PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arıza lambası

mucomurat111
14/01/2015, 04:26
öncelikle iyi forumlar . Selamın Aleyküm

Aracım park halinde iken hemen içine binip ( dizel olduğunu unutup ) direk marş yapmam sonucu , yani kızdırma bujilerinin ısınmasını beklemeden hemen marj yapmam durumunda aracım
19.Motor kontrol sistemi arızası (EOBD) ve 4.Ön ısıtma bujileri (sadece dizel için)

Arıza ışıkları yandı yanlız 4 numaralı arıza yani ısıtma bujisi yanıp söndü yanıp söndü sonra tamamen söndü yani arıza ışığı söndü ama 19 numaralı motor kontrol sistemi arızası ekrandan sönmedi aracı stop ettim çalıştırırken bekledim falan filan arıza ışığı ne yazıkkı sönmedi . bu ışık 3,4 gündür yanıyor bana bi hata da cıkarmıyor aracın gidişatı acısından zararı varmıdır ? aracı hemen calıstırmam araca bi zarar vermişmidir ? arızayı sildirsem sorunum cözülürmü teknik bilgi hakkında yardımcı olursanız sevinirim cevaplarınızı bekliyorum iyi forumlar ...

MULTİJET 1.3 169.000km 2008 grande punto active.

ozkancavus5916
14/01/2015, 08:30
benimde buna benzer bi sorunum var .-12 lerde kızdırma bujileri ikazım yanmadı .+4 derecede kızdırma bujisi ikazı verdi .servise gittim servis yogundu randevu al hafta içine dedi . çorlu yeni sanayide elektrikçi bir arkadasım var bujilerin 4 unü 2-3 dkda söktü . + -kutup verdi bujiler çalışıyormu diye .bujiler sorunsuz çalışıyodu . taktık yerine aracı calıştırdım . kızdırma bujisi ikazı verdi .büyük ihtimal kızdırma ünitesi degişicek . daha önce 19.11.2013 tarihinde üniteyi serviste 300 tl ye degiştirdik .cumartesi gününe randevu aldık . parça garantisinden üniteyi degişmesini talep edicem .senin ya bujilerde sorun var yada ünitede .benim ünite degişmeden önce araç elektrik kaçagı yaptı . tüm elektrikleri kesti . maksimun 300 tl masrafın var sanırım . bujilerin tanesi ortalama 25 tl ünite 270 tl civarı