PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Evo Arıza Yardım

blgtlg
26/01/2015, 08:50
Merhaba arkadaşlar,

2011 model evo aracıma ile haftasonu Ankara'ya giderken sürücü yanımın kaloriferinin çalışmadığını 30 dereceye ayarlasam bile bana sıcak gelirken ona buz gibi üflediğini fark ettik ama bu sorun geçen hafta yoktu ve ardından bu sabah garajdan çıktım ve araç çalışır halde iken bir 10 dk sonra direksiyon sağa sola gitmedi, kontağı kapatıp açmakta o panikle aklıma gelmedi, babamı çağırdım ve babam kontağı kapatıp açtıktan sonra sorun kalmadı ama ben city sorunu olma korkusu ile aracı bıraktım eve sorum şudur bundan öncede 2008 gp kullanıyordum ve o zamanlar aracımda city sorunu gibi bir durumla karşılaşmamıştım ve bildiğim kadarı ile 2011 modeller de böyle bir sorun olmuyordu, yarın servise götürmeyi düşünüyorum garantisi de bitti ama ön bilgileri sizden almak istedim servise karşı bilgi donanımım olmasını istediğimden dolayı, 2011 modelde city sorunu ile karşılaşan var mı? Sizce de bu city sorunu mu ? Ve de kaloriferin tek yöne soğuk esmesi ile ilgili ne gibi bir arıza olabilir yada iki arıza birbirine bağlantılı olabilir mi, yardım için teşekkürler herkese.

volkan1065
26/01/2015, 10:04
Merhaba;

Yolcu tarafındaki soğuk havanın nedeni o taraftaki klapenin çalışmamasından kaynaklanıyor dişli problemi maalesef bir çok modelde bu sorun var. Bu arızayı gidermek basit manuel yanı el yardımı ile klapenin durumunu değiştiribiliyorsun. Ancak eskisi gibi düğmeye basınca değişmesini istiyorsan değişmesi gerektiğini biliyorum. bu sorun ile ilgili bir çok yazı mevcut forumda.

Direksıyon sorununa gelince dönmediğinde aracın da direksiyon ikaz lambası yanıyormuydu. Direksiyon dönmeyince city modu actınmı yada açıkmı kullanıyordun. Bu sorun sadece bugünlükte olabilir. Kış aylarında aşırı kar ve yağmur suyu nedeni ile araçlarda bazen bu şekilde anormal şeyler olabiliyor ama bir daha tekrarlmadıkları oluyor.

İşin açığı aracı kullanmamak demek hiç bişi olmaması anlamaına gelmez. bana göre servise gitmeden bir hafta aracınızı kullanın. Kış aylarında bu gibi durumlar için hemen sürekli servisin yolunu tutarsanız cebiniz çok yanar.

blgtlg
26/01/2015, 10:19
Merhaba;

Yolcu tarafındaki soğuk havanın nedeni o taraftaki klapenin çalışmamasından kaynaklanıyor dişli problemi maalesef bir çok modelde bu sorun var. Bu arızayı gidermek basit manuel yanı el yardımı ile klapenin durumunu değiştiribiliyorsun. Ancak eskisi gibi düğmeye basınca değişmesini istiyorsan değişmesi gerektiğini biliyorum. bu sorun ile ilgili bir çok yazı mevcut forumda.

Direksıyon sorununa gelince dönmediğinde aracın da direksiyon ikaz lambası yanıyormuydu. Direksiyon dönmeyince city modu actınmı yada açıkmı kullanıyordun. Bu sorun sadece bugünlükte olabilir. Kış aylarında aşırı kar ve yağmur suyu nedeni ile araçlarda bazen bu şekilde anormal şeyler olabiliyor ama bir daha tekrarlmadıkları oluyor.

İşin açığı aracı kullanmamak demek hiç bişi olmaması anlamaına gelmez. bana göre servise gitmeden bir hafta aracınızı kullanın. Kış aylarında bu gibi durumlar için hemen sürekli servisin yolunu tutarsanız cebiniz çok yanar.

Cevap için teşekkür ederim, ben aracımı hep city modunda kullanıyorum hiç bir zaman o tuşu kapamadım, direksiyon kitlendiğinde de ikaz lambası yanmadı, dünde uzun yağmurlu, çamurlu yollardan geldiğim için dediğiniz doğru olabilir ama çok sık şehirdışına çıkıyorum Allah korusun direksiyon kitlenmesi yollarda başıma gelirse diye çok tedirgin oldum bu sebepten servisin yolunu tutsam mı diye düşünmüştüm.

volkan1065
26/01/2015, 10:30
Cevap için teşekkür ederim, ben aracımı hep city modunda kullanıyorum hiç bir zaman o tuşu kapamadım, direksiyon kitlendiğinde de ikaz lambası yanmadı, dünde uzun yağmurlu, çamurlu yollardan geldiğim için dediğiniz doğru olabilir ama çok sık şehirdışına çıkıyorum Allah korusun direksiyon kitlenmesi yollarda başıma gelirse diye çok tedirgin oldum bu sebepten servisin yolunu tutsam mı diye düşünmüştüm.

Eğer ikaz lambası yanmadı ise eğer eminde olmak istiyorsanız ilk önce normal bir ustaya götürüp aracı lifte alıp göz ve levye ile kontrolü sağlattır. Servise gidip boşuna para verme. Eğer hidroliklerde tamsa bir sıkıntı yoksa bence biraz aracı kullanıp bakmanız lazım. Servisede gitseniz kontrolleri yapıp hiç bir sorun olmadığını söylemeleri yüksek ihtimal.

1923qw
26/01/2015, 10:36
2011 model evomda yakınlarda city problemi yaşadım garantim devam ettiği için ücretsiz değişim yapıldı, garantiniz olmasa da servise gidip değiştirmeleri gerektiğini dile getirip şansınızı denemelisiniz, 2011lerde kronik olmasa da adı çıktı bir kere city arızasının, değişim yapabilirler

blgtlg
26/01/2015, 10:44
2011 model evomda yakınlarda city problemi yaşadım garantim devam ettiği için ücretsiz değişim yapıldı, garantiniz olmasa da servise gidip değiştirmeleri gerektiğini dile getirip şansınızı denemelisiniz, 2011lerde kronik olmasa da adı çıktı bir kere city arızasının, değişim yapabilirler

Açıkçası çok moralim bozuldu, bu aracımda böyle bir sorun ile karşılaşacağım aklıma gelmezdi, ben en iyisi servisin yolunu tutayım dediğim gibi çok sık ş.dışına çıkıyorum Allah korusun canımıza bile birşey olabilir. Ücretsiz değişim talebinde bulunacağım olmadı genel müdürlük ile görüşeceğim. Teşekkür ederim.

blgtlg
27/01/2015, 09:50
Bugün servise giderken birde akü ışığım yandı, temmuz ayında orjinal aküsü ile değişim yaptığım halde, servis danışmanına direksiyon kitlendi akü ışığım yandı dediğim de aracın şarj dinamosında sorun olduğu yada kömürde olduğu ortaya çıktı ama ben her ihtimale karşı city sorunu olma korkusu ile direksiyon kontrolünün de gerçeklemesini istedim. Yardım eden arkadaşlar teşekkür ederim.

volkan1065
27/01/2015, 14:16
Sorun zaten aküde ise direksiyonun sertleşmesi yada kilitlenmesi normal. Akü olarak VARTA kullanırsanız çok sorun yaşamazsınız. Diğer bir konuda şarj dinamosu diyip geçmek çok basit. Servislerde gerekli iyi bir analiz yapılmıyor. Hemen parça arızalı değişim.

blgtlg
27/01/2015, 20:46
Sorun zaten aküde ise direksiyonun sertleşmesi yada kilitlenmesi normal. Akü olarak VARTA kullanırsanız çok sorun yaşamazsınız. Diğer bir konuda şarj dinamosu diyip geçmek çok basit. Servislerde gerekli iyi bir analiz yapılmıyor. Hemen parça arızalı değişim.

Akümü temmuz ayında serviste değiştirmiştim, varto akü malesef olmuyor start-stop olan araçların aküsünün amperi biraz daha yüksek buna uyumlu varto aküde yoktu neyse aküyü temmuzda yeni değiştirmiştim zaten, bugün aracımı aldım kömür bitikmiş araç şarj etmiyormuş,onu halletti uygun bir fiyata, servisteki ustamız zaten yıllardır tanıdığımız kişi, standart servis gibi şişirme birşey yapmıyor, klimamı da yaptı dişi kırılmış denilen gibi ondan para almadı mesela :) yardımlarınız için teşekkürler, sorunu çok şükür hallettik.

volkan1065
27/01/2015, 21:44
Akümü temmuz ayında serviste değiştirmiştim, varto akü malesef olmuyor start-stop olan araçların aküsünün amperi biraz daha yüksek buna uyumlu varto aküde yoktu neyse aküyü temmuzda yeni değiştirmiştim zaten, bugün aracımı aldım kömür bitikmiş araç şarj etmiyormuş,onu halletti uygun bir fiyata, servisteki ustamız zaten yıllardır tanıdığımız kişi, standart servis gibi şişirme birşey yapmıyor, klimamı da yaptı dişi kırılmış denilen gibi ondan para almadı mesela :) yardımlarınız için teşekkürler, sorunu çok şükür hallettik.

Hocam sen başından söylesene özel servis diyeee :D

blgtlg
29/01/2015, 17:30
Hocam sen başından söylesene özel servis diyeee :D

özel servis derken fiatın yetkili servisi ama hep gidip geldiğim için yıllardır sağolsun çok yardımcı oluyorlar en uygun şekilde :) işi yokuşa sürmeden pratik yollu hallediyorlar.
isim vermede sakınca yoksa hatta direk söyliyim Fiatın yetkili servisi Bursa-Serkır ... Bursa'daki tüm herkese tavsiye ederim ne birmot, ne diğerleri hepsi yalan,gidecek olanlara oradaki ustanın adını da söyleyebilirim hatta.