PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsiye önemli

onder373
01/01/2015, 15:09
Merhaba arkadaşlar aranıza yaklaşık 20 gün önce dahil oldum.
aracım grande punto starjet 137 binde 6 ileri olandan. benzinli

sormak istediklerim
1 motor yağını değiştireceğim benim aracın aynısını kullanan arkadaşlar marka verebiir mi.

2 bu sabah aracı çalıştırdığımda ( karlı hava) motor titredi oldukça fazla 3 dakika kadar sonra durdurdum tekrar çalıştırdım düzeldi nedeni ne olabilir.

3 bu araçlar ortalama ne kadar yakıt tüketiyor.

4 antifirizi herhangi bir marka mı kullanayım yoksa tavsiye varmı

5 ön camımda hafif çatlak oluştu camcılar çizer dediler olur mu?
6 arka plaka lambam yanmıyor normal oto elektrikçi yapabilir mi?

son olarak da 4 mevsim kullanımı olan hangi lastik markasını tavsiye edersiniz.

NOT : ( Aldığım araçla veya herhangi bir araçla bu konularda bilgim yok. O neden tamamen samimi bir şekilde sordum. Lütfen oraya git, bunu da mı bilmiyosun vs vs şeyler yazmayın. Aranızdaki araç hakkında profesyonel olanlardan cevap bekliyorum)

cevap yazan olursa şimdiden teşekkürler.

saygılarımla

Arrest
01/01/2015, 15:25
1 motor yağını değiştireceğim benim aracın aynısını kullanan arkadaşlar marka verebiir mi.

Castrol 10/40 kullanmalısın

2 bu sabah aracı çalıştırdığımda ( karlı hava) motor titredi oldukça fazla 3 dakika kadar sonra durdurdum tekrar çalıştırdım düzeldi nedeni ne olabilir.

Arada bi yapabilir böyle motor ısınana kadar , lpg varsa ondan olabilir bujilerden olabilir lpg yoksa buyuk ihtimal bujidir , triger zamanında değişmez ise bile vuruntu yaptırabilir ilk çalışmada bakımla alakalı..

3 bu araçlar ortalama ne kadar yakıt tüketiyor.

benzinde 40 kuruş lpg de 25 kuruş civarı

4 antifirizi herhangi bir marka mı kullanayım yoksa tavsiye varmı

bilindik marka eksi derecesi yüksek antifirizlerden kullanın Kırmızı renkte olsun

5 ön camımda hafif çatlak oluştu camcılar çizer dediler olur mu?

camı çizdirmezseniz çatlak büyür. Orj camı biz 300 tl ye taktırdık bi arkadaşımıza

6 arka plaka lambam yanmıyor normal oto elektrikçi yapabilir mi?

kendin bile yaparsın tornavida ile kanırtarak tırnagını cıkar dipsiz ampul tak her elektirikci yapar

7 son olarak da 4 mevsim kullanımı olan hangi lastik markasını tavsiye edersiniz.

4 mevsim lastik cok sacma , karda yol tutmaz. Ya bi kışlık bi yazlık takım alın yada 4 tane yazlık 2 tane önlere kışlık alın. 4 mevsimi bence bi kenara itelim..

onder373
01/01/2015, 16:17
teşekkürler hocam cevaplar için ama isin enteresan tarafi antalyadan yasadigim yere 850 km yol yaptim 180 TL yakti. bu da 22 kuruş a falan geliyor. uzun yolda 22 kuruş yakan araç şehir içinde 40 biraz fazla geldi. neyse yapacak bisey yok:) tekrar teşekkürler

Arrest
01/01/2015, 16:34
teşekkürler hocam cevaplar için ama isin enteresan tarafi antalyadan yasadigim yere 850 km yol yaptim 180 TL yakti. bu da 22 kuruş a falan geliyor. uzun yolda 22 kuruş yakan araç şehir içinde 40 biraz fazla geldi. neyse yapacak bisey yok:) tekrar teşekkürler

Yakