PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Göğüs ve Kapı Neon Kablo Çalışmam

byadrenalin
21/01/2015, 22:59
Arabaya bir iki ufak dokunuş yaparak estetik görünüm katalım dedik :) Berkant kardeşime burdan ayrıca teşekkür ederim. Malzeme konusunda bıkmadan usanmadan bana yardım edip kargolayıp yolladığı için :) Ön göğüs onun işçiliği, kapılar benim. Şimdilik ön kapıları yaptım. Uygun vakitte arka kapılara da aynısını yapacağım :)

İşte Fotoğraflar :)

mrbleeeed
21/01/2015, 23:14
maşallah, çok yakışmış.
özendim, ben de aldım bu şeritten, izmire olup daha önce takan var mı evo aracına? :)

byadrenalin
21/01/2015, 23:18
Teşekkürler :)

cakabeg
22/01/2015, 03:23
çok güzel olmuş gerçekten. biraz açıklarmısınız elektriği falan nereden aldınız kısacası yapmaya çalışsak olur mu yoksa riskli mi ?

byadrenalin
22/01/2015, 08:15
Bu işi yapabilmek için ufak tefek elektrik işlerinden anlıyor olmak gerek. Bir de tabi tabiri caizse eli tornavida pense tutabilen biri olmalısınız :) İşlem çok basit zaten. Kapı iç döşemelerini söküyorsunuz hemen arkasında kapının kendi ışığına gelen iki kablo var elektriği ondan alıyorsunuz. Göğüsteki neon elektriğini de çakmaklıktan aldık. Vites çerçevesini çıkarttığımız zaman çakmaklığın altında soket var. Onu da çıkartıp kabloları sıyırıp elektriği alıyorsunuz ve konsolun altından body computer 'ın oraya kadar kabloyu çekiyorsunuz. Bu kadar :)

punto57
22/01/2015, 09:16
tabiri caizse , hasta oldum,

maliyeti kaç para,
nerden yaptırabiliriz

helal olsun eline sağlık.

punto57
22/01/2015, 09:17
Bu işi yapabilmek için ufak tefek elektrik işlerinden anlıyor olmak gerek. Bir de tabi tabiri caizse eli tornavida pense tutabilen biri olmalısınız :) İşlem çok basit zaten. Kapı iç döşemelerini söküyorsunuz hemen arkasında kapının kendi ışığına gelen iki kablo var elektriği ondan alıyorsunuz. Göğüsteki neon elektriğini de çakmaklıktan aldık. Vites çerçevesini çıkarttığımız zaman çakmaklığın altında soket var. Onu da çıkartıp kabloları sıyırıp elektriği alıyorsunuz ve konsolun altından body computer 'ın oraya kadar kabloyu çekiyorsunuz. Bu kadar :)

ben dediklerinizi yaparım ama,
sonuç sizin ki gibi olmaz, araba şahine döner :surprise:

GPEMREE
22/01/2015, 09:36

😀

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

darktiger
22/01/2015, 12:12
güzel olmuş kardeşim.

punto57
22/01/2015, 12:35
Cidden ben mavi yaptırmak istiyorum,

bykacar
22/01/2015, 15:51
Bu resim bizim kemal ustanın orada çekilmiş sende mi semttensin :)

byadrenalin
22/01/2015, 16:43
hahaha :D

GPEMREE
22/01/2015, 16:49
Arabaya bir iki ufak dokunuş yaparak estetik görünüm katalım dedik :) Berkant kardeşime burdan ayrıca teşekkür ederim. Malzeme konusunda bıkmadan usanmadan bana yardım edip kargolayıp yolladığı için :) Ön göğüs onun işçiliği, kapılar benim. Şimdilik ön kapıları yaptım. Uygun vakitte arka kapılara da aynısını yapacağım :)

Yalnız araban kaldırıma konmuş oyuncak araba gibi duruyor. Çok güzel görünüyor maşaallah kazasız belasız :)

punto57
22/01/2015, 17:21
Flexible MAVİ Tube Neon Kablo 2 Metre 378815 Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/liste/flexible-mavi-tube-neon-kablo-2-metre-378815/productDetails.aspx?productId=otm378815&categoryId=20024611)

böyle bir şey mi kullandınız
istanbulda bunu yapacak elektrikçi ikitelli civarında, esenyurtta olur bilen var mı,

byadrenalin
22/01/2015, 20:24
Flexible MAVİ Tube Neon Kablo 2 Metre 378815 Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/liste/flexible-mavi-tube-neon-kablo-2-metre-378815/productDetails.aspx?productId=otm378815&categoryId=20024611)

böyle bir şey mi kullandınız
istanbulda bunu yapacak elektrikçi ikitelli civarında, esenyurtta olur bilen var mı,

Aynen kullandığım malzeme ta kendisi :) Benimkinin rengi kırmızı olarak geçiyor.

bycene
22/01/2015, 20:39

çagatay dostum super olmus emegine saglık..

göğüs bende mevcut ta kapıya senınkı gbi düşünebilirim dusme sarkma falan oluyormu neonda yoksa oldukça sabit duruyormu fıkır verırmısın :)

byadrenalin
22/01/2015, 20:41
çagatay dostum super olmus emegine saglık..

