PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakmaklık Girişini Çoklamak

hknbrn
05/01/2015, 17:32
Arkadaşlar merhaba;
Aracıma aldığım bluetooth kitini araca bağlayacağım da bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

1-Bluetooth kiti araca devamlı bağlı olacağından devamlı olarak çakmaklığımı işgal etmesini ve yerimi daraltmasını da istemiyorum. Vites körüğünü çıkarınca altında bulunan boş alana çakmaklık girişinin bağlantı noktalarına lehimle çakmaklığa bağlasam ordan da bluetooth kitine çeksem (bu şekilde ortada hiç kablo kalmayacak) herhangi bir sakıncası olur mu?

2-Yukarıda bahsettiğim şekilde bağlantı yaptıktan sonra çamaklığı olan şekilde kullanmamda (yani başka çakmaklık vs bağladığımda) akımın yeterli olmamasından dolayı zarar vs olur mu?

ibooovn
05/01/2015, 17:48
kullanılır ben öyle navigasyonu bağlamıştım çakmaklıktan kablo çekipte...yalnız iyi izole etmek lazım bantla falan kısa devre yapıp yangın falan çıkmasın allah korusun

hknbrn
05/01/2015, 20:25
Cevap için teşekkür ederim.
Peki navigasyon devamlı bağlı halde iken ikinci bir çakmaklık soketi ile giriş yaptığınızda sıkıntı yaşanıyor muydu?

sinaga
05/01/2015, 20:50
hocam bluetooth kiti müzik dinlemek için mi yoksa telefon görüşmeleri için mi. bir de kitin linkini paylaşabilir misiniz

hknbrn
05/01/2015, 21:41
İkisi bir arada. Yani hem müzik çalabilen hem de bluetooth özelliği olan bir cihaz. Benzerini bulamadım doğrusu aradığım özellikleri olan tek cihazdı. Videolarini falan izleyedim ve aldım. Ürünü sipariş ettim. Henüz elime geçmediğinden tam olarak nasıl bilmiyorum.
Multifunction Car Bluetooth Audio Receiver w/ TF / MP3 / FM / U Disk / AUX?Free Shipping?DX (https://m.dx.com/p/multifunction-car-bluetooth-audio-receiver-w-tf-mp3-fm-u-disk-aux-264042)

arenas
05/01/2015, 21:56
İkisi bir arada. Yani hem müzik çalabilen hem de bluetooth özelliği olan bir cihaz. Benzerini bulamadım doğrusu aradığım özellikleri olan tek cihazdı. Videolarini falan izleyedim ve aldım. Ürünü sipariş ettim. Henüz elime geçmediğinden tam olarak nasıl bilmiyorum.
Multifunction Car Bluetooth Audio Receiver w/ TF / MP3 / FM / U Disk / AUX?Free Shipping?DX (https://m.dx.com/p/multifunction-car-bluetooth-audio-receiver-w-tf-mp3-fm-u-disk-aux-264042)

Bu tip chazlarda sesin karşıya gitmeme yada çok gürültülü gitme sorunu oluyo.multijet ve klima sesi kendi sesimizi bastırıyor.mikrofonları harici olan özellikle yukarı konumlandırılabilen (dikiz aynası,güneşlik,tavan) aletler daha başarılı.

Sent from my iPhone using

hknbrn
05/01/2015, 23:10
Olabilir deneyemedim henüz.
Cihazı direksiyonun sol alt tarafina yani sigorta kapağının üstüne konumlandirmayi düşünüyorum. Çakmaklık yerine bu sigorta kutusundan elektrik nasıl alabilirim bilgisi olan var mı?