PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızasının masrafı

Medii
03/02/2015, 13:00
Merhaba arkadaşlar ortalama olarak cıty arızası toplam masrafı ne kadar????

ahdcgg
03/02/2015, 13:03
yanlış hatırlamıyorsam istanbulda yapan bi firma var 500-600 liraya yeniden sarıyorlarmış motorunu

cdogu
03/02/2015, 13:06
Forumu araştırırsanız çok rahat bulabileceğiniz bilgiler bunlar..Arama butonunu kullanalım.

Yetkili servisler 1500 ila 2000 lira arası fiyat çekiyorlar. Hakem Direksiyon gibi firmalar ise değişmediyse en son araştırmamda 600 ila 800 arası bir fiyata tamir ettiklerini söylüyordu.

Ancak City arızası kronik bir arızadır. Aracınızın yetkili servis bakımlı olması ve herhangi bir ağır hasar olmaması durumunda servisler ücretsiz değişim yoluna gidebiliyor. Eğer uğraşırım derseniz bu arızanın ücretini ödeyip yaptırdıktan sonra Tüketici Hakem Heyeti'ne bu arızanın kronik olduğu ve servisin bunu ücretsiz yapması konusunda başvuruda bulunabilirsiniz.Çünkü fabrikasyon arızalı bir cihaz garanti süresiyle sınırlandırılamaz. Bunun örnekleri de forumumuzda çokça mevcut.

Medii
03/02/2015, 13:09
Forumu araştırırsanız çok rahat bulabileceğiniz bilgiler bunlar..Arama butonunu kullanalım.

Yetkili servisler 1500 ila 2000 lira arası fiyat çekiyorlar. Hakem Direksiyon gibi firmalar ise değişmediyse en son araştırmamda 600 ila 800 arası bir fiyata tamir ettiklerini söylüyordu.

Ancak City arızası kronik bir arızadır. Aracınızın yetkili servis bakımlı olması ve herhangi bir ağır hasar olmaması durumunda servisler ücretsiz değişim yoluna gidebiliyor. Eğer uğraşırım derseniz bu arızanın ücretini ödeyip yaptırdıktan sonra Tüketici Hakem Heyeti'ne bu arızanın kronik olduğu ve servisin bunu ücretsiz yapması konusunda başvuruda bulunabilirsiniz.Çünkü fabrikasyon arızalı bir cihaz garanti süresiyle sınırlandırılamaz. Bunun örnekleri de forumumuzda çokça mevcut.

Teşekkür ediyorum

Merruse
04/02/2015, 11:53
Motor değil arızalanan. Dolayısı ile motor sarımı söz konusu değil. Potans değişiyor.

cemdogu
05/02/2015, 02:48
Motor değil arızalanan. Dolayısı ile motor sarımı söz konusu değil. Potans değişiyor.

yanlış hocam.City servo motoru değişiyor.direksiyon mili ile beraber.potans dediğiniz malzemenin maliyeti çok ucuz.Ayrıca potans sadece devre akımını yönetiyor diye biliyorum.Yani seviye ayarlayıcı birşey gibi.Ama elektroservo motor mekanik olarak direksiyon milinin dönmesine yardımcı oluyor.Bu da patlayınca direksiyonlar katliama yol açıyor malesef.

cdogu
05/02/2015, 11:54
Arızalanan parça elektroservo motorunun açı sensörü. Motor sarımı zaten söz konusu değil. Sensör kalibrasyonunun yapımı veya sensörün komple değişimi dışarıda yaptırılan.

ama fiat servisler komple motoru sensörü üniteyi değiştiriyorlar.

kpunto1
05/02/2015, 19:55
Hakem direksiyon 500 lira 2 yıl garanti

Yetkili servisler işçilik dahil 1650 2500 arası fiyat veriyorlar. Garanti varmı bilmiyorum. Aracımda arada bir arıza oluyor. Bende araştırıyorum.

Mert34
05/02/2015, 22:59
yetkili servis 1yıl garanti ile 2804lira işçilik dahil ücret istiyor komple değişim. diğer şirketlerde 1 yıl garanti(değişebilir tabi) ile sensörü değişiyor 500-700 lira arası ücretler almıştım araştırırken. ama servisten ücretsiz değişim aldım

cembahadir
07/02/2015, 11:47
servisten nasıl ücretsiz deiğişim yaptınız bana da bi yardımcı olsanız bende görüştüm %15 ni karşılıyor servis

kpunto1
07/02/2015, 16:06
servisten nasıl ücretsiz deiğişim yaptınız bana da bi yardımcı olsanız bende görüştüm %15 ni karşılıyor servis

%15 indirim nedir ki devede kulak gibi istedigin yetkili servise git zaten 500 lira kadar indirim yapar servisler 1500 2000 arasi fiyata dunden razi