göğüs bende mevcut ta kapıya senınkı gbi düşünebilirim dusme sarkma falan oluyormu neonda yoksa oldukça sabit duruyormu fıkır verırmısın :)

Tam tamına sıkışıyor kardeşim. Hiç bir sarkma düşme söz konusu değil :)

Teşekkür ederim.

cexen
22/01/2015, 20:47
Bende beğendim gerçekten güzel durmuş keşke montaj esnasında video çekseydiniz. Yapacak arkadaşlar için çok faydalı olurdu. Birde aklıma takılan göğüsteki neonu oraya dışarıdan tornavida vb ile sıkıştırıyor muyuz? Yoksa biryerleri söküp yada üzerine yapıştırıp mı monte ediyoruz?

Sent from my iPad using

bycene
22/01/2015, 20:48

Teşekkür ederim.

bır ara musait oldugunda yapalım benım aracada bulusalım bır yerde uyarmı sana ne dersın : ))

bycene
22/01/2015, 20:49

Teşekkür ederim.

ayrıca berkantla senın araca uyguladıgımız neonun aynısımı yoksa fark varmı ?

punto57
22/01/2015, 20:57
Nerde yaptırabilirim İstanbul da harika olmuş, bunu yaptırana kadar arabamdan nefret ediyom

Mert34
22/01/2015, 21:42
çok orjinal duruyor gp lerede yakışsa şu keşke

Berkantonlu
22/01/2015, 22:35
kardeşim anca giriyorum foruma eline sağlık .herzman yadımcı olurum sana ve diğer tüm dostlarıma..maksat puntolarımız güzelleşsin :D vakit bulayım bende kapı çıtalarana beyaz neonları çekicem..malum bu puntomda ışık paketi beyaz ön göğüsede beyaz çekmiştim :D bu sefer beyaz gidiyoruz bakalım

bycene
22/01/2015, 22:52
kardeşim anca giriyorum foruma eline sağlık .herzman yadımcı olurum sana ve diğer tüm dostlarıma..maksat puntolarımız güzelleşsin :D vakit bulayım bende kapı çıtalarana beyaz neonları çekicem..malum bu puntomda ışık paketi beyaz ön göğüsede beyaz çekmiştim :D bu sefer beyaz gidiyoruz bakalım

kanka cagatayın yaptıgı uygun olmus cok abartmadan ıyı durmus bence kısa sekılde olması bende dusunuyorum bu sekılde yardımcı olursanız bakalım : ))

SaLDo
23/01/2015, 03:25
Patentini almalısın :) On numara olmuş emmoğlu :X

mrbleeeed
23/01/2015, 03:25
bugün birkaç elektrikçi gezdim, uzaylı görmüş gibi baktılar neon kabloya. bu haliyle 30 liraya yaparım dedi biri.

"usta malzeme 20 lira" dedim.
"iyi o zaman 5 daha almam" dedi, yaptırmadım.

başka biri de şimdi işim var 1 saat sonra yaparım dedi, oradan da ayrıldım.

elimle kendim sıkıştırıcam malzemeyi, sonra çakmaklıktan elektriği çekemezsem sadece elektriği bağlaması için götürücem.

1-2 sorum var bu konuda. konsoldaki kablo yekpare mi? direksiyon üzerinde kesilip ayrılıyor mu? orası hakkında kimse bir şey dememiş. ve çakmaklıktan elektriği aldık diyelim, onu direksiyon altından yürütmesi kolay mı? sanırım bilgisayara bağlanan yerde birleştiriliyor konsol için yapılan neon, doğru mu? son soru; sanırım uzunları yakınca da devam ediyor yanmaya, sadece parklar açıkken yanmasını istesek ne yapılabilir?

not: ebay'den 25liraya aldım 1.90 metre kablo.
isteyene link atarım.
tabi öncelikle ben takıp bi deneyeyim aracımda.

GPEMREE
23/01/2015, 07:23
Aynen kullandığım malzeme ta kendisi :) Benimkinin rengi kırmızı olarak geçiyor.

Simdi aldiginiz kirmizi renk gostergelerin rengiyle birebir ayni duruyorsa turuncu renk o zaman acik mi kalir acaba?
Bir de gp ile evo gosterge rengi arasinda fark var mi? Ben de gp var. Ona gore turuncu mu kirmizi mi alsam ?

byadrenalin
23/01/2015, 08:17
Bende beğendim gerçekten güzel durmuş keşke montaj esnasında video çekseydiniz. Yapacak arkadaşlar için çok faydalı olurdu. Birde aklıma takılan göğüsteki neonu oraya dışarıdan tornavida vb ile sıkıştırıyor muyuz? Yoksa biryerleri söküp yada üzerine yapıştırıp mı monte ediyoruz?

Sent from my iPad using

Direkt sıkıştırıyoruz. Neon kablonun özelliği o zaten. Bıçaklı diye tabir ediliyor. Kabloyu elinle ittiğinde aradıki boşluğa sıkışıyor hemen :) Tek başına uygulamayı yapmak bile kolay olmuyor bir de video çekmeyi hiç düşünemedim o yüzden :)

bır ara musait oldugunda yapalım benım aracada bulusalım bır yerde uyarmı sana ne dersın : ))

ayrıca berkantla senın araca uyguladıgımız neonun aynısımı yoksa fark varmı ?

Havalar biraz daha toparladığında hallederiz kardeşim :) Aynı kablo bir farkı yok.

byadrenalin
23/01/2015, 08:18
Simdi aldiginiz kirmizi renk gostergelerin rengiyle birebir ayni duruyorsa turuncu renk o zaman acik mi kalir acaba?
Bir de gp ile evo gosterge rengi arasinda fark var mi? Ben de gp var. Ona gore turuncu mu kirmizi mi alsam ?

Kırmızı diye geçen aslında amber renk. Yani bizim göstergeler ile aynı renk. Grande ile evo arasında bir fark yok diye biliyorum. Forumda grande puntoya da uygulama yapan bir arkadaş vardı. Konusu olması lazım bölümde. Yalnız o mavi çekmişti galiba.

byadrenalin
23/01/2015, 08:26
bugün birkaç elektrikçi gezdim, uzaylı görmüş gibi baktılar neon kabloya. bu haliyle 30 liraya yaparım dedi biri.

elimle kendim sıkıştırıcam malzemeyi, sonra çakmaklıktan elektriği çekemezsem sadece elektriği bağlaması için götürücem.

1-2 sorum var bu konuda. konsoldaki kablo yekpare mi? direksiyon üzerinde kesilip ayrılıyor mu? orası hakkında kimse bir şey dememiş. ve çakmaklıktan elektriği aldık diyelim, onu direksiyon altından yürütmesi kolay mı? sanırım bilgisayara bağlanan yerde birleştiriliyor konsol için yapılan neon, doğru mu? son soru; sanırım uzunları yakınca da devam ediyor yanmaya, sadece parklar açıkken yanmasını istesek ne yapılabilir?

isteyene link atarım.

Şimdi şöyle oluyor kardeşim. Kablo iki metre uzunluğunda tek bir kablo. Konsoldaki dolayısıyla tek bir kablo. Uzun gelen kısmı da kesip atıyoruz. O kısımda bir işe yaramıyor bir daha. (buna gıcık oluyorum :) ) Kablo göğüsten geçerken direksiyona geldiğinde isterseniz göstergelerin önündeki körüğün altına saklanabilir ya da körüğün üstünden geçirilebilir. Şahsen ben körük üstünü tercih ettim çünkü güzel göründü gözüme. Çakmaklıktan kabloyu çekmeye gelince. Çok basit aslında. Vites çerçevesini söküyoruz. Kablo bağlantılarımızı yapıyoruz. Akabinde hemen gaz pedalının yan tarafında olan plastik aksamı sökebilirseniz söküyorsunuz. Orası zaten geçme tırnaklı. Asıldım mı geliyor. Kabloyu vites körüğünün iç kısmından sol taraftan kenardan o söktüğünüz alana ulaştırıp direksiyonun altına doğru çekiyoruz. Sok taraftaki menü tuşlarının olduğu plastik aksamı da kendimize çekip çıkartıyoruz. Ve kablonun ucunu ordan tutuyoruz. Neon kablo da aynı şekilde üst yukardan göğüsten aşşağıya sarkıyor. Burda bağlantımızı yapıp kablonun arasındaki adaptörünü çift taraflı bant yardımı ile orda uygun bir yere sabitliyoruz. Bütün işlem bu kadar. Uzun yazdığıma bakmayın. Maximum 15 dakika :)

Kablo çakmaklıktan çekildiği için de parklarla yanıyor. Yani uzunları yaktığınızda da yanar. Bunda rahatsız edecek bir durum yok bence. Çünkü kablo gözü almıyor. Kendini aydınlatıyor sadece.

punto57
23/01/2015, 09:02

isteyene link atarım.
Esenyurt ta biri yaparım dedi kablo ellerinde yok 30lira dedi, ama hastane işlerinden erteledim,

mrbleeeed
23/01/2015, 13:54
ç
Şimdi şöyle oluyor kardeşim. Kablo iki metre uzunluğunda tek bir kablo. Konsoldaki dolayısıyla tek bir kablo. Uzun gelen kısmı da kesip atıyoruz. O kısımda bir işe yaramıyor bir daha. (buna gıcık oluyorum :) ) Kablo göğüsten geçerken direksiyona geldiğinde isterseniz göstergelerin önündeki körüğün altına saklanabilir ya da körüğün üstünden geçirilebilir. Şahsen ben körük üstünü tercih ettim çünkü güzel göründü gözüme. Çakmaklıktan kabloyu çekmeye gelince. Çok basit aslında. Vites çerçevesini söküyoruz. Kablo bağlantılarımızı yapıyoruz. Akabinde hemen gaz pedalının yan tarafında olan plastik aksamı sökebilirseniz söküyorsunuz. Orası zaten geçme tırnaklı. Asıldım mı geliyor. Kabloyu vites körüğünün iç kısmından sol taraftan kenardan o söktüğünüz alana ulaştırıp direksiyonun altına doğru çekiyoruz. Sok taraftaki menü tuşlarının olduğu plastik aksamı da kendimize çekip çıkartıyoruz. Ve kablonun ucunu ordan tutuyoruz. Neon kablo da aynı şekilde üst yukardan göğüsten aşşağıya sarkıyor. Burda bağlantımızı yapıp kablonun arasındaki adaptörünü çift taraflı bant yardımı ile orda uygun bir yere sabitliyoruz. Bütün işlem bu kadar. Uzun yazdığıma bakmayın. Maximum 15 dakika :)

Kablo çakmaklıktan çekildiği için de parklarla yanıyor. Yani uzunları yaktığınızda da yanar. Bunda rahatsız edecek bir durum yok bence. Çünkü kablo gözü almıyor. Kendini aydınlatıyor sadece.

aracı tam anlamıyla tanımayanlar için bu yazıya ihtiyaç vardı :)
çok teşekkür ederim.

punto57
23/01/2015, 13:58

doğru mu anladım,?
her elektrik bağlantısı için yeni kablo lazım,
yani
5 metre alıp keser keser kullanırım olmuyor.

Berkantonlu
23/01/2015, 15:59
ben bu işleri başlattım masterınıda yaptım :D şimdi herşeyi çağataya bırakıyorum :D bycene :D sen bi rahat dur yaz gelsin o zaman devam edersin modifiyeye :D

punto57
23/01/2015, 16:10
doğru mu anladım,?
her elektrik bağlantısı için yeni kablo lazım,
yani
5 metre alıp keser keser kullanırım olmuyor

byadrenalin
23/01/2015, 16:40
Evet punto57

punto57
23/01/2015, 17:50
Evet punto57
Bilmek iyi oldu, sicim gibi 10 metre olmaya gerek, yok. 30 santimlik ve 1 metrelik varsa iyi, ikitellide sanayide bulabilsem yaptırıcam yarın

byadrenalin
23/01/2015, 19:56
Bilmek iyi oldu, sicim gibi 10 metre olmaya gerek, yok. 30 santimlik ve 1 metrelik varsa iyi, ikitellide sanayide bulabilsem yaptırıcam yarın

Aynen. Ama bildiğim 2 ve 5 metrelikleri var. Başka yok. Yine de araştırmak lazım tabi.

mrbleeeed
23/01/2015, 21:07
tek kablo olmasına gerek yok. 5 metrelik varsa alınıp kesilip kullanılabilir. 2 metre sadece göğüslüğe yetiyor.
bulabilirsem link atıcam.

ve aracıma taktım ama elektrik bağlamadım henüz. üzerindeki elektrik kablosu çakmaklığa kadar yetmedi. yarın 50 cm kadar elektrik kablosu alıp ek yapıcam. bu haliyle bile gündüzleri aracın şekli şemali değişti.

fotoğraf birazdan.

punto57
23/01/2015, 21:30
tek kablo olmasına gerek yok. 5 metrelik varsa alınıp kesilip kullanılabilir. 2 metre sadece göğüslüğe yetiyor.
bulabilirsem link atıcam.

ve aracıma taktım ama elektrik bağlamadım henüz. üzerindeki elektrik kablosu çakmaklığa kadar yetmedi. yarın 50 cm kadar elektrik kablosu alıp ek yapıcam. bu haliyle bile gündüzleri aracın şekli şemali değişti.

fotoğraf birazdan.
Valla kafam karıştı, kardeşim. Kablo parçalanıp yapılabiliyor mu yapılamıyor mu, sonuçta araba, elektrik yakmayalım tesisatı

mrbleeeed
23/01/2015, 21:54
Valla kafam karıştı, kardeşim. Kablo parçalanıp yapılabiliyor mu yapılamıyor mu, sonuçta araba, elektrik yakmayalım tesisatı

nasıl ek yapılacağı
https://www.youtube.com/watch?v=xstvSdW1WLs
https://www.youtube.com/watch?v=2XTTH-O4s-E

yalnız dikkat etmek gereken; alırken geçmeli olanlardan almak. piyasada daha çok diğer tip (yuvarlak) var.

mrbleeeed
23/01/2015, 22:01
https://s28.postimg.org/dt5hnjfn1/207.jpg

https://s28.postimg.org/3khlvggz1/223.jpg

byadrenalin
23/01/2015, 22:03
Bu ek yapılmayı değil daha çok aradaki konnektör bağlantısını anlatmış. Yani kestiğin kablonun artan kısmını kullanabilmek için ekstra konnektör gerek. Onu da nerden nasıl bulabiliriz. Nasıl temin ederiz bilemeyeceğim :)

byadrenalin
23/01/2015, 22:04
mrbleeeed güzel olmuş. Gündüz de dediğiniz gibi görünüm değişiyor :) Yalnız sağ tarafta fazlalık kalmış onu isterseniz kesin gitsin :) Elektrik bağlantısı kalmış bir tek. O da kolay iş zaten. Anlattığım şekilde rahatlıkla yapabilirsiniz.

