PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amortisör takozları ve z rotlar değişti ses gitmedi

kdrrshnn
02/01/2015, 23:46
ön takımdan lokurtular geliyordu bozuk yolda daha öncede aynı olmuştu amortisör takozlarını usta değiştiriyordu sorun çözülüyordu bu zamanlarda yine ses gelmeye başlamıştı bende tekrar takozları değiştitdirdim z rotları değişti ama tatmin olmadım sesin yüzde ellisi gitti ama yine bozuk yolda hissedilir şekilde lokurtu oluyor acaba takozlar sorunlumudur yada ön takımda başka ses yapçak ne olabilirki fikri olan varsa yardımcı olcak arkadaşlara şimdiden teşekür ederim

turboferhat
03/01/2015, 00:38
Rot mili , rot başı , salincak burclari ve en onemliside direksiyon kutusu...

ibooovn
03/01/2015, 02:48
z rotlarla ses gitmezki...salıncaklar gitmiştir bence kontrol ettirmek lazım onlarıda

kdrrshnn
03/01/2015, 09:26
Yardımlarınız için sağolun ustaya dediklerinizi kontrol ettireyim bakalım ne çıkıcak

Mert34
03/01/2015, 18:08
salıncak yada burçtur hocam ben yeni değiştim vuruntu sesi ve lokurtu vardı sizin gibi

kdrrshnn
04/01/2015, 00:49
salıncak yada burçtur hocam ben yeni değiştim vuruntu sesi ve lokurtu vardı sizin gibi

eğer onlarsa ne kadara maal olur acaba

Ziyaretci046
04/01/2015, 19:49
Amortisörlerle tikirti burcundan yapar

kdrrshnn
04/01/2015, 20:05
Amortisörlerle tikirti burcundan yapar

takozları değiştirdim amortisörlerde problem olsa usta anlamazmıydı acaba ben yine sizin dediklerinizi kontrol ettireyim tıkırtı burcudur inşallah sağolun usta

Ziyaretci046
04/01/2015, 20:21
Arabayi bir kanala alip usta aracin altina girip yandan üstten sallayarak bir kontrol yapsin lifte kaldirildinda kontrol etmek çok dogru olmuyor

erhanOKUR
03/03/2015, 16:45
aynı sorunu bende yaşamıştım belirttiğin parçalar bende de değişti fakat ses gitmedi. sorun direksiyon kutusundan cıktı bende . inşallah oyle bir durum yoktur sende. direksiyon kutusunu usta tornaya gönderdi düzeldi fakat aynı sorunu yine yaşamaya başladım. malum ülkemizin yolları sağolsun.. ondan bundan şundan deyip sürekli parça değişiyor ama çözüm yok malesef. benim fikrim ilk olarak direksiyon kutusunu göster sorun onda ise ona göre tedbir alırsın . bosuna ona buna masraf etme derim.
geçmiş olsun

byadrenalin
03/03/2015, 16:52
Bir rot balanscıya git detaylı bir liste çıkarsın sana. Daha iyi olur.

Lemas
04/03/2015, 10:36
Bende bazen saga cevirdigimde gelio her zman degil ama bazen bi tikirti gelio

sahra
04/03/2015, 11:49
city olmasın

sakinkaradas
04/03/2015, 15:49
yüksek ihtimal ile direksiyon kutusu kardeş

oknadr
04/03/2015, 18:03
rot başları da ezilmiş olabilir. en sağlıklı çözüm alt takımcıya gidip göstermek

tab
04/03/2015, 20:57
Daha önceki punto da başıma gelmişti. Sağa veya sola döndüğünüz zaman takır ses çıkarıyorsa aks başlıkları yada ön salıncaklardan kaynaklanıyor. Salıncaktan çıkmıştı. Sonra 1 ay sonra yeniden oluşunca parçayı söktürüp aldığım gibi ünlü otonun aldığı Ankara ana bayiye kendim gittim. Ustam salıncağın körüğünü delmesine rağmen değiştirmiştim. Ancak aynı parça olmasına rağmen depoda kalite kalite değiştiğini gözlerimle görmüştüm. Bunun gibi parçalara fiş almayın ayrıntılı fatura alınız.

orontes84
10/03/2015, 21:05
Daha önceki punto da başıma gelmişti. Sağa veya sola döndüğünüz zaman takır ses çıkarıyorsa aks başlıkları yada ön salıncaklardan kaynaklanıyor. Salıncaktan çıkmıştı. Sonra 1 ay sonra yeniden oluşunca parçayı söktürüp aldığım gibi ünlü otonun aldığı Ankara ana bayiye kendim gittim. Ustam salıncağın körüğünü delmesine rağmen değiştirmiştim. Ancak aynı parça olmasına rağmen depoda kalite kalite değiştiğini gözlerimle görmüştüm. Bunun gibi parçalara fiş almayın ayrıntılı fatura alınız.

Bende direksyonu sağa sola çevirince takır diye ses çıkıyor ayrıca konuyu açan arkadaşla aynı problem benim araçtada var, bozuk yolda sürekli lokurtu var

Bu problemlerin çözümü aşağı yukarı ne kadara mal olur acaba?

teo53
11/03/2015, 13:40
muhtemelen direksiyon kutusu aynı sorun bendede var sinir bozucu bir ses ama alıştım :) Yetkili servisteki usta hayati bir parça değil sadece ses yapar dedi yaptırsanda 6 ay sonra gene devam başlıyormuş hiç elletmedim 300 liraya yakın bir masrafı var sök takıyla birlikte

orontes84
11/03/2015, 20:00
gerçekten sinir bozucu bir ses, sesi duymamak için yüksek sesle müzik dinliyorum