PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren sorunum acil yardım.

vek66
29/01/2015, 20:49
Herkese hayırlı akşamlar. Yaklaşık bir ay önceki Ankara daki yağan kar, ayaz durumundan sonra aracı sabah ilk hareket ettiğimde ve akabinde frene bastığımda arka tekerlek kısa süreli kızaklama ve yine arka kampanaların frene basınca sürtme sesi geliyor. Bir kaç km sonra hiçbir sıkıntı kalmıyor servisi aradım bu sıkıntıyı önemsemelimiyim diye hayır önemse dediler. Yarında yola gideceğim böyle bir sıkıntıyla karşılaşan oldumu aceba. Bu konudaki tavsiyeleriniz ne olur teşekkürler.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

komodo
29/01/2015, 21:15
gece ayazda donan kampanaları biraz kullandıktan sonra malum sürtünmeden dolayı ısınır ve problem kalmaz, başlangıçtaki ses de ondandır muhtemelen.

bence önemli birşey değil, forumdaki diğer arkadaşların yorumlarına da bakmak lazım.

vek66
29/01/2015, 21:20
Araç dışarda da değil hafta içi işyeri otoparkında duruyor mesela en son salı günü kullanmıştım bugün akşam yine yaptı. Birde şöyle birşey var yine o zamandan beri basınçlı suyla yıkama yaptığım zaman sonra frenleme yaptığımda ön taraf zıplamaya başlıyor. Tabi belli bir km yaptıktan sonra düzeliyor.

Arrest
29/01/2015, 21:44
Diskler egrilmis olmasi en yakin tahmin

vek66
29/01/2015, 21:48
JAma yüksek hızlarda frenleme yaptığımda direksiyonda hiçbir titreme vs olmuyor o ihtimali bende düşündüm ama bu durum olmayınca eledim disk eğilmesini.

tellilizm
29/01/2015, 21:57
ben her arabayı yıkattığımda bahsettiğiniz durumu ertesi gün yaşarım. sonra geçer.

ethemyigit
29/01/2015, 21:58
havalar iyice ısınsın kampanaların ıcınde balataların arasında vs hıc nem sıvı bırsey kalmayacak yoldan camurlu kumlu suda gırmeyecek arasına hıc bı derdın kalmayacak ;)

ibooovn
30/01/2015, 03:25
bi servise yada sanayiye git arka kampanaları söktür sorun hemen anlaşılır zaten 5 dakkalık iş sökmesi..belki arka fren pistonları çalışmıyor olabilir ..benim eski aracımda olmuştu yağ akıtıyolardı ikiside.biraz daha gitmesem yaptırmaya frenler boşalcakmış komple..tehlikeli yani...

Ersal
31/01/2015, 00:20
Bir tüp WD40 probleminizi çözecektir

fawori
31/01/2015, 00:52
bence serviste ya da iyi bir ustaya sanayide söktürüp bakım yaptırın ben 40.000 km. bakımı yapılırken ANKARA daki en favori servisimiz benim kampanaları söküp bakım yaptılar en lazım donanımda aman aman diyim bakım şart sadece durma yavaşlama için değil viraj kabiliyeti bile değişir aracın

vek66
03/02/2015, 00:23
Herkese hayırlı geceler diliyorum. Bilgilendirmekte biraz geciktim kusura bakmayın arkadaşlar. Perşembe günü arabayı yıkattırdım tekrar o bahsettiğim yıkadıktan sonra ve ertesi sabah sıkıntılardan hiçbiri olmadı. Gün içerisinde planlarımın içerisinde servise gitmek vardı ama iş yoğunluğundan dolayı servisi bırakın başka bir yere dahi gösteremedim. Geç çıktığım için iyice ayaza kalmayayım diye hemen yola çıktım şuana kadar herhangi bir sıkıntı olmadı. Sadece bu sabah çok kısa sürtme sesi geldi oda hemen kesildi. Hafta sonu Ankara ya geldiğimde yinede ilk işim servise gitmek olacak

vek66
04/02/2015, 13:17
Merhabalar arkadaşlar. Bugün sabah kalktım can sıkıntısından ben kendim kampana temizliğini yapabilirim düşüncesi ile gidip balata spreyi aldım koyuldum işe tekerleği söktüm sıra geldi kampanaya. Üzerinde bulunan iki tane vidayıda çıkarttım ama bir türlü kampanayı yerinden çıkaramadım. Nasıl çıkarabilirim daha önce kendi çıkaran oldumu. Teşekkürler.

darktiger
04/02/2015, 14:08
Merhabalar arkadaşlar. Bugün sabah kalktım can sıkıntısından ben kendim kampana temizliğini yapabilirim düşüncesi ile gidip balata spreyi aldım koyuldum işe tekerleği söktüm sıra geldi kampanaya. Üzerinde bulunan iki tane vidayıda çıkarttım ama bir türlü kampanayı yerinden çıkaramadım. Nasıl çıkarabilirim daha önce kendi çıkaran oldumu. Teşekkürler.

sağlam bir çekiçle üstünden bir tane vuruyorsun hafifçe açılıyor o (büyük ihtimalle paslı olan) kapak sonra biraz elle çiştirince geliyor. spreyi de içine sıkıp azcık bekle ne var ne yoska akıyor zaten. sert bir fırçan varsa o kapağıda bir güzel temizlersin pasları biraz alır.

vek66
04/02/2015, 23:21
Sonunda hallettim. Kampanaya çekiç ile vurarak gevşetip çıkarttım. Çıkartırken yinede zorlandım ama. Sprey ile bir güzel temizledim içinde baya bir toz ve kir birikmiş. Şimdi el freni çekerken daha yumuşak ve iyi bir hâl almış.
https://.imageshack.com/v2/15/02/04/15139b89f814dbcf7e3dbdd2cccb6a23.jpg

vek66
05/02/2015, 20:19
Dün akşam hallettiğimi iletmiştim sizlere ama aynı sürtme sesini yine yaptı sanırım balatalarla alakalı bir durum olabilir mi?