PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt farkı fikir lütfen!!!

halils2
13/01/2015, 05:01
Bildiğiniz üzere lpg li fire puntodan sonra dizel linea aldım. Aldım ama ben bu arabaya uygun bir yakıt bulamadım arkadaş. Aracın ilk sahibi total kullanmış, ilk aldığımda bir kaç depo da ben total kullandım ama araç duman atıyor diye başladım ofis gezmeye şimdi en son shell ile opet arasında kalmıştım opetten kullanmaya devam edecektim, son depomu opetten fulledim, pazar günü havanın da bahanesiyle ailecek dışarı çıktık, çıktık da ben bu işi anlamadım arkadaş, shell kullanırken araç 2. viteste turbo devreye girmeden önce gazladığımda ivmelenirken son depomda aldığım opette gazı aynı şekilde bastığımda aracım öne yığılıp sonra toplamaya başladı. Ben bu işe iyice sinir oldum arkadaşlar, shellden yakıt alıyorum diye bir arkadaşla muhabbet ederken söyledim o da: Servisten bir tanıdığı shellin enjektör bozduğunu söylemiş bana söyledi tamam 3 5 depoda enjektör bozmaz ama kulağıma takıldı şimdi ne yapayım bilmiyorum. Aslında biliyorum, biraz daha böyle devam ederse satacam bu arabayı dönecem benzinliye alacam bi tjet, zaten geneli lpg li yoksa da ben taktırırım yanlaya yanlaya gezerim artık. Sinir bozucu bir durum inanır mısınız sırf bu muhabbetler yüzünden arabaya binmeye canım istemiyor yakıt bitince nerden yakıt alayım diye düşünceğim için, paronayak oldum iyice. Fikirlerinizi bekliyorum:stretche:

emrek8899
13/01/2015, 07:14
Aracim 92.000 de ve yakiti hep shellden aliyorum enjektorlerimde hic skinti yok aracin cekiside yakitida cok iyi mecbur kalip opetten ne zaman mazot alsam multijet hayata kusuyor ses artiyor çekiş düşüyor

byadrenalin
13/01/2015, 07:53
Bende arabayı aldığımdan beri Shell den alıyorum abi. Aracın ivmelenmesinde herhangi bir sıkıntı yok. Seste bir diesele göre gayet normal. Sen biraz psikolojini bozmuşsun :D

halils2
13/01/2015, 08:12
Bende arabayı aldığımdan beri Shell den alıyorum abi. Aracın ivmelenmesinde herhangi bir sıkıntı yok. Seste bir diesele göre gayet normal. Sen biraz psikolojini bozmuşsun :D

Bağlayın beni o zaman :). Bir depoda opet kullansana bakalım fark var mı?

halils2
13/01/2015, 08:14
Aracim 92.000 de ve yakiti hep shellden aliyorum enjektorlerimde hic skinti yok aracin cekiside yakitida cok iyi mecbur kalip opetten ne zaman mazot alsam multijet hayata kusuyor ses artiyor çekiş düşüyor

Bana da öyle geliyor ama aracı sürekli kullanmadığım için emin olamıyorum.

darktiger
13/01/2015, 08:20
Senin yatarken toton açık kalmış :)

ozkancavus5916
13/01/2015, 08:21
opetin çekişi düşük bence

halils2
13/01/2015, 08:28
Senin yatarken toton açık kalmış :)

Totoyla alakası yok abi ben örtünmeden yatıyorum :)

darktiger
13/01/2015, 09:12
Bak sabah sabah kafamı karıştırma benim. Yok üstüm açık yok totom açık :)

Evren_c
13/01/2015, 09:23
Dizel kullanırken ben hep Shell/Total/BP'den alıyordum. Opet ve PO'dan alınca bariz şekilde aracın sesi artıyor ve çekişi düşüyordu. Benzinlide bile fark ediyor bence. Opet'ten hiç almadım ama PO'dan yakıt aldığımda araç daha güçsüz. Shell/Total/BP'de sorun yok.

fotobelit
13/01/2015, 09:46
Bende Shell harici çok mecbur kalmadıkça başka yakıt kullanmıyorum..Ama bir iki kere aldıgım istasyonu değiştirdim,artık psikolojikmidir nedir,sanki sesi artıp çekişi düştü gibi..Bitince her zaman aldıgım yerden alıcam bakalım kafadamı başlıyormuş herşey..

halils2
13/01/2015, 09:51
Bak sabah sabah kafamı karıştırma benim. Yok üstüm açık yok totom açık :)

Şşmdi aklıma geldi sen buraya geldiğinde dönüşte opetten almıştın yakıtı menzil az vs demiştin :)

darktiger
13/01/2015, 10:03
Şşmdi aklıma geldi sen buraya geldiğinde dönüşte opetten almıştın yakıtı menzil az vs demiştin :)

Halilcim opet eski opet değil artık. Eskiden oyak kuruluşuydu sattılar ve bence kalitesi düştü. Opet ten benzin alınca sanki tekleme yapıyor araba. Ama shell koyunca daha atak gidiyor. En uzun menzili po da yakalıyorum. Ya bu yakıt algısı psikolojik yada araç kendi seçiyor hangisini sevdiğini. Bir önceki dolumda 97 oktan shell aldım denemek için mesela bir fark görmedim gittim yine po aldım . Tam bir kısır döngü

darktiger
13/01/2015, 10:05
Arabayida en sonunda bakıma verdim bakalım ne masraf çıkacak alınca yazıcam ayrıntılı . Ustanın dediğine göre süper ağır bakım olucakmış

ozkancavus5916
13/01/2015, 10:09
oda güzel güzel iyi bakım :)

EnzoRosso
13/01/2015, 10:22
AKLI KELDEN YAKITI SHELL den alıcan...

ozkancavus5916
13/01/2015, 11:06
Dünya Petrol (https://www.facebook.com/dunyapetrol/posts/342501652602427?fref=nf)

Değerli arkadaslar; Bugun benzin ürününde 6 Kuruş, yarın motorin ürünlerinde 5 Kuruş indirim beklenmektedir. Bilgilerinize,

halils2
13/01/2015, 13:56
Halilcim opet eski opet değil artık. Eskiden oyak kuruluşuydu sattılar ve bence kalitesi düştü. Opet ten benzin alınca sanki tekleme yapıyor araba. Ama shell koyunca daha atak gidiyor. En uzun menzili po da yakalıyorum. Ya bu yakıt algısı psikolojik yada araç kendi seçiyor hangisini sevdiğini. Bir önceki dolumda 97 oktan shell aldım denemek için mesela bir fark görmedim gittim yine po aldım . Tam bir kısır döngü

Aynen abi. Ben de bilmiyorum ne yapayım ama bakalım bu depoyu nerden doldurursam bir daha ordan devam kısmetse

ykaya1983
13/01/2015, 21:00
Ben iki dizel aracımda da 20000 km'dir shell kullanıyorum.Şu ana kadar en ufak bir problem yaşamadım.

parola1818
13/01/2015, 21:46
Bende son 1-2 aydir shell den aliyorum.araba daha iyi kaçıyor. Daha oncekinde 2 den 3 e geciste bi bayilma oluyordu.

marineros
13/01/2015, 22:31
Bende benzin&lpg var.hani araç sollama yapmak istersiniz de bazen arkanızdaki araç geçsin diye ayağınızı pedaldan kesersiniz ve araç akmaya başlar.öbür araç geçer ve sizde gaza asılırsınız inceden ve araç bariz bir şekilde ivmelenir ve sollama işlemini yaparsınız ya hah işte bunu shell,bp ve po da yapabiliyorum.gazdan bahsediyorum.benzinde genelde sıkıntı yapmıyor ses hariç.

orontes84
13/01/2015, 23:30
genelde shell öneriliyor, aracım 1.4 fire, sizin önerileriniz nedir?

halils2
14/01/2015, 04:35
Şuana kadar yazan arkadaşların da önerisi shell ama insan acaba demeden kendini alamıyor. Pazar günü sıcak havada öne doğru yığılan aracım bugün soğuk havada kafa kaldırıyor. Bu aracın psikolojisi bozuk galiba.

darktiger
14/01/2015, 07:54
iki kadeh rakı koy depoya psikolojisi yerine gelsin ne diyelim :)

ozkancavus5916
14/01/2015, 08:08
çorluda bir tane taksici ile görüştüm . aracı 644 binde idi yakıtı hep shell den alıyorum dedi . bende yakıtı petrol ofisinden alıyorum . memnunum .

halils2
14/01/2015, 08:53
iki kadeh rakı koy depoya psikolojisi yerine gelsin ne diyelim :)

Rakıyı ziyan mı edeyim abi ? Ben içerim benim psikolojim düzelsin :) . Neyse yorumlar için teşekkür ederim. Son kararım shell den devam edeceğim artık kısmetse.

cgty2014
14/01/2015, 10:22
Bir opetli olarak cuma günü istanbula giderken bende shell den almayı düşünüyorum bakalım nasıl farkedicek yakıt performans

merzel
14/01/2015, 11:45
Dizeli bilmem ancak aracim lpgli. Lpgyi genellikle shell ve opetten alirim. 2 hafta once ilce disina ciktim poda 2.04du otogaz bulundugum ilceye gore bayagi uygundu. Bulmusken fulledim zaten bitmek uzereydi lpg. Yaklasik 5 aydir lpg kullaniyorum. Aldigim en iyi otogazdi. Araba kendine geldi. Benzinden bile iyi kaciyordu. Dun opetten fulledim arabayi sanki arkadan biri cekiyor. Yakinimda olsa hep o istasyondan alirdim.

2009 GP 1.4 Fire Fun

thevahsi
14/01/2015, 12:13
shell den al belli bir yakıt al 5 10 kere bitsin sonra problemin düzelmez ise bi sanayiye ugra sorun ateşleme sistemlerindende kaynaklanabilir ben acıkcası shellden başka yerden neredeyse yakıt almıyorumbu işleri anlamak için deneme yanılma yada bi usta şart

halils2
14/01/2015, 12:32
shell den al belli bir yakıt al 5 10 kere bitsin sonra problemin düzelmez ise bi sanayiye ugra sorun ateşleme sistemlerindende kaynaklanabilir ben acıkcası shellden başka yerden neredeyse yakıt almıyorumbu işleri anlamak için deneme yanılma yada bi usta şart

yakıt değişiminde fark hissettiğim için ateşleme sorunu olduğunu sanmıyorum. Öyle olsa tüm yakıtlarda sıkıntı olurdu. Ben sadece aracım için daha iyi ya da en iyi yakıt hangisi onu bulup kullanmak istiyorum.