PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tampon Tamiri Konusunda Fikir

canulgen
05/02/2015, 11:39
Merhaba Arkadaşlar;
Eşim geri gelirken tamponu vurdu malesef. Kaskom bozulmadan tampon komple değişiyor. Fakat Tramer'de gözükeceği için yaptırmadım.
Karta'da Tampon tamirini 100 TL, boya 150 TL Toplam 250 TL yapabileceğini söyledi bir usta.
Fiyat konusunda arada kaldım. Uygun mu sizce?

GPEMREE
05/02/2015, 11:47
Gecmis olsun oncelikle. Fiyat uygun gibi geldi ama ben baska bisi soylemek istiyorum. Araci satmaya kalktiginizda aliciya tamponun tamirati ve boyanmasi hakkinda bilgi verecekseniz kaskodan yaptirip tramerde gozukmesinde bence bi sakinca yok.

alixxx
05/02/2015, 11:47
Fiyat uygun Can bey.

canulgen
05/02/2015, 12:24
Emre Bey;
Aslında bende değişimden yanaydım önce. Ama adam 1.000 -1.200 TL hasar görünür dedi. Ben bir tampon değişimine 1.000 TL hasar kaydı girilirse biraz zor ikna olurum. Aracımda da hiç kaza yok. O yüzden Tramerde gözükmesini istemiyorum. Satarken mutlaka bilgilendiririm işlemle ilgili. Kasko onarım yapmam, değiştiririm diyor.

Ali Bey;
Yorumunuz için teşekkürler. Konuşacağım usta ile umarım rengi tutturabilirler. :)

ecuadorm
05/02/2015, 12:36
Kaza resmini saklayin satacaginiz vakit aliciya gösterisiniz. Zaten bunu sorun edecek alici olursa da ugrasmayin boyleleriyke. Yol verin gitsin. Cebinizden bos yere para cikmasin. Kaskonuz bir işe yarasin bari diye düşünüyorum. Yillik o kadar para veriyorsunuz tramerde gözükecek detaya takiliyirsunuz ustelik tampon (Bumper). Sizin yerinizde olsam degistirirdim. Trameride cok dert etmezdim. Resime göre olan hasar aman aman bir hasar degil. Gerçek alici bunu sorun etmeyecektir zaten.

GPEMREE
05/02/2015, 13:12
Emre Bey;
Aslında bende değişimden yanaydım önce. Ama adam 1.000 -1.200 TL hasar görünür dedi. Ben bir tampon değişimine 1.000 TL hasar kaydı girilirse biraz zor ikna olurum. Aracımda da hiç kaza yok. O yüzden Tramerde gözükmesini istemiyorum. Satarken mutlaka bilgilendiririm işlemle ilgili. Kasko onarım yapmam, değiştiririm diyor.

Ali Bey;
Yorumunuz için teşekkürler. Konuşacağım usta ile umarım rengi tutturabilirler. :)

Aynen hocam haklısınız. Arkadaşında dediği gibi fotoğraflarını saklayın ve dışarıda yaptırın en güzeli. Tekrar geçmiş olsun.

volkan1065
05/02/2015, 16:29
Tamir fiyatı düşük ama bence o tamir edilen kısım çok fazla uzun gitmez. Değişimi daha mantıklı. Bence hasar kayıtlarında araçta devrilme ve hasar sayısı 2 yi geçmiyorsa çok rahatlıkla aracınızı satabiliyorsunuz. Resimlerde elinizde var. Ayrıca tampon değişirkende foto cekin ve fotodada tarihi gözüksün bence hiç bir sorun cıkmaz. Ayrıca değişim için verilecek evraklarıda saklarsanız hiç bir sorun olmaz.

Kıl müşteri araç orjinalda olsa illa bir sorun cıkarır.

ibooovn
05/02/2015, 20:07
o tampon tamir olur ama tekrar dokunduğunda hemen yine çatlar aynı yerinden ve orjinal görevini görmez bidaha...

SaLDo
05/02/2015, 20:09
Orjinal tampon ile değiştirin. Şu devirde tampon kazasına laf edecek adama araç satmayın zaten. Tampon bu adı üstünde TAMPON :)

henky
05/02/2015, 20:14
O fiyatlara çıkma tampon baksanız nasıl olur acaba

canulgen
05/02/2015, 23:33
Araca çıkma parça takmam. Sonuçta biniyorum arabama :) İçime sinmez. En iyisi Cumartesi servise vereyim. Adam 3 gün kalır dedi, ne yapacaksa artık.
Katlanacağız mecburen. Fikirleriniz için çok teşekkürler.

ibooovn
06/02/2015, 03:10
banada çıkma evo stoplarını takmayı önerdi bir arkadaşım..hemde bedavaya..arabayı bi gördüm ortadan direğe çarpmış 160 la araba ikiye katlamış yandan...2 kişi gitmiş biri sakat kalmış zaten ..adamın dişleri koltukta duruyor dedi daha..yok dedim kalsın istemiyorum o stopları.... az kazalı ölümsüz kaza olursa olur dedim :D

ibooovn
06/02/2015, 03:12
arabayı servise bırakmanıza gerek yok 3 gün tamponu söksün yarım saat bile sürmez tamponsuz sürün hazır olduğunda gidersiniz 20 dakkada takarlar yine..bi konuşun ...ben öyle yaptırdım ama tanıdıktı tabiki..belki razı gelirler..ama tamir ettirirseniz en ufak dokunmada macun falan koyacakları için çatlar yine söyliyim...hafif bi 3-5 cm olsa aşağıdan yapılırdı yine...yenisini takın gitsin..zaten tampon değişimi kazalı diye geçmiyor..o aksesuar sadece

cemdogu
06/02/2015, 12:42
koymasına bile gerek yok o büyüklükteki yerin tamiri için 2 mala macun lazım.o macun da diğer yaz/kış arasında önce soyulma sonra boyanın tamamen atması ve neticede macun görünmesine yol açacak.ayrıca o kadar macundan ötürü arabanızın tamponuna güneşte bakarken ufak bir dalgalanma göreceksiniz.

tampon görevini yapmış mukavemeti yemiş, kendini emekli etmiş.bence değişimini yapın.onarılsa da ileride tekrar boya masrafı ve vakit kaybı yaratacak artık.

ibooovn
07/02/2015, 19:40
koymasına bile gerek yok o büyüklükteki yerin tamiri için 2 mala macun lazım.o macun da diğer yaz/kış arasında önce soyulma sonra boyanın tamamen atması ve neticede macun görünmesine yol açacak.ayrıca o kadar macundan ötürü arabanızın tamponuna güneşte bakarken ufak bir dalgalanma göreceksiniz.

tampon görevini yapmış mukavemeti yemiş, kendini emekli etmiş.bence değişimini yapın.onarılsa da ileride tekrar boya masrafı ve vakit kaybı yaratacak artık.

çok doğru öyle tamiri anca araç satarken yaparlar göz boyamak için...ben aldım öyle bi passat tamponu bi dokundurdum ilk günü daha çıta çatladı macunlar çıktı yandan vidalar hepsi ortaya çıktı..macun döküldü rezillik yani...bende öylede satıyorum yaptırmadan ...