mrbleeeed
23/01/2015, 22:07
mrbleeeed güzel olmuş. Gündüz de dediğiniz gibi görünüm değişiyor :) Yalnız sağ tarafta fazlalık kalmış onu isterseniz kesin gitsin :) Elektrik bağlantısı kalmış bir tek. O da kolay iş zaten. Anlattığım şekilde rahatlıkla yapabilirsiniz.
bildiğim 10v çalışıyor zımbırtı. 10v olan biryerden alındığı sürece çevirici gerekmez sanırım. elektrikçi biri aydınlatırsa iyi olur. tek parçalık kullanım olsa 5 metre satış anlamsız olur biraz :/

edit: https://www.youtube.com/watch?v=MPDpl72RAhQ
1 pil ile çalışabiliyor bu kablo. arada bir adaptör var, ondan mı lazım, onu mu kastettiniz?

evet, daha bağlamadan şekil oldu :)
o fazlalığa bilerek ellemedim henüz, soldan başladım geçirmeye, elektrik kısmına el sürmeyeyim diye, bi çalıştırayım sonra kesicem fazlalığı.

sizin araçta da direksiyonun oradan arkaya gizlenen yerler belli değil mi?

byadrenalin
23/01/2015, 22:12
bildiğim 10v çalışıyor zımbırtı. 10v olan biryerden alındığı sürece çevirici gerekmez sanırım. elektrikçi biri aydınlatırsa iyi olur. tek parçalık kullanım olsa 5 metre satış anlamsız olur biraz :/

evet, daha bağlamadan şekil oldu :)
o fazlalığa bilerek ellemedim henüz, soldan başladım geçirmeye, elektrik kısmına el sürmeyeyim diye, bi çalıştırayım sonra kesicem fazlalığı.

sizin araçta da direksiyonun oradan arkaya gizlenen yerler belli değil mi?

10v elektrik alabileceğin bir yer yok arabada. Belki body computer dan alırsın ama o da riskli bir şey bulaşmamak gerek :) Ama 10v luk konnektör alıp uçlar bulup yapılabilir.

Ben direksiyonun arkasına gizlemedim. Direkt üzerinden geçtim. Göstergelerle uyum sağladı. Fazlalığı kesinlikle en sondan kesin zaten. Elektrik kısmı kesildiğinde bir de fark etmeden ters bağlantı yapıldığında konnektör yanıyor. Tecrübeyle sabitlenmiştir :D

punto57
23/01/2015, 22:20
https://s28.postimg.org/dt5hnjfn1/207.jpg

https://s28.postimg.org/3khlvggz1/223.jpg
Güle güle kullan çok güzel olmuş kardeş
İsterse elektrik olmasın, yine de güzel duruyor.

Benim koltuklarda mavi güzel durcak

punto57
23/01/2015, 22:58
Bu sayfayı buldum
https://www.neonkablo.net/default.asp

mrbleeeed
23/01/2015, 23:18
10v elektrik alabileceğin bir yer yok arabada. Belki body computer dan alırsın ama o da riskli bir şey bulaşmamak gerek :) Ama 10v luk konnektör alıp uçlar bulup yapılabilir.

Ben direksiyonun arkasına gizlemedim. Direkt üzerinden geçtim. Göstergelerle uyum sağladı. Fazlalığı kesinlikle en sondan kesin zaten. Elektrik kısmı kesildiğinde bir de fark etmeden ters bağlantı yapıldığında konnektör yanıyor. Tecrübeyle sabitlenmiştir :D
Black 12V DC to AC Inverter for El Lamp Wire Electroluminescent 5M Meters SY | eBay (https://www.ebay.com/itm/Black-12V-DC-to-AC-Inverter-for-EL-Lamp-Wire-Electroluminescent-5M-Meters-SY-/331395514945?pt=US_String_Lights__Lights&hash=item4d28b64241)

çözüm uzak değilmiş

kapılar için düşünen varsa 1m 10 TL
red diye geçiyor sanırım bizdeki.
https://www.ebay.com/itm/1M-Flexible-Car-EL-Wire-Neon-Light-Dress-Party-Dance-Festival-Decor-Controller-/400829716976?pt=LH_DefaultDomain_2&var=&hash=item5d535019f0

bu da 2 metre olanı 22 tl, benim kullandığım.
https://www.ebay.com/itm/Orange-Red-EL-Wire-2-Meter-Waterproof-Neon-Lighting-Strip-for-Auto-Party-/161339919373?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item25909bcc0d&vxp=mtr

ogzemre
24/01/2015, 08:13
Ozellikle uygulamayi yapan arkadaslara soruyorum sadece torpido maliyeti nedir ? Sonradan 4 kapiyi yapmaya kalksak o da nekdar tutar acaba ?? Bu arada elimden her turlu is gelir ancak sifir araba olunca elim gitmiyor :) daha onceden uygulamayi yapan bi arkadas yardimci olurum derse malzemeleri alip yanina kosacagim :) gonulluler bekleniyor :)

byadrenalin
24/01/2015, 08:23
Kablonun tanesi 35-40 lira falan. İnternette 20 liraya bulup alanlar da var tabi.

ogzemre
24/01/2015, 15:38
Kablonun tanesi 35-40 lira falan. İnternette 20 liraya bulup alanlar da var tabi.

