PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fren boşalma hissi :(

grpuntocu
10/01/2015, 19:50
Arkadaşlar merhaba,

Az önce yolda gelirken kırmızı ışık yandı ve vitesi boşa alıp frene bastım. Fren pedalı boş gibi bir his verdi. Biraz daha bastım ve tıpkı ABS devreye girmiş gibi ses ve titreme geldi ama araba akmaya devam etti. Yani fren çok az tuttu. Neyseki durabildim ama çok korktum. Yol boyunca çok dikkatli fren yaptım sadece bir kere daha çok az benzer birşey oldu. Bir daha olmadı.

Fren hidroliğini kontrol ettim herhangi bir sorun yok. Benzer problem yaşayan var mıdır? Biraz bozuk ve çamurlu bir yoldan geçtim. Bunun ilgisi olabilir mi acaba? İlk defa böyle bir sorun yaşadım :(

Mert34
10/01/2015, 19:53
benimde başıma geldi otobanda kaza varmış biraz süratli gidiyordum bastım hareket etmedi yavaşlamadı bile vites düşüre düşüre yavaşladım künk gibiydi zor durmuştum birdaha olmadı ama sorunun ne olduğunu anlamadım

grpuntocu
10/01/2015, 20:00
benimde başıma geldi otobanda kaza varmış biraz süratli gidiyordum bastım hareket etmedi yavaşlamadı bile vites düşüre düşüre yavaşladım künk gibiydi zor durmuştum birdaha olmadı ama sorunun ne olduğunu anlamadım

Allah korumuş kardeşim. Çok tehlikeli. Bir daha olmadı diye boşlamamak lazım. Sen de aracını bir ustaya göster. Ben de göstereceğim ama forum ahalisinden fikir olmak istiyorum.

Mert34
10/01/2015, 20:03
Allah korumuş kardeşim. Çok tehlikeli. Bir daha olmadı diye boşlamamak lazım. Sen de aracını bir ustaya göster. Ben de göstereceğim ama forum ahalisinden fikir olmak istiyorum.

Ondan beri pek güvenemiyorum araca işin enteresan yanı uyarı falanda yakmamıştı paspasada baktım durunca sıkışma falanda yoktu sizin soruna bir cevap gelirse bende fikir edinmiş olurum göstermek lazım uzun yollarda tehlike yaratıyor

akk0212
10/01/2015, 20:37
yol buzlanmış olabilirmi acaba, bende buzun üstünde frene basmıştım ama sanki hiç basmamışım gibi oldu abs devreye giriyordu

grpuntocu
10/01/2015, 21:14
yol buzlanmış olabilirmi acaba, bende buzun üstünde frene basmıştım ama sanki hiç basmamışım gibi oldu abs devreye giriyordu

Benim de aklıma geldi acaba öyle bişey mi bilemedim :(

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi