PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakmak lamba sigortası nerede ?

erenemre
27/01/2015, 20:47
arkadaşlar 2 tane sorum var çakmak lambam yanmıyor ordan konsol altına ışıklandırma hattı çekmiştim sanırım kısa devre yapmış ve sigortası atmış çakmak çalışıyor ancak lambası yanmıyor şimdi sorum şu

1- aşağıda fotolarını koyduğum 2 adet sigorta kutusu var biri kaputu açınca akünün yanında diğeri de direksiyonun sol altındaki kapağı çıkarınca ancak kullanım kılavuzunda göremedim hangisi çakmak lambasının sigortası oluyor ?

2-bauhaus tan sigorta seti aldım rastgele bir sigortayı sökeyim dedim ancak çekmeme rağmen sigortalar çıkmıyor bunları sökmenin bir yolumu var? bastırınca atar belki dedim öyle birşeyde yok :D yardımlarınızı bekliyorum

akünün ordaki sigorta kutusu

https://i.hizliresim.com/g4RVa2.jpg

direksiyon sol altaki kutu

https://i.hizliresim.com/l0Rrab.jpg

buda aldığım sigorta seti

https://i.hizliresim.com/VgRX4r.jpg

GPEMREE
27/01/2015, 20:48
Akunun ordaki sigorta kutusunda. Ama tam hangisi bilmiyorum.

erenemre
27/01/2015, 20:56
Akunun ordaki sigorta kutusunda. Ama tam hangisi bilmiyorum.

peki sigortalar nasıl çıkıyor kardeş ?

GPEMREE
27/01/2015, 20:58
peki sigortalar nasıl çıkıyor kardeş ?

Valla cok sert. Elle cikaramamistim. Kargaburnu vb. yardimiyla kolay cikiyor.

byadrenalin
27/01/2015, 21:15
Sigortalar karga burun ya da pense ile çekilerek çıkartılır. Kullanım kitabın varsa orda yazar nerde olduğu ya da tek tek ufak sigortaları söküp bakabilirsin hangisi atmış. Atmış olan sigortanın içi siyah olur telleri falan. Yandığı belli olur yani. Sol üst köşeden başla bakmaya. Oralarda bir yerlerde :D eski aracımınkini bende kısa devre yapmıştım.

cemdogu
27/01/2015, 21:24
benim bildiğim o lambanın sigortası yok.mevcut sigorta sadece çakmaklığı alıyor.çakmaklık ta ışığını aoketten alıyor diye biliyorum.çakmaklığın ampulü patlamış olabilir mi?

erenemre
27/01/2015, 21:34
benim bildiğim o lambanın sigortası yok.mevcut sigorta sadece çakmaklığı alıyor.çakmaklık ta ışığını aoketten alıyor diye biliyorum.çakmaklığın ampulü patlamış olabilir mi?

evet oda olabilir :)

tellilizm
27/01/2015, 21:39
benimde patlamıştı. led ampülü değiştirdim düzeldi. bencede ampül patlamıştır.

celenlee
27/01/2015, 21:47
Lambanın ayrı bir sigortası yok, çakmağın hattından alıyor gücünü, çakmaklığa temas ederek.
Eğer çakmak çalışıyorsa, lamba patlak demektir.

Eğer çakmak çalışmıyorsa, çakmağın sigortası Akünün Yanındaki kututa.
Kitapçıkta F54 Olarak geçiyor, ama bazı kutular değişik.

Benimki de sendeki fotodaki gibi.
30 Numaralı sigorta 15A

erenemre
27/01/2015, 21:48
benimde patlamıştı. led ampülü değiştirdim düzeldi. bencede ampül patlamıştır.

hangi tip ampül alıyoruz ? t5 dipsiz 12V sanırım doğru mu ?

tellilizm
27/01/2015, 21:56
ampulü usta takmıştı dikkat etmedim. çokta anlamasamda dediğin gibidir. standart olsa gerek basit bişey usta para almamıştı. :)

halils2
27/01/2015, 22:02

Dediğin gibi Parkları yaktığında lamba yanmıyorsa ampul kesmiştir. Ayrı bir sigortası yok ama çakmalık sigortasına da bağlı değil. Sigortaları da kargaburun yardımıyla çıkartabilirsin, bayağı sertler.

ibooovn
28/01/2015, 19:26
bence sen lambayı değiştir ..ampul yanık..çakmaklık çalışıyorsa eğer

hoksi
29/01/2015, 13:20
10 luk yazan kırmızı ilk baştaki.2 Gün önce tavan lambasını değiştirirken patlattım değiştirdim ordan biliyorum.Yeri ise sol dizinin ordaki plastik bölümde çek çıkart sigortayı görürsün.