PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası (mı?)

EMRE ALTINOK
06/01/2015, 15:12
Selam forum, bu city laneti için bende birkaç şey sormak istiyorum.Aklımdaki soruları gidermesi açısından yardımcı olunlara teşekkürler.

* araç arıza çıkarmadan yada city bozulup tamamen devreden çıkarsa bunun neticesinde herhangi bir kazaya karışmadan o arızayı kaskodan yaptırabilirmiyim? (gerekirse hasarsızlık indirimini bozdurarak)

*Ebay vs. yurtdışı sitelerinden bu bozuk parçayı getirtsek gümrük+kargo+vergiler bize kaça mal olur? bu parçayı özel servisler kaça taktıyor? Parçayı biz getirisrek?

*Bu city motorunu komple söküp iptal ettirsek düz bağlatsak olur mu? panda linea gibi. Böyle birşeyin düzeneğini kurmak serviste sıfırını taktırmaktan ucuza gelir mi?

*Yetkili servis haricinde adana ve çevresinde (antep,hatay,mersin) gösterebileceğim özel servis yada anlayan usta varmıdır?

* son 4 AYDIR kırmızı direksiyon simgesi yanmaya başladı. genelde ilk çalıştırmada yanık kalıyor.direksiyonu yarım yada bir tur dönderince sönüyor. bir daha yanmıyor. bazen kırmızı ışıkta beklerken kendi kendine yanıp sönüyor.. direksiyonu çevirmede sorun yok en ufak tık sesi bile gelmiyor. city modunu aldığım 1 senden beri bir kere sadece bikaç saniye açıp kapadım onun haricinde elimi bile sürmedim.. Rahatça yoluma devam mı etmeliyim ? yoksa fırtına öncesi sessizlik mi bu?

* sistem hala çalışırken sadece ışığı yandığı için yetkilşi servis ücretsiz değişir mi? araç servis bakımlı mı bilmiyorum.çok küçük bir ihtimal sedece bir defa 10000 bakımına girmiş olabilir.

Hadi cümleten geçmiş olsun şimdiden herkese.

F500
06/01/2015, 17:57
Bu konuyla ilgili cok baslik var cvplarinizi bulabilirsiniz.aku zayiflayinca ilk olarak elektrikli servo direksyonunu etkiler eger problem varsa genelde viraja girince direksyon motorununun icindeki aci sensoru bozuldugu icin direksyon agirlasir.anlicaniz icindeki aci sensoru degistirilip kalibrasyon yapilcak bunuda hakem direksyon sirketi yapiyor. ancak puntolarda bu kronik sorun oldugu icin servis ucretsiz degistiricektir

rawski
10/01/2015, 18:05
City arizasi yuzunden punto 2006 1.4 dynamic benzinli 21 250 tlye almaktan vazgectim
Gözümu cok korkuttu
Umarım akudendir

eskay
14/01/2015, 23:02
Merhaba ben aracı alalı 5 ay oldu ve 3 aydır neredeyse 3 kez aracımı kullanamadım yani 3 aydır kapıda öylece yatıyor.Sizinki city sorunu başlangıcı olmalı.Çünkü benim direksiyonda tamamen yüksek ses çıkarıyor ve araç direksiyonu bıraktığınız an sola doğru gidiyor ve direksiyon kitleniyor sertleşiyor.Arac en son 90 bin bakımında servise girmiş 2011 yılında şuanda 125 binde araç ozamandan sonra servise girmediğinden ücretsiz değişim yapılamayacagı söylendi.Yani daha öncesinde girmemiş olması beni şuanda bağlamıyor ben alalı 5 bin km bile yapamadım ama yinede sorunu ücretsiz çözmüyorlar.Çıkma parça ile sorunumu çözüp biran öncede fiattan kurtulmayı düşünüyorum.Alacak olanlarada burdan sesleniyorum başınıza böyle bir sorun geleceğini bile bile fiat alın derim.Ben araştırmadan almıştım.Şuanda pişmanım.

kpunto1
15/01/2015, 17:31
Bende parcasi ucuz olsun az yaksin diye fiat aldim. direksiyon arizasi ile karsilastik 2500 lira fiyat verdiler. arabanin bedeli 12600 piyasasi 16000 18000 arasi direksiyon unitesi 2500 abs 3000 turbosu 2000 motoru 8000 lira parca ve iscilik... vay yavrum vay... dort kalem urunde arabanin ederinden fazlasi cikiyor