PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buji kaynaması

ibrahimksm
30/01/2015, 14:08
Herkese selamlar,
Arkadaşlar, aracımda buji uyarısı çıkınca ustaya götürdüm. Buji kaynama yapmış çıkarmak için 1000 lira masraf çıkar sen 3 bujiyle kullan bir zararı olmaz dedi.

Bu işi en uygun yolla nerede çözerim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

darktiger
30/01/2015, 14:35
sizin araç dizel değilmi? buji değilde başka birşey olmasın

ibrahimksm
30/01/2015, 14:55
sizin araç dizel değilmi? buji değilde başka birşey olmasın

Dizel aracım. Motorun ateşleme bujilerinden biri arızalı ve kaynama yapmış, sökemedi götürdüğüm usta.

Evren_c
30/01/2015, 15:43
Dizel aracım. Motorun ateşleme bujilerinden biri arızalı ve kaynama yapmış, sökemedi götürdüğüm usta.

Kızdırma bujisi mi demek istemiş acaba? Anlamadım ben. Dizelde ateşleme bujiyle olmuyor ki.

yusufagcatr
30/01/2015, 15:57
Sanırım ısıtma bujisinden bahsediyorsunuz.Bu sorunu daha önce duymuştum,uzun zaman sökülmeyen,kontrol edilmeyen bujilerde olduğu doğrudur.

Berkantonlu
30/01/2015, 15:59
farklı bir ustaya götürün sizin usta riske girmek istememiş..kızdırma bujileri kaynama yaptığıında cıkarmaya çalışırken kırılırsa masrafı çok oolur..ama ne olursa olsun tek kalemde çıkarıp söken ustalar mevcut..size önerim bosch dizel servislerine danışın..

ozkancavus5916
30/01/2015, 17:11
bursada özelve yetkiliservislerde çıkarıyolar kolay bir şekilde

06kaymak
30/01/2015, 17:42
risk : çıkarmaya çalışırken kırılırsa masraf fazla olur.. o zaman silindir kapağı sökülür, kapak contaları, zincir vs değişebilir... bir kaç saat önceden pas sökücü sıkıpbekleyin şansınıza kırılmazsa kurtarırsınız..

arenas
30/01/2015, 18:08
Aynısı bana da oldu.ilk gittiğim usta aynı size dediğini dedi.forumdan methini duyduğum bostancı sanayideki biyere gittim.15 dk da değiştirdi.hatta ben dördünü birden değiştirdim bi daha uğraşmayım diye

tayfux
30/01/2015, 18:40
forumda bu konu konuşuldu daha önce ve istanbulda bir servis sorunsuz çıkarıyor isterseniz forumda arama yapın..

radar1984
23/02/2015, 22:20
Arkadaşlar aracımın ısıtıcı bujileri kırıldı ve hepsi birden (nasıl kaynamışsa). Ama san. sitesinde bu işin ehli iki usta buldum.İnanın azı dişi gibi çekip aldı kırık bujileri.Ama çok araştırdım bulana kadar bu ustaları.Sonunda silindir kapak sökülmeden işim halloldu. arkadaşların tabelası bu.Hatta ustanın bitanesinin ismi usta. tel. numarası bu.Başka yerde elletmeyin bence.Hiç korkmayın içine çapak düşücekmiş falan bu adamlar için bu iş tereyağından kıl çekmek kadar kolay.Hatta adamın bitanesi Ankara dan çıkmış gelmiş sırf motor sökülmesin diye.:D

alixxx
24/02/2015, 00:23
Arkadaşlar aracımın ısıtıcı bujileri kırıldı ve hepsi birden (nasıl kaynamışsa). Ama san. sitesinde bu işin ehli iki usta buldum.İnanın azı dişi gibi çekip aldı kırık bujileri.Ama çok araştırdım bulana kadar bu ustaları.Sonunda silindir kapak sökülmeden işim halloldu. arkadaşların tabelası bu.Hatta ustanın bitanesinin ismi usta. tel. numarası bu.Başka yerde elletmeyin bence.Hiç korkmayın içine çapak düşücekmiş falan bu adamlar için bu iş tereyağından kıl çekmek kadar kolay.Hatta adamın bitanesi Ankara dan çıkmış gelmiş sırf motor sökülmesin diye.:D

İlk mesajlar böyle olunca reklam kokuyor gibi geldi bana.

Gorky
24/02/2015, 01:42

o ustayı duymuştum. benim bujilerden biri de kırılıp içine düşmüş. ne zamandır düşünüyorum yaptırmayı. kaça mal olmuş çıkarması?

ByLabTek
24/02/2015, 03:06
benimde fiesta ile başıma gelmişti bu olay. yag degişimine gittigim küçük esnafa sabahları bazen ikinci denemede çalıştırdıgımı söyleyince oda abi hemen ısıtma bujilerini kontrol edeyim dedi ve bujiyi tuttugu gibi kırdı :) fiesta motorunda ısıtma bujileri arka tarafta olunca degiştirmek için motor kapagını açtılar ve buji degişimi ve motor için 600 tl harcamıştım 2008'de... bir sene sonra da motor sardırma sebebim oldular :)

ha bu arada çözümü çok kolaymış. pas ve kireç çözücü kullanarak çıkarılabilirmiş bilginiz olsun....

cdogu
24/02/2015, 10:55
reklam abi. iki mesajı var ikiside spesifik numara ve usta tavsiyesi ediyor.

smhguclu
10/05/2015, 22:29
Benimde ısıtma bujisi arıza lambam yanıyor. Forumda okuduklarım korkuttu beni, bu kadar riskli bir şey olduğunu düşünmemiştim. Ankara da bu işi yaptırabileceğim güvenilir bir yer var mı? bir de sadece arızalı olanı mı değiştirmek lazım yoksa yapılmışken tümünün değişmesini mi önerirsiniz.

volkan1065
10/05/2015, 23:04
kormana gerek yok iyi bir elektırıkçi yada motor ustası değiştirir. Hepsini değiştir.