PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güneşlik Nasıl Sökülür?

Arkheon
24/01/2015, 18:10
Arkadaşlar merhaba;

Güneşlikleri söküp sağını solunu detaylı temizlemek istiyorum ama güneşliğin oturduğu küçük ayağı rahatça söksem de kapılara yakın olan büyük ayakları sökemedim.

Ayağın vidasını söktüm, sağa sola oynuyor ama tavandan ayıramadım. Bir hata yapmamak için de çok zorlamadan bıraktım.

Nasıl söküleceğini bilen var mı? Sökemediğim kısmın fotoğrafı ekte.

erdiyilmaz
24/01/2015, 18:16
Vidasını söktüyseniz, şoför tarafı için sola dışa doğru sürün boşa çıkar. Ama sürmek mesele olabilir biraz güç uygulamanız gerekli.

Arkheon
24/01/2015, 18:25
Vidasını söktüyseniz, şoför tarafı için sola dışa doğru sürün boşa çıkar. Ama sürmek mesele olabilir biraz güç uygulamanız gerekli.

Sola doğru oynadı ama çıkmadı, sanırım dediğiniz gibi biraz güç uygulamak gerekecek, teşekkür ederim.

erdiyilmaz
24/01/2015, 18:29
Biraz güç uygulamak gerekli maalesef, tavan döşemesine hafif yapışık halde olduğundan kuvvetle asılmak lazım, kolay gelsin.

mrbleeeed
24/01/2015, 19:17
ayrı konu açmayayım, oradaki aynayı değiştirmek mümkün mü?
plastik gibi bir ayna koymuşlar, kendine hayrı yok.

Arkheon
24/01/2015, 19:20
Ayna da muhtemelen takma ya da geçme usulde monte edilmiş oraya. Büyük ihtimalle çıkar.

mrbleeeed
24/01/2015, 19:29
Ayna da muhtemelen takma ya da geçme usulde monte edilmiş oraya. Büyük ihtimalle çıkar.

olmadı vura kıra çıkartılır da yenisi için camcıdan o boyutlarda kestirilse kalın gelir mi ve takılır mı? yapan var mı bunu?

ekt
06/03/2016, 14:09
belki birisine yardımcı olur . az önce güneşliği söküp yenisini taktım . şoför tarafındaki güneşliği çıkarmak için sağ - aşağı doğru çekmek lazım.