PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far ve kilit problemi

ekt
19/01/2015, 21:09
Merhabalar,
2006 model puntom'da son zamanlarda iki problem oluştu , sizlere danışmak istedim.

İlki kısalar yanıyorken bazen farlar kendiliğinden uzunlara geçiyor ve uzunlar açık kalıyor.
İkincisi ise normalde bütün kapılar kapalı olmadan kapıların kilitlenememesi gerekli fakat şöför kapısı açık kalsa da kapılar kilitleniyor.

bu hatalar için ne yapmam gerekli, yetkili servise mi gideyim sizce?
Şimdiden teşekkürler

06kaymak
19/01/2015, 21:53
1.sinyal kolunda bir sıkıntı olabilir.
2. Kapi kilidi veya o kapıdaki tesisatı kontrol ettirin derim....

ekt
19/01/2015, 22:18
1.sinyal kolunda bir sıkıntı olabilir.
2. Kapi kilidi veya o kapıdaki tesisatı kontrol ettirin derim....

1'de bazen çukura veya tümseğe girince düzeliyor veya tam tersi çukura veya tümseğe girince kısalar uzuna geçiyor. Sanki bir yerlerde temassızlık var gibi düşünmüştüm ben , sinyal kolu da aklımda olsun

kunal87
19/01/2015, 23:13
Ayni sorun benim aracimdada var fiat servisi kol degismeli diyor. Siparis vericez bakalim

ekt
19/01/2015, 23:37
Ayni sorun benim aracimdada var fiat servisi kol degismeli diyor. Siparis vericez bakalim

kola ne kadar fiyat verdiler acaba size.

kunal87
19/01/2015, 23:41
yetkili serviste kol+montaj 700 tl dediler. 297 tl ye hız sabitleyici olandan alıp rk garage ye montaj yaptırcam.

ekt
21/01/2015, 22:49
yetkili serviste kol+montaj 700 tl dediler. 297 tl ye hız sabitleyici olandan alıp rk garage ye montaj yaptırcam.

700 çok istemişler , alternatif yerlere bakmak lazım. RK Garage'a ben de bakayım.

Mert34
21/01/2015, 23:41
ben kolu tamir ettirdim birkaç aydır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım tabi sizin kolun durumu uygunmudur baktırmak lazım 700tl çokmuş 270 falan diye duymuştum bende

ekt
25/01/2015, 17:35
dün maslak oto sanayiye götürdüm aracı baktırmak için . Önce elektrikçiye götürdüm, baktı iyice , kolun değişmesi lazım , belki tamir de ettirsen olur ama çok sağlıklı olmayabilir dedi. Sigortadan bir tane soketi söktü , şimdilik uzunlar yanmıyor sadece kısalar yanıyor , en azından kolu taktırana kadar böyle idare edebilirim .

Sonrasında kilitçiye gittim, her kapının içinde ayrı bir kilit mekanizması olduğunu , sol ön kapınınkinin bozulduğunu söyledi . şase numarasından uygun kilidi bulursan takarız dedi.

Şimdi benim uygun kilit ve sinyal kolunu bulmam lazım. Sinyal kolu için forumda bir kaç konu gördüm ama kilidi nereden nasıl bulabilirim fikri olan var mıdır ? Hiç uğraşmayıp kilit için yetkili servise mi gitsem ?

mrbleeeed
25/01/2015, 18:49
fiat parçası satan yere gidin, şase numarasından baksın?

ekt
26/01/2015, 00:03
bu kilidi istanbul'da nerede bulabilirim acaba ? online bir kaç yere baktım ama bulamadım. güvenilir esnaf bilen var mıdır ?

ekt
03/03/2015, 20:19
benzer problemi yaşayanlar olursa diye bilgilendirme amaçlı olarak yazıyorum.
kapının kilidi değişti ve problem giderildi. işçilik dahil 275 tl verdim.
farla ilgili problemde ise sigorta kutusunda ufak bi problem varmış , hemen düzelttiler.
işlemler yetkili serviste yapıldı.
kilidi neredeyse istanbul'daki bütün fiat servislerine sordum , ellerinde yoktu. Bursa'dan siparişle 3 günde getirdiler.