PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok acil bir soru

igunduz
02/02/2015, 13:21
Sayın forum üyeleri. 2011 model 1.4 punto evo aracım var. Dün akşam bir apartman otoparkında farkında olmadan yere sabit bir demir parçası üzerinden geçtim, daha doğrusu geçemedim. Aracımın altında bir demir profil eğildi ve motora temas ediyor şu an. Aracı çalıştırdığımda, çukurlardan geçtiğimde yani araçta bir titreşim ve sarsıntı olduğunda bu demir profilden ses geliyor. Sizden ricam bu konu hakkında tavsiyelerinizi benimle paylaşmanız. Yani servise mi götürmeliyim yoksa bir ustaya mı ? Eğer ustaya götüreceksem ne ustası bakar buna ? Fotoğrafların linkini ekliyorum.

https://i.hizliresim.com/nkM1Ja.jpg

https://i.hizliresim.com/vm5MJD.jpg

Arrest
02/02/2015, 14:21
Ben viraj denge kolu diye biliyorum onu yani takla atmayı engelleyici bir parça diye.. Sökülüp düzeltilebilir yada yenisiyle değişir. Bence servisten ziyade ustaya bi gösterin..

tayfux
02/02/2015, 14:52
onu eski konumuna getirmek için illa ki servise ihtiyaç yok normal bir kaportacı da lifte kaldırıp düzeltebilir..

erdiyilmaz
02/02/2015, 14:55
Herhangi bir servis ya da ustaya götürün, iki somunla sağlu sollu sabitlenmiştir, söker, çekiçle düzeltir geri monte eder. Tam motorun altına denk geldiğinden araç çalışınca gaz verme durumunuza göre mutlaka ses yapar.

parola1818
02/02/2015, 15:12
Bendede ayni sorun olmustu sanayide 2 cekic attilar duzeldi. Nasl bi parcaysa garip garip sesler mi dersin titrememi dersin her seye sebep oluyor motora temas ettigi icin.

igunduz
02/02/2015, 16:18
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Peki bu parçanın görevi nedir bilen var mı :)

klavikula
02/02/2015, 21:02
o kadar yumşak bir parça ki elle çekip düzelttim. tabi temas kesilince seste kesildi.

fencolic
04/02/2015, 09:48
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Peki bu parçanın görevi nedir bilen var mı :)
Ön lastikler biraz derin bir çukura girerse ilk bu demir çubuk yere vurur ve darbeyi azaltir. Genelde hemen yamulur. Ancak söküp çekiçle düzeltip yeniden takıyorlar. Fiat işte yapmış bişeyler..

igunduz
05/02/2015, 07:59
CEvaplarınız için tekrardan teşekkür ederim herkese. Aracı bir arkadaşımın ustasına götürdüm, parçayı orjinal yeni parça ile değiştirdiler. Parçanın ücreti 50TL + 10 TL işçilik toplamda 60 TL'ye maloldu :)