PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti süresini uzatmak mantıklı mı?

enginakin
30/10/2007, 22:03
Arkadaşlar Benim Aracim 2006 Model Mart Ayi çikişli Ve 50.ooo Km De 4 Ay Sonra Garantisi Bitecek Servis Le Görüştüm Süreyi 1 Yil Uzatmak Için 360 Ytl 2 Yil Için Yaklaşik 500 Ytl Istiyor Ve World Karta Peşin Fiyatina 10 Taksit Yapiyorlar. Beni şimdiden Tasasi Sardi Acaba Süreyi Uzatsakmasak Mi Yoksa Hiç Riske Girmeyip Uzatsakmi.hangisi Karli Olur.

ZaMBroTTa_1903
30/10/2007, 22:07
Aynı konuda bende cok dertliyim.Bende karar veremiyom 500 ytl de cok yaw :(

enginakin
30/10/2007, 22:10
Walla Yarin öbür Gün Ne Olacaği Belli Olmaz Allah Göstermesin Bi Turbo Arizasi Olsa 2000 Ytl Ye çikamazsin Yoksaki Bişey Olmasa Da Paran Boşa Gidecek

Er-NnN
30/10/2007, 22:11
ben olsam garanti dışı modifikasyon yapmıcaksam garantiyi uzatırdım sonuçta ne olcaı belli olmaz... :)

ama dizelim olsa 2 sene bittii gibi chiplerdim... :)

Yalın
30/10/2007, 22:17
araclarda arıza n zaman yapacağı bellideğil arızanın maddi büyüklüğüde belli olmaz onun için uzatılmış garantiden yaralanmak kanatindeyim

brvhgt
30/10/2007, 22:18
ben 300 liraya uzatmıştım bence mantıklı

06kaymak
30/10/2007, 22:19
kesinlike uzatilmasindan yanayim...kk na taksit imkani da isi cazip kiliyor...boylece ayda sadece ceyrek depo ekstra harcamis olursunuz...

ugurozer
30/10/2007, 22:30
garantiye neler giriyor uzatilmis garantiye neler giriyor bunları bilmek daha onemli , uzatiriz birde derler yok baskı balata yok turbo arizalari girmiyor gelde kafayı yeme :)

nyesilyurt
30/10/2007, 22:33
garanti uzatmandan yanayım.aracın dizel,ne olur ne olmaz..ama 500ytl çok gerçektende..

h k
30/10/2007, 22:36
280 liraya kampanya var gibi okudum sanki dün serviste .

uzatmak banada mantıklı gelmeye başladı , 2 sensör değişse zaten verdiğimiz parayı çıkartırız gibi geliyor bana , hazır garantiden senösr değiştirmeye başlamışken bende uzatacağım garantiyi.

baskı balata ilk bir kaç yüz km dışında hiç bir markada garantiye girmez , turbonunda gireceğini zannetmiyorum . yakıt kaynaklı arızalarda girmez .

06kaymak
30/10/2007, 22:36
belirtmeyi unuttum: altin, gumus veya bronz anahtar sahibiyseniz fiyatlar daha cazip...

Altin Anahtar Sahipleri: 3. yil icin:248 ytl
4.yil icin:447 ytl
Gumus Anahtar Sahipleri : 3.yil icin :264 ytl
4.yil icin :475 ytl
Bronz Anahtar Sahipleri : 3.yil icin :287 ytl
4.yil icin :517 ytl

doritoch
31/10/2007, 20:44
garantiye neler giriyor uzatilmis garantiye neler giriyor bunları bilmek daha onemli , uzatiriz birde derler yok baskı balata yok turbo arizalari girmiyor gelde kafayı yeme :)
Arkadaşlar hiçbir firmada turbo,süspansiyaon ve baskı balata ilk günden başlayarak garantiye girmez.(Çünkü firmalar bunları evladiyelik yaparlar.Bunlar ancak biz hatalı kullanırsak bozulur:wacko000: ).Toyota bazılarını kabul edip garantiye sokabiliyor(milyonda bir olduğu için).Ama uzamış garantide de fiat bi üçkağıt yapıyor mu bilmek lazım.
Konuyu açan arkadaşım fiat arabası 50.000 de garantiyi uzatayım mı diyorsun." Şaka ediyosun" herhalde.Şu 2 sene arabayı satmıyorsan kesin lazım derim ben.

enginakin
31/10/2007, 22:27
ben arabamı 2 hafta önce ikinci el olarak aldım. arabam 50000 ama çok temiz kullanılmış.arabadan yana bi sıkıntım yok canavar gibi maşallah ama yarın için kimse bi güvence veremez

civcivx
01/11/2007, 11:41
Uzatılmış garantiye girmeyen hususlar şunlar:

6.2. İstisnalar
Tamir hizmetleri aşağıdaki parçaları ve işlemleri kapsamaz.
A- Sarf Malzemeleri, Kırılabilir, Yıpranabilir ve Aşınabilir Parçalar: Yağ ve sıvıların kontrolü ve tamamlanması, filtreler, fren balataları, fren disk ve kampanaları, akü, kayışlar, kavrama grubu - eğer araç
40,000 km yapmış ise, amortisörler- eğer araç 25,000 km yapmış ise, Bujiler ve ön ısıtma bujileri, egzost boru ve susturucuları, lastikler ve jantlar, Karoserinin hareketli kısımlarındaki fitil ve contalar, silecek
süpürgeleri, direk-kapı-taban-tavan-göğüs-bagaj vs. kaplamaları, tavan proforma kumaş kaplaması, Camlar, Lamba optik grup, lambalar ve ampuller, rozetler- çıtalar, sigortalar
B- Ayarlar, Kontroller: Normal bakımlar, Balans ayarı, ön düzen ayarları, egzost gaz analizi
D- Aksesuarlar ve fabrikasyon olarak standart olmayan parçalar
Ayrıca tamir hizmetlerine, tabiat olayları ve afetler, başka otomobillere veya herhangi bir sabit veya hareketli bir engele çarpmalardan kaynaklanan kazalar ve imalatçının önerilerine uygun olarak yapılmayan kullanımlardan ötürü
doğan hadiseler, orijinal olmayan yedek parça kullanımından doğan hatalar, imalatçıdan müsaade alınmadan kaporta ve mekanik aksamda yapılan değişiklikler ve yetkili olmayan servislerde yaptırılan bakımlar sonucu ortaya çıkan
arızalar / anormallikler girmemektedir.

buraktii
01/11/2007, 11:53
selam arkadaşlar bu uzatılmış garantiye girmiyenler normal garantiye girer mi ben aracımı 1 ay oldu da alalı bu konular bana çok uzak geliyor yabanilik belkide....

Genius
01/11/2007, 13:02
Eğer araba satılmadan daha uzun süre kullanılacaksa kullanılabilir. Mesela dynamic'lerin deri direksiyonlarında 2 sene olmadan yıpranma oluyor diyorlar, garantiye girmeyen kapsam içinde bu yazılmıyor, ayrıca Hüseyin'in de dediği gibi motor bölümünde bulunan elektronik yedek parçaların fiyatları çok yüksek, bunlar bile yeterli bir sebep diye düşünüyorum.

SerhanOz
02/11/2007, 22:29
dizellere chip taktirmak ne demek?