Torpidoya kac metre gidiyor acaba ? Bu internette 20tl ye satilanlar da is goruyormu acaba ??

mrbleeeed
24/01/2015, 15:56
ebay'dekini söyle işte. daha ucuzunu nerede bulacaksın :D
torpidoya 2 metrelik yeter. 15cm fazla kalır, o da başka yerde kullanılmaz.

byadrenalin
24/01/2015, 18:02
ebay'dekini söyle işte. daha ucuzunu nerede bulacaksın :D
torpidoya 2 metrelik yeter. 15cm fazla kalır, o da başka yerde kullanılmaz.

Aynen öyle :)

mrbleeeed
24/01/2015, 20:50
Çakmaklıkta 3 kablo var.
Siyah
Sarı
Yeşil-kırmızı

Hangi ikisine bağlıyoruz

hoksi
24/01/2015, 21:55
Ben satıyorum bende ki 5 metre çakmaklık girişi sürücü devresi var.

NEON KABLO (FLEXİBLE- TURUNCU- 5 METRE) - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 197685164 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-neon-kablo-flexible-turuncu-5-metre-197685164/detay/)

hoksi
24/01/2015, 22:00

Sizin kullandığınız malzeme çıkıntılı olandan mı

Benim elimde bu var fakat Grande Puntoma pek uymadı ürünün direk linkini atabilir misiniz ?

NEON KABLO (FLEXİBLE- TURUNCU- 5 METRE) - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 197685164 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-neon-kablo-flexible-turuncu-5-metre-197685164/detay/)

alidemir
24/01/2015, 22:07
gece görünüşü harika yaa bayıldım ellerinize sağlık . beğendim.

hoksi
24/01/2015, 22:17
Ürün çıkıntılı olandan mı ?
Bir de hangi renk aldınız ? Kırmızı mı Turuncu mu ?

byadrenalin
24/01/2015, 22:21
Çakmaklıkta 3 kablo var.
Siyah
Sarı
Yeşil-kırmızı

Hangi ikisine bağlıyoruz

Siyah ve yeşil olması lazım ama tam da hatırlamıyorum. Onu Berkant arkadaşıma bir özel mesaj ile sor istersen :)

GPEMREE
25/01/2015, 07:41
Hangi renk kablo oldugunu buradan da paylasalim arkadaslar :)

punto57
25/01/2015, 10:50
Bgs İkitelli de aradım sordum, aksesuarcıların bazıları suratıma melul melul baktı, bazıları Bayrampaşa da bir yere yolladılar

mrbleeeed
27/01/2015, 06:33
sonunda elektriği de hallettim. meğer yapamama sebebim kabloları takarken kısadevre yaptırmammış. kısadevre dediğim kontağı aç kapa yapınca düzeliyor.

çakmaklık altında 3 kablo var.
siyah ve sarı olan kullanılacak.
kabloyu biraz sıyırıp neon kablodan geleni ekleyip bantla sıkıca sarıyoruz.
artı ve eksiyi yanlışlıkla temas ettirirsek kontağı kapat aç yapın, değilse kısa devre olup ışık vermiyor, benim gibi nerede hata yaptım diye bulmaya çalışırsınız.

çakmaklığın nasıl çıkartılıp takıldığını da iyi öğrenin, google'da aratın çıkıyor.
beni en çok sinir eden şey onu çıkartıp takmak oldu.

byadrenalin
27/01/2015, 08:04
sonunda elektriği de hallettim. meğer yapamama sebebim kabloları takarken kısadevre yaptırmammış. kısadevre dediğim kontağı aç kapa yapınca düzeliyor.

çakmaklık altında 3 kablo var.
siyah ve sarı olan kullanılacak.
kabloyu biraz sıyırıp neon kablodan geleni ekleyip bantla sıkıca sarıyoruz.
artı ve eksiyi yanlışlıkla temas ettirirsek kontağı kapat aç yapın, değilse kısa devre olup ışık vermiyor, benim gibi nerede hata yaptım diye bulmaya çalışırsınız.

çakmaklığın nasıl çıkartılıp takıldığını da iyi öğrenin, google'da aratın çıkıyor.
beni en çok sinir eden şey onu çıkartıp takmak oldu.

Çok fazla kısa devre yaptırırlarsa çakmaklık sigortasını attırabilirler. Kaputun içinde bulunan sigorta kutusunda çakmaklık sigortası var. Eski aracımda yakmıştım onu. Değiştirmiştim sonra. Kablo rengini paylaşman iyi oldu. Teşekkürler. Benim aklımdan çıkmıştı :)

mrbleeeed
27/01/2015, 08:20
https://s12.postimg.org/ta01u71b1/image.jpg

şöyle bir görsel de koyalım, milletin işi görülsün :)

ayrıca konvertörü çıkartıp 220v evde prizlerde kullanılabilir.
konvertör ile birlikte 9v pil ile kullanılabilir.
bunlar da denenmiştir :D

mrbleeeed
27/01/2015, 08:23
Bgs İkitelli de aradım sordum, aksesuarcıların bazıları suratıma melul melul baktı, bazıları Bayrampaşa da bir yere yolladılar

bendeki bunun aynısı.

Flexible TURUNCU Tube Neon Kablo 2 Metre - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 185466782 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-flexible-turuncu-tube-neon-kablo-2-metre-185466782/detay)

başka bir satıcı daha var bu üründen 5metre satıyor, ondaki üründe kalite biraz daha düşük geldi bana fotolardan.

yukarılarda ebay linki vermiştim.
oradan sipariş edebilirsiniz.
bana 26 liraya geldi.

cakabeg
28/01/2015, 00:18
Acaba bunu tavan aydınlatmasından alsak , aracın kapı açma tuşuna basınca yansa binince kendi sönse bi sıkıntı olur mu ?

byadrenalin
28/01/2015, 17:36
Acaba bunu tavan aydınlatmasından alsak , aracın kapı açma tuşuna basınca yansa binince kendi sönse bi sıkıntı olur mu ?

Hiç bir sıkıntı olmaz kardeşim.

Ekrem06
06/02/2015, 01:02
Çok basit bir şey sormak istiyorum ledi bağlarken lehimliyor musunuz? Yoksa + - sadece bantlamak yetiyor mu? Bu ayak ve koltuk altı ledi içinde aynı mı? lehim yapmadım da hiç

cdogu
06/02/2015, 01:06
Çok basit bir şey sormak istiyorum ledi bağlarken lehimliyor musunuz? Yoksa + - sadece bantlamak yetiyor mu? Bu ayak ve koltuk altı ledi içinde aynı mı? lehim yapmadım da hiç

Lehim daha iyi olur tabii ama ledleri bağlarken bant ile de yapılabilir. Kabloların birbirine iyi sarılması da önemli tabii. İyi bir elektrik bandıyla sorun çıkacağını sanmıyorum.

Ekrem06
06/02/2015, 01:16
Teşekkür ederim o zaman parça parça kesip elektrikçiye lehimletmek en iyisi

mrbleeeed
06/02/2015, 03:05
lehim denilen şey birbirini iyi tutsun, aktarmada sorun çıkmasın diye.
değilse sararak gayet güzel halledilebilir.

Berkantonlu
07/02/2015, 02:14
arkadaşlar ibrahim cenkk :D led dedimmi lehimsiz olmaz sonucta milimetrik bağlantı noktaları var çoğunda ..ben şuana kadar lehimsiz ne bağladım nede deneyerek çalıştırabldm illaki lehim istyo meretler iş sağlam olsun ..hatta güzelce lehimledikten sonra mümkünse makaronla iyice izole edilmeliki sıkıntı olmasın

byadrenalin
07/02/2015, 08:10
arkadaşlar ibrahim cenkk :D led dedimmi lehimsiz olmaz sonucta milimetrik bağlantı noktaları var çoğunda ..ben şuana kadar lehimsiz ne bağladım nede deneyerek çalıştırabldm illaki lehim istyo meretler iş sağlam olsun ..hatta güzelce lehimledikten sonra mümkünse makaronla iyice izole edilmeliki sıkıntı olmasın

Onların bahsettiği lehim olayı çakmaklıktan veya başka yerden aldığın yere lehim yapma olayı kardeşim. Yani led 'in üstündeki noktalara lehim yapmaktan bahsetmiyorlar :) Zaten oralara bantla sararak kablo temas ettirmek çok zor :)

Berkantonlu
07/02/2015, 17:43
Onların bahsettiği lehim olayı çakmaklıktan veya başka yerden aldığın yere lehim yapma olayı kardeşim. Yani led 'in üstündeki noktalara lehim yapmaktan bahsetmiyorlar :) Zaten oralara bantla sararak kablo temas ettirmek çok zor :)

hee tamam o zaman devam :D

mkykaya
22/02/2015, 01:40

çağatay kardeşim yanlışım varsa düzelt ama kokpite yapmış olduğun çalışma için çakmaktan hat çektin ve sanırım parkları yakınca yanıyor ama kapı döşemelerinde kontak açılınca marşa basmasakta yanıcak değilmi

byadrenalin
22/02/2015, 10:12
çağatay kardeşim yanlışım varsa düzelt ama kokpite yapmış olduğun çalışma için çakmaktan hat çektin ve sanırım parkları yakınca yanıyor ama kapı döşemelerinde kontak açılınca marşa basmasakta yanıcak değilmi

Doğrudur. Kontak açtığında yanar onlar. Kontağı kapattığında da yanmaya devam eder. Ta ki sen araçtan kapısını açıp inene kadar. Kapıyı açtığın an sönerler :) Ama marş yapmasadığın halde kontak açıkken yansa bile aküye hiç bir etkisi olmaz onların. Korkmayın. Çok ufak bir akım çekiyor. 2 gün yansalar aküyü yine bitiremez :)

canoztrak
23/02/2015, 21:25
Çağatay Bey maşallah kapı kollarıyla efsane olmuş. Benim sorum şu kapı kolunda ki turuncu led nereden temin edebiliriz nasıl yaptınız :)

pegasus
24/02/2015, 14:50
FİTİLLİ NEON KABLO 5 METRE KIRMIZI KESİLEBİLİR 55 TL Sanalpazar.com'da 38843309 (https://www.sanalpazar.com/Fitilli-Neon-Kablo-5-Metre-Kirmizi-Kesilebilir__isp38843309)

bundan alacağım arkadaşlar ama birşey soracağım.ucunda ki inverter soketli,bunu nasıl çakmaklıktaki kablolara bağlıyorsunuz anlamadım?aydınlatırsanız bende yapacağımda tek takıldığım nokta orası.

byadrenalin
24/02/2015, 16:54
Çağatay Bey maşallah kapı kollarıyla efsane olmuş. Benim sorum şu kapı kolunda ki turuncu led nereden temin edebiliriz nasıl yaptınız :)

O kapı kolundaki led orjinalinde var. Işık paketli araç. Servisten temin edebilirsiniz orjinal parçasını herhalde

FİTİLLİ NEON KABLO 5 METRE KIRMIZI KESİLEBİLİR 55 TL Sanalpazar.com'da 38843309 (https://www.sanalpazar.com/Fitilli-Neon-Kablo-5-Metre-Kirmizi-Kesilebilir__isp38843309)

bundan alacağım arkadaşlar ama birşey soracağım.ucunda ki inverter soketli,bunu nasıl çakmaklıktaki kablolara bağlıyorsunuz anlamadım?aydınlatırsanız bende yapacağımda tek takıldığım nokta orası.

İnverterin bir ucu soketli diğer ucu normal kablo. O kabloları bağlıyorsunuz.

ArThuR
28/02/2015, 14:13
byadrenalin bende kapı ve ön göğüse bu uygulamayı yaptım. her parça için ayrı adaptör kullandım. Yani toplamda 5 ad. adaptör var.

Şöyle bir sıkıntım var. her adaptörden tiz ve rahatsız edici bir ses geliyor. Sen bunun önüne nasıl geçtin? sesi nasıl engelleyebiliriz?

pegasus
01/03/2015, 07:59
byadrenalin bende kapı ve ön göğüse bu uygulamayı yaptım. her parça için ayrı adaptör kullandım. Yani toplamda 5 ad. adaptör var.

Şöyle bir sıkıntım var. her adaptörden tiz ve rahatsız edici bir ses geliyor. Sen bunun önüne nasıl geçtin? sesi nasıl engelleyebiliriz?

5 adaptoru kaca aldiniz hocam?

byadrenalin
01/03/2015, 10:27
Bende ses yok.

ArThuR
01/03/2015, 12:42
Bende ses yok.

Inverterin fotosu mevcut mudur? ben kapı içlerine koydum.

Siz nasıl yaptınız acaba?

byadrenalin
01/03/2015, 13:04
Inverterin fotosu mevcut mudur? ben kapı içlerine koydum.

Siz nasıl yaptınız acaba?

Kapı döşemesinin içinde benimkilerde.

Ekrem06
01/03/2015, 19:07
Benimkinden de tiz bi ses geliyor ama o kadar rahatsız edici değil

Berkantonlu
01/03/2015, 22:12
ben bu konuyu taaaa ilk enon konumu açtığımda vede montajını yaptığım tüm arkadaşalarıma belirttim ve kendimde maalsef bir çözüm bulamadım özellikle dışarıdan aux takılanlarda daha cok çıkar bu ses ..şuan ki aracımda blue me olduğundan ve evomdaki gibi hem koltuk altları led hem vites ve göğüs neonlu olmasına üstelik birde ses sistemi olmasına rağmen çok dipte bende ses Allah tan böyle bir güzelliği oldu blue me nin :D dikkat ederseniz de aux ttaki bu ses neonlar yani parkalr açıkken yapıyor en azından gündüzleri parkları açmadan dinleyin bence :D şaka bi yana çözüm bulan olursa paylaşsın

ArThuR
02/03/2015, 07:30
işin kötüsü inverterler ısınıyor, bu yüzden ses yalıtım malzemesi ile kaplayamam da. O yüzden bu hafta sonu hepsini metal bir plaka üzerine sabitleyip kaputta bir yere monte edeceğim. Hem ısınma hemde ses sorununu çözer umarım.

byadrenalin
02/03/2015, 20:23
Ben de usb den dinlediğim için bende sorun yok :) Teyibim Pioneer ın 300 liralık bir modeli işte :) Çözersiniz umarım sorunu :)

punto57
19/03/2015, 16:50
istanbulda, gidip bu kablolardan temin edebileceğim bir yer var mı, seçmek istiyorum
kargo ile uğraşmak istemiyorum vakit yok,

byadrenalin
19/03/2015, 19:11
istanbulda, gidip bu kablolardan temin edebileceğim bir yer var mı, seçmek istiyorum
kargo ile uğraşmak istemiyorum vakit yok,

Geçenler de bir yerde gördüm ben. Şirinevlerde Life Tuning diye bir dükkan. Google a yazarsanız hemen çıkıyor adresi falan. Ama sadece turuncu vardı sanırım gözüme çarpan.