PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abs unavailable see handbook

hzrakts
10/01/2015, 18:36
Arkadaşlar aracımda hiç bir problem yokken bu akşam üzeri çalıştırdığım da bu yazı çıktı fakat forumda ya da başka sitelerde net bişey bulamadım konu açayım dedim. Sorun nedir ne değildir acaba?

hzrakts
10/01/2015, 19:11
Bu arada sadece yol bilgisayarında ilk kontağı çevirdiğimde yazıyor. Uyarı ışığı falan yanmıyor ama

car_audio96
10/01/2015, 19:14
soğuktandır soğuktan :D

hzrakts
10/01/2015, 20:07
Sanırım daha önce yaşayan olmadı bu sorunu

akk0212
10/01/2015, 20:33
ABS devre dışı akü zayıflamış olabilir

car_audio96
10/01/2015, 20:35
Sanırım daha önce yaşayan olmadı bu sorunu
bende oldu da nasil oldu anlatayim yolda giderken duracaktim frene normal bastim yerler buzdu abs devreye girdi biraz gittim sonra stop ettim tekrar calistirdim gecti

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

hzrakts
10/01/2015, 20:41
ABS devre dışı akü zayıflamış olabilir
Aslında haklısınız akünün vakti geldiğini düşünüyorum ama ABS uyarısıyla alakası nedir peki?

hzrakts
10/01/2015, 20:42
bende oldu da nasil oldu anlatayim yolda giderken duracaktim frene normal bastim yerler buzdu abs devreye girdi biraz gittim sonra stop ettim tekrar calistirdim gecti

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi
Hocam benim araç durduğu yerde bilgisayardan uyarısını verdi. Ama hareket ettirmedim aracımı geri kapattım kontağı tekrar açtım yine aynı uyarı. Yollar biraz buzlu diye çıkarıp deneyemedim de ABS çalışıyor mu çalışmıyor mu

hzrakts
12/01/2015, 00:44
Yardım bekliyorum günceli. Arkadaşlar bazen ilk çalıştırmada yazı çıkıyor bazen çıkmıyor. Soğuktan olabilir dedik bugün aşırı soğuk yoktu yine yazdı. Fakat bugün biraz araba buzda döndü ani frende kaydı falan birde boş yolda el freniyle biraz denemeler yaptım ondan sonra ki çalıştırmalarımda 2 3 kez oldu daha sonra bi olmadı sonra tekrar uyarı verdi. Bununla alakası olabilir mi? Ayrıca bilgisayara bağlatsak çıkarmı abs için hata kodu? Bir de akü ölçümü yaptıracağım ondan da kaynaklı olabilir dediler fakat aralarındaki alaka nedir arkadaşlar?

khanunl
12/01/2015, 01:09
Yardım bekliyorum günceli. Arkadaşlar bazen ilk çalıştırmada yazı çıkıyor bazen çıkmıyor. Soğuktan olabilir dedik bugün aşırı soğuk yoktu yine yazdı. Fakat bugün biraz araba buzda döndü ani frende kaydı falan birde boş yolda el freniyle biraz denemeler yaptım ondan sonra ki çalıştırmalarımda 2 3 kez oldu daha sonra bi olmadı sonra tekrar uyarı verdi. Bununla alakası olabilir mi? Ayrıca bilgisayara bağlatsak çıkarmı abs için hata kodu? Bir de akü ölçümü yaptıracağım ondan da kaynaklı olabilir dediler fakat aralarındaki alaka nedir arkadaşlar?

Servise gittiğiniz zaman hata kodunu göreceklerdir.Büyük ihtimalle fren müşüründen yapıyor.parça kodu 0055701395.Kolay gelsin.

hzrakts
12/01/2015, 01:48
Servise gittiğiniz zaman hata kodunu göreceklerdir.Büyük ihtimalle fren müşüründen yapıyor.parça kodu 0055701395.Kolay gelsin.
Sağolun hocam da bir sorum daha olacak. Servise gidip aracı bilgisayara bağlatıp neresinde hatasının olduğunu öğrendiğimiz zaman bir fiyat alıyolarmı peki?

khanunl
12/01/2015, 02:09
Sağolun hocam da bir sorum daha olacak. Servise gidip aracı bilgisayara bağlatıp neresinde hatasının olduğunu öğrendiğimiz zaman bir fiyat alıyolarmı peki?

Yetkili servis tespit ücreti alır.Ne alır bilmiyorum.Emin olmak için yapacak birşey yok.Parçanın serviste pahalı olduğunu biliyorum.2010 senesinde işçilik dahil 125 TL vermiştim garanti olmasına rağmen garantiye sokmamışlardı.Ankara'da parçayı satan bir oto parça sitesi linkini ilave ediyorum.İnceleyin 66 TL sı gibi bir fiyatı var.İyi geceler..Grande Punto Fren Pedal Müşürü (https://www.otoerdem.com/grande-punto-fren-pedal-musuru-55701395)

hzrakts
12/01/2015, 13:28
Bugün itibariyle abs ışığı da yandı umarım fren müşüründen kaynaklanıyodur yarın servise gideceğim artık

Dogukan
14/01/2015, 10:22
ABS sensörleri tekerlek devir sayılarını sürekli ölçer. Eğer karda eğlenmeye çıktıysanız ve tekerleklerde uzun süreli devir farklılıkları oluştuysa ışığın ve uyarının yanması normaldir. Ama normal şartlarda bir süre normal gittikten sonra düzelmesi gerekir. Düzelmediyse sensör arızasıdır.

hzrakts
14/01/2015, 15:11
Teşekkürler hocam dediğiniz gibiymiş gerçekten. Mahallemizde bir usta vardı ona sordum çalıştırdı aracı bekledi az hareket etti birden frenledi bir kaç kez denedi abs çalışıyor dedi. Sizin kurduğunuz cümlenin aynısını kurdu oda. Abs'ler çalışıyor, oluşan dengesizlikten dolayı uyarı vermiştir söner dedi. Bir sonraki çalıştırmam da uyarı gerçekten de sönmüştü. Şuan bir uyarı yok bir sıkıntı da yok. Fakat yine de bilgisayarlı arıza tespiti yapan bir yere gidip aracı bağlatıp baktıracağım içim iyice rahat etsin diye. Bir de aküden de kaynaklanabileceğini söyledi ustamız. Yakın zamanda da bir akü taktıracağım artık, zaten aklımda vardı akü. Fakat arıza ışığı yandığında kafamı iyice taktığımdan dolayı radyoyu kapatıp kulağımı iyice fren esnasındaki seslere verdim. Ani frenlerde bastığımda frenin sesi geliyor gibi tıkk diye dokunuşunun sesi geliyor. Bu normal heralde?

Yoksul
14/01/2015, 17:02
Teşekkürler hocam dediğiniz gibiymiş gerçekten. Mahallemizde bir usta vardı ona sordum çalıştırdı aracı bekledi az hareket etti birden frenledi bir kaç kez denedi abs çalışıyor dedi. Sizin kurduğunuz cümlenin aynısını kurdu oda. Abs'ler çalışıyor, oluşan dengesizlikten dolayı uyarı vermiştir söner dedi. Bir sonraki çalıştırmam da uyarı gerçekten de sönmüştü. Şuan bir uyarı yok bir sıkıntı da yok. Fakat yine de bilgisayarlı arıza tespiti yapan bir yere gidip aracı bağlatıp baktıracağım içim iyice rahat etsin diye. Bir de aküden de kaynaklanabileceğini söyledi ustamız. Yakın zamanda da bir akü taktıracağım artık, zaten aklımda vardı akü. Fakat arıza ışığı yandığında kafamı iyice taktığımdan dolayı radyoyu kapatıp kulağımı iyice fren esnasındaki seslere verdim. Ani frenlerde bastığımda frenin sesi geliyor gibi tıkk diye dokunuşunun sesi geliyor. Bu normal heralde?

Ankarada size yakın forum üyelerin hic birinde modifiyeli elm 327 yokmudur ki. Bence modifiyeli elm 327 alın arıza kodlarını ögrenmeye ücret vermeyin burda birmod arıza tespiti icin 50tl alıyor modifiyeli elm zatan 70tl alın ilk arıza tespiti ücreti ödemiş gibi düşünün sonrakiler karınız sayılsın.

hzrakts
14/01/2015, 17:35
Evet haklısınız mantıklı bir fikir. Yalnız servisler 50 liradan aşağıya bilgisayara bağlamıyorken ankarada 20 liraya bu işi yapanlar var. Ordan hata kodlarını öğrenip ona göre işlem yapmayı planlıyorum ama dediğiniz de çok mantıklı geldi eğer modifiyeli elm 327 bulabilirsem alabilirim tabi ki

Yoksul
14/01/2015, 19:15
Evet haklısınız mantıklı bir fikir. Yalnız servisler 50 liradan aşağıya bilgisayara bağlamıyorken ankarada 20 liraya bu işi yapanlar var. Ordan hata kodlarını öğrenip ona göre işlem yapmayı planlıyorum ama dediğiniz de çok mantıklı geldi eğer modifiyeli elm 327 bulabilirsem alabilirim tabi ki

Tanıdıgım giri modifiye edip satiyo size pm atarım linkini

Yoksul
14/01/2015, 19:19
Forumda zaten satan biri biri var
Satılık ELM 327 (Modifiyeli) https://forum.grandepuntotr.com/showthread.php?t=51748
Bence en mantıklısı almak

hzrakts
14/01/2015, 23:46
Forumda zaten satan biri biri var
Satılık ELM 327 (Modifiyeli) Sat?l?k ELM 327 (Modifiyeli) - Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu (https://forum.grandepuntotr.com/showthread.php?t=51748)
Bence en mantıklısı almak
İlginiz için teşekkürler ilgileneceğim bununla :)

Arrest
14/01/2015, 23:59
Hazaaar yak o arabayi hazaaar :) ula actigin konulara bakiyorum. Hepsi ariza konusu :D

hzrakts
15/01/2015, 16:12
Hazaaar yak o arabayi hazaaar :) ula actigin konulara bakiyorum. Hepsi ariza konusu :D
Vallaha sato aldığımız adam sadece binmiş arabaya bizde şuan cefasını çekiyoruz :( Allahtan ufak tefek sorunlar çıkarıyor da halledebiliyoruz, yakındır bütün işleri bitip sıfır araç gibi olacak puntom :D