PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Aracımın Direksiyonu Arızalı.

Haberci
17/01/2015, 10:35
https://forum.grandepuntotr.com/images/sikayetvar_amblem_v1.png Bakımlarını düzenli olarak yetkili servisinde yaptırmış olduğum 2006 model grande Fiat punto multi jet aracımda elektrikli direksiyon motoru arızası meydana geldi. İnternetten ve forumdan yaptığım araştırmalar ve servisle yaptığım görüşme sonucunda bu arızanın zaten sık karşılaşılan bir kronik arıza olduğunu ve genelde 2006- 2008 modellerinde görüldüğünü, bunun yanı sıra bu arızanın İtalya'da ücretsiz giderildiğini öğrendim.Üretim hatası olan bu parçanın ülkemizde ücret alınarak değiştirilmesi Fiat markasına olan bakış açımı fazlasıyla olumsuz yönde etkilemiştir. (Cüneyt B.)

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı... (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2973620/fiat-aracimin-direksiyonu-arizali/)

punto57
17/01/2015, 10:45
ne yazık ki,
ülkemizde yapana kar kalıyor, geçmiş olsun,

inşllah düzelir,
Tüketici mahkemesine gitmeni tavsiye ederim,

ama italya'da ücretsiz yapıldığını belgelersen şansın artar,
ayrıca ne yazık ki garanti bittikten sonra bakmazlar gibi geliyor,

kronik sorun varsa ve ölüme bile yol açıyorsa garanti işlemez gibi,

Mert34
17/01/2015, 10:48
Ben genel müdürlük ile iletişim kurarak ücretsiz değişim aldım garantisi ve servis geçmişi yok aracımın 2008 model. Umarım aynı şekilde gelişir tehlike yaratan bir arıza ..

punto57
17/01/2015, 10:56
Ben genel müdürlük ile iletişim kurarak ücretsiz değişim aldım garantisi ve servis geçmişi yok aracımın 2008 model. Umarım aynı şekilde gelişir tehlike yaratan bir arıza ..

genel müdürlük en mantıklısı, çünkü servis sorumlusu işçi sorumluluk almak istemeyip sallyabiliyor

Mert34
17/01/2015, 11:06
genel müdürlük en mantıklısı, çünkü servis sorumlusu işçi sorumluluk almak istemeyip sallyabiliyor

Yinede geçenlerde bir arkadaşımız genel müdürlükteki temsilcilerin bunu yalanlandığını söylemişti vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar %30-%50 karşılarız demeye getiriyorlar ben biraz kanıt sunup konuşmuştum sonunda ücretsiz dediler. servis çok ilgisiz bazı araçları servise sokup para koparmaya çalışıyorlar değişim için benim aracımı kayıtsız olarak aldılar içeri değişime dayalı hiçbir belge vermediler emsal olmaması için

marineros
17/01/2015, 11:07
Bu çok ciddi bir sorun.bence bu konu görsel medyaya taşınmalıdır.aksi halde bu işin sonu gelmez.görsel medya hâlâ çok etkili bir iletişim aracıdır.birçok servis müdür keyfe keder cevap vermektedir.ben kredilerimin dosya masrafı için başvurdum ve bana alamazsınız gibisinden bir yazı yollamışlar.bunu tüketici heyetine gösterdim,bunu sizi korkutmak için yapıyorlar denildi.
Çağırın bir haber ajansı,kısa bir haber yaptırın ve verin ülke medyasına zaten onlar sakız yaparlar :D sonra Ali Koç aramazsa sizi bende birşey bilmiyorum :D

punto57
17/01/2015, 11:09
Yinede geçenlerde bir arkadaşımız genel müdürlükteki temsilcilerin bunu yalanlandığını söylemişti vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar %30-%50 karşılarız demeye getiriyorlar ben biraz kanıt sunup konuşmuştum sonunda ücretsiz dediler. servis çok ilgisiz bazı araçları servise sokup para koparmaya çalışıyorlar değişim için benim aracımı kayıtsız olarak aldılar içeri değişime dayalı hiçbir belge vermediler emsal olmaması için
Aynen benim 301 bagaj içinde benzer şeyler oldu, öldürücü silah gibiydi bagaj kapağı. Pat kafaya düşüyordu. Servise gittim. Forum yazışmalarını gösterdim. Genel Müdürlüğü aradım. İkna oldular( kabul etmek zorunda kaldılar)
Yırtık olmak lazım. Direncen.

arenas
17/01/2015, 12:19
Bu çok ciddi bir sorun.bence bu konu görsel medyaya taşınmalıdır.aksi halde bu işin sonu gelmez.görsel medya hâlâ çok etkili bir iletişim aracıdır.birçok servis müdür keyfe keder cevap vermektedir.ben kredilerimin dosya masrafı için başvurdum ve bana alamazsınız gibisinden bir yazı yollamışlar.bunu tüketici heyetine gösterdim,bunu sizi korkutmak için yapıyorlar denildi.
Çağırın bir haber ajansı,kısa bir haber yaptırın ve verin ülke medyasına zaten onlar sakız yaparlar :D sonra Ali Koç aramazsa sizi bende birşey bilmiyorum :D

Medya,en büyük reklamcısı Koç tan ve fiattan gelen arpanın kesilmesini istemeyeceğinden,arabanın direksiyon arızasıymış,senin-benim hayatımmış ,pek umurlarında olmaz böyle haberler.
Olsa bile "RTÜK yasakları"ayağına markayı buğulayıp,fiat ismi geçen yerleri biplerler.

Sent from my iPhone using

nedim eren
17/01/2015, 12:42
Benim araçta bir defa oldu direksiyon kilitlendi bir daha yapmadı