PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi kendine hareket sorunu...

oz_se_71
31/01/2015, 14:21
Öncelikle herkese merhaba. Arkadaşlar benim ilginç bir sorunum var paylaşmak ve fikir almak istedim. Aracım park halindeyken el freni Çekili 1 inci vites kendi kendine hareket edip karşısına çıkan ilk şeye çarpıp duruyor. Yanlış anlaşılmasın yokuş aşağı veya fren kaçırması gibi bir durum değil. 2 gün önce Düz bir alanda park halindeyken hareketlenip önündeki kaldırım taşlarının üzerinden geçip diğer taraftaki araca çarpıyor aracın tampon çatlatıyor. Daha önce yokuş yukarı gidip öndeki araca tıklayıp durmuştu... Yılbaşı akşamı da 25 mt ilerde buldum arabayı... Daha önce başına böyle bir durum gelen var mı arkadaşlar yardımcı Olursanız sevinirim.

halils2
31/01/2015, 14:34
Öncelikle herkese merhaba. Arkadaşlar benim ilginç bir sorunum var paylaşmak ve fikir almak istedim. Aracım park halindeyken el freni Çekili 1 inci vites kendi kendine hareket edip karşısına çıkan ilk şeye çarpıp duruyor. Yanlış anlaşılmasın yokuş aşağı veya fren kaçırması gibi bir durum değil. 2 gün önce Düz bir alanda park halindeyken hareketlenip önündeki kaldırım taşlarının üzerinden geçip diğer taraftaki araca çarpıyor aracın tampon çatlatıyor. Daha önce yokuş yukarı gidip öndeki araca tıklayıp durmuştu... Yılbaşı akşamı da 25 mt ilerde buldum arabayı... Daha önce başına böyle bir durum gelen var mı arkadaşlar yardımcı Olursanız sevinirim.

Madem karşısına çıkan ilk şeye çarpıp duruyor, aracı park ettiğinizde önüne ve arkasına kazık çakın, böylece kazıklara çarpıp durur.

Mert34
31/01/2015, 14:51
sürücü kursu arabası heralde 2.vitesi falanda sen öğret yol alsın biraz

ozkancavus5916
31/01/2015, 15:27
hocaya okut üflet :)

tellilizm
31/01/2015, 22:51

Sakami bu ? :)

alidemir
31/01/2015, 23:22
gerçekten enteresan bir durum :)=
bence sen park ettiğinde aracın başından ayrılmadan ,aracın kaçmasını önleyen bi takoz koy işe yarar. kolay gelsin.

celenlee
31/01/2015, 23:35
Bi ara
"Yine mi Kamuran"
denir geçilirdi bu tip mesajlara :)

Yokuş yukarı nedir arkadaş :)

Gorky
01/02/2015, 03:19
arabanız aşık olmuş ona sevmeyi öğretin

byadrenalin
01/02/2015, 12:20
Eski dodge kamyonlarda vardı bu özellik. Araba kendi kendine kontak yapar stop eder ilerlerdi. O yüzden ekstra kontak yapardı elektrikçiler bu arabalara. Akü ile bağlantısını kesen bir kontak. Sizinki de ona benzemiş :)

Mert34
01/02/2015, 13:13
Eski dodge kamyonlarda vardı bu özellik. Araba kendi kendine kontak yapar stop eder ilerlerdi. O yüzden ekstra kontak yapardı elektrikçiler bu arabalara. Akü ile bağlantısını kesen bir kontak. Sizinki de ona benzemiş :)

bu bayır yukarı debriyaj fren ayarlayıp kalkan modelden :dribble0:

oz_se_71
01/02/2015, 16:24
Kamera kayıtlarını inceledim park ettikten tam 1 saat 15 dakika sonra hareket etti...��

oz_se_71
01/02/2015, 16:31
gerçekten enteresan bir durum :)=
bence sen park ettiğinde aracın başından ayrılmadan ,aracın kaçmasını önleyen bi takoz koy işe yarar. kolay gelsin.
Takoz Kesmez kaldırım taşını aşıp geçti...

cdogu
01/02/2015, 16:37
Hem izmir,hem boyle bir durum... sanirim kamuran bey.

oz_se_71
01/02/2015, 17:12
Hem izmir,hem boyle bir durum... sanirim kamuran bey.

???