PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren hidrolik seviyesi

ahdcgg
03/02/2015, 12:46
merhaba arkadaşlar aracımda fren hidrolik seviye hatası var fren hidroliğinde bi sıkıntı yok müşürde sıkıntı yok baktırmadığım yer kalmadı acaba fren hidroliğini gösteren sigorta varmı buna bağlı çünkü balıkesirden akçaya imbobilizer yaptırmaya giderken seri bi fren yaptım ondan sonra oldu araç beyni söküldü acaba beyinden mi yoksa seri fren yaptığımdan mı bozuldu

ahdcgg
03/02/2015, 18:51
güncel

halils2
03/02/2015, 20:28
1 yıldır yaptırmadınız mı daha??

ahdcgg
04/02/2015, 00:37
malesef halil bey bulamadılar sorunu

cdogu
04/02/2015, 01:01
Fren balatalarınız ne durumda? Bildiğim kadarıyla bitik fren balataları fren hidroliğinde eksilmeye sebep oluyor. Benim 2003 model fiestamda da bitik balatalarla gezmem sonucu fren hidroliğim azalmış ve el freni sembolüyle uyarı vermişti. Fren hidroliği sürekli değişen bir yağ değil hatta bakımları düzgün araçlarda 10 15 senelik sürelerde dahi değiştirilmiyor. Ancak bu gibi durumlarda üstüne mutlaka eklenmesi veya değiştirilmesi gerekiyor.

Bu arada eğer kontrollerinizi yaptıysanız,balatalarınız ve fren tertibatınız iyi durumdaysa arızayı sildirin. Eğer tekrar verirse o zaman sıkıntı var demektir.

halils2
04/02/2015, 02:57
Fren balatalarınız ne durumda? Bildiğim kadarıyla bitik fren balataları fren hidroliğinde eksilmeye sebep oluyor. Benim 2003 model fiestamda da bitik balatalarla gezmem sonucu fren hidroliğim azalmış ve el freni sembolüyle uyarı vermişti. Fren hidroliği sürekli değişen bir yağ değil hatta bakımları düzgün araçlarda 10 15 senelik sürelerde dahi değiştirilmiyor. Ancak bu gibi durumlarda üstüne mutlaka eklenmesi veya değiştirilmesi gerekiyor.

Bu arada eğer kontrollerinizi yaptıysanız,balatalarınız ve fren tertibatınız iyi durumdaysa arızayı sildirin. Eğer tekrar verirse o zaman sıkıntı var demektir.

Yok be kardeşim onun sıkıntısı balata falan değil, ya tesisatında ya da body girişinde sıkıntı var. Geçen sene açtığı konuda da yazmıştım ama artık ustasına mı denk gelmedi kendi mi uğraşmadı bilmiyorum. Yapacakları tek şey girişi şase ile köprüleyip denemek, arıza giderse tesisat gitmezse body(çok zor bir ihtimal).