PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donan Kapı Kolu için tavsiyesi olan varmı?

darktiger
09/01/2015, 14:33
Arkadaşlar malum kar yağışı nedeniyle 3 gündür evin otoparkında açıkta yatan aracın kapı kolları donmuş milim oynamıyor. kumandadan kilitler açılıyor ama kapı kolu biraz zorlasan kırılacakmış gibi oluyor. daha soğuk illerde yaşayan arkadaşlar tecrübelidir bu konuda, su dökmenin dışında neyapsak kolay açılır? en kötü bağaj açılıyor ordan içeri arka koltukları yatırıp girecem :)

halils2
09/01/2015, 15:43
Isıtmak dışında yapacak bir şey yok abi. Bir şekilde ısıtacaksın sıcak hava tabancası, saç kurutma makinası vs gibi şeylerle ısıtacaksın ama sonra yine donma ihtimali var. Bunun için tek önlem kapıları sık sık açıp kapat mümkünse günde 2 3 defa. Böylece kapılar donmadan çalışacağı için şuan ki gibi donma olmaz olsa da daha rahat açılır.

khanunl
09/01/2015, 15:56
Kapı fitilleriniz soguktan yapışmıssa kapınızı açtıktan sonra tedbir olarak fitillere talk pudrası sürmeniz fitil kaynaklı kapınızın açılmama sorununu çözecektir.Şu an Halils2 arkadaşımızın söylediği gibi kapı kiliti,koluna ve fitil için kapı çizgi boşluğundan saç kurutmayla sıcak hava tutacaksınız ! Kolay gelsin.

messi78
09/01/2015, 16:36
Ilık su dök açılır.

tab
09/01/2015, 16:47
Kapının karının temizle. Kapıya çok yavaşça elinizin içi ile kapının cam çerçevesine (etrafına kapıyı esneme yapıyorsunuz.)vurunuz. Sert şekilde çekmeyiniz fitilleri koparışınız. Bu sisten her zaman kapımı açmıştır.

ethemyigit
09/01/2015, 19:50
kendınızı hıc rıske atmak ıstemıyorsanız yarına hava sıcak olacak onuda bekleyebılırsınız :)

darktiger
09/01/2015, 20:09
Şu an araç başında uğraşıyorum bakalım açabilcemmi

arenas
09/01/2015, 20:59
Benim araç ta 3-4 gündür yatıyodu,günde 2 kere çalıştırdım,şöför tarafında sıkıntı yok ta diğer kapılar açılmıyo.bi de otomatik camlar donmuş,dün akşam yarım saat turladım sonra açıldı

Sent from my iPhone using

HaYachTs
09/01/2015, 21:47
Arkadaşlar kapılarınızın fitillerine silikon spreyi sıkın.. kapının yapışmasına engel olacaktır.Ayrıca kapı kollarının bağlantı yerlerine WD40 sıkın buda donmasına engel olur..

halils2
09/01/2015, 21:57
Şu an araç başında uğraşıyorum bakalım açabilcemmi

Ne yaptın abi? Uğraşıyor musun hala?

darktiger
10/01/2015, 09:06
Ne yaptın abi? Uğraşıyor musun hala?

akşam arkadaşın dediği gibi türk usulü bir iki tokat attım havanında yumuşamasının yardımıyla zor da olsa açtım çalıştırdım bir 10 dk sonra dolaştım çok şükür bir sıkıntı yok. benim evin olduğu yer kayışdağına bakıyor istanbula yağmur yağarken kar yağan bir yer o yüzden geceleri özellikle çok rüzgarlı ve soğuk oluyor ama bu kadar don yaptığını en son çocukken görmüştüm.

demedimmi
10/01/2015, 09:22
Yanınızda buz çözücü sprey bulundurmanızı tafsiye ederim.

darktiger
10/01/2015, 09:30
Yanınızda buz çözücü sprey bulundurmanızı tafsiye ederim.

hafta sonu alıcam bir tane koyucam bagajda dursun.

Arrest
10/01/2015, 14:19
donmaması için sıvı var donmadan onu dökseniz donmaz kilit mekanizması kemaloto da var

halils2
10/01/2015, 20:58
akşam arkadaşın dediği gibi türk usulü bir iki tokat attım havanında yumuşamasının yardımıyla zor da olsa açtım çalıştırdım bir 10 dk sonra dolaştım çok şükür bir sıkıntı yok. benim evin olduğu yer kayışdağına bakıyor istanbula yağmur yağarken kar yağan bir yer o yüzden geceleri özellikle çok rüzgarlı ve soğuk oluyor ama bu kadar don yaptığını en son çocukken görmüştüm.

Abi bu sene de az kış olmadı ki kapılar donmasın. Bizim de dondu geçenki soğuklarda kapı kolu da donmuş kapıda ama çok da zorlamadı beni çekince açıldı :).

kartal3520
12/01/2015, 00:40
Kolonya açıyor ama püskürtmeniz gerekiyor.Benim kapılar 3 gün önce donmuştu.Kolonyayı kapıya püskürttüm 5 dakika sonra açıldı.Ama yapışma varsa fitillere dikkat edip zorlamamak gerekiyor.Açıldıktan sonra da fitillere sıktım,ertesi gün yine sıfırın altındaydı ve çok kolay açıldı.Nede olsa alkol...

ibooovn
13/01/2015, 11:11
sıcak su dök açılırda sonra tekrar donar gerçi araç içi falan ısınırsa buharlaşır zaten sıkıntı olmaz..ben sıcak suyla açarım herzaman kilidin içine dökme yalnız aralara şişeyle dök