PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko Önerim

Honor COOPER
08/01/2015, 21:24
Arkadaşlar bu gün aracımın Kasko su dolmuştu yenileme yaptım.
3 yıldır Yapı Kredi ile (Allianz oldu ) çalışıyordum geçen sene aracımı aldım kaskosuz İstanbuldan dönmiyeyim diye alır almaz eski kaskomu yeni aracıma geçirttim polinenin bitmesine 3 ay vardı ve sadece 70TL fark çıkıyordu daha sonra Plaka 34 ten 33 e dönünce ben kendimce fark bile ödemem geri ödeme bile alırım derken 70 TL oldu 370TL 3 ay için yani İstanbul plakadan 300TL daha fazla fark çıktı Mersin plakaya dönünce acentamın bir dizi yazışmasıda fayda etmedi neymiş sisteme manuel müdahale yokmuş adam gibi sistem yapın o zaman trafik konusunda Türkiyenin en riskli yerinden nispeten az riskli yere geçince %500 artış normal değil neysepoliçeyi iptal ettik yeni poliçe yapyık 980TL ye ama olan bizim 9 aylık bozulmamış hasarsızlığa oldu ondan biraz kızgındım bu sene 990TL fiyat verdi ALLİANZ bende başka bir acente arkadaşım bana bir kasko çalış dedim ve ortaya çok güzel bir poliçe ve daha uygun fiyat çıktı.
Aviva sigorta 54500 kasko bedeli ve Camtavan+tekno paket donanımı ekstradan eklenmesi 6000TL. Toplam risk bedeli 60500TL. Fiyatı ise: %50 hasarsızlık 9 taksit 842 TL!!!
Diğer şirketlerden farklılıkları:
1-1 İ%100 kusurlu 2 hasarda hasarsızlık koruma(Yetkili servis onarımı dahil)
2-Orjinal cam muafiyet uygulanmadan yetkili serviste takılması
3-Anahtar üzerinde dahil çalınmada %80 ödeme
4-orjinal parça+yetkili servis onarımı.
5-Pert li kaza sonrası 1 yıl içinde yapılacak ilk kaskoda ücretsiz yapılıyor
6-2x7 gün ikame araç ve kaskolay yardım adında çok kapsamlı asistan hizmeti(ambulans-özel doktor v.s)
7-Pertli kaza sonrası paranızı alana kadar geçen süre için araç değerinin%5 ni geçmeyecek şekilde ulaşım masrafı 4000TL ye kadar.(buda hemen hemen o süre boyunca araç kiralamaya fazlasıyla yeter.)
Diğer klozlar zaten her keskoda standart olanlar.
Bu arada cam tavanı olan arkadaşlarım kesinlikle kaskoya işletsinler şirketin merkezi ile görüşmelerim neticesinde en yetkili ağızlardan duyduğum bu eksper sorun çıkartabiliyor fabrikasyonda olsa ekstra alınımış bir donanım olduğu için ama kimi araçların baz donanımında yada modeline göre sunroof varsa gerek yok misal Mazda 3 impresive bu araç sunrooflu direk çıkış ve kasko listesindede bu model tanımı var ama bizim araçların hepsinde opsiyonel donanım olduğu için biz model adı yazan aracı standartlarıyla kaskoluyoruz. Pert te belki çok sıkıntı olmaz zaten kimse sigorta değer listesinde yazanı alamıyor ama kırılmalarda işler değişebilir niçin bildirmedin denebilir.

mrbleeeed
08/01/2015, 22:43
usta, o değil de nefret ettiğim lancia'yı geçen gün konunuza denk geldim ve aşırı sevmeye başladım :D iyi günlerde kazasız belasız kullanın, imrenerek bakıyorum fotolara.

Honor COOPER
08/01/2015, 23:08
usta, o değil de nefret ettiğim lancia'yı geçen gün konunuza denk geldim ve aşırı sevmeye başladım :D iyi günlerde kazasız belasız kullanın, imrenerek bakıyorum fotolara.
Amin cümleten kazasız belasız inşallah. Sizede bir Thema nasip olmasını diliyorum.
Size sevdirdiysem ne mutlu ama inanın Lancia Türkiye'de bilinmese de 1906 yılında doğmuş farklı ve özel bir marka bu güne kadar ki bir çok modeli efsane olmuş ve kült modeller.(stratos-Thesis-Thema) ve rallilerin efsanesi Delta İntegrale
Zaten ülkemizde değer bulamamasının bir sebebide bu marjinalliği.

mrbleeeed
08/01/2015, 23:32
Amin cümleten kazasız belasız inşallah. Sizede bir Thema nasip olmasını diliyorum.
Size sevdirdiysem ne mutlu ama inanın Lancia Türkiye'de bilinmese de 1906 yılında doğmuş farklı ve özel bir marka bu güne kadar ki bir çok modeli efsane olmuş ve kült modeller.(stratos-Thesis-Thema) ve rallilerin efsanesi Delta İntegrale
Zaten ülkemizde değer bulamamasının bir sebebide bu marjinalliği.

dediğiniz modeli bilmiyordum, arkadan tam bir chrysler 300.
araçlar hakkında bilgili sanıyordum kendimi, resmen utandım :)
tekrar iyi günlerde kullanın delta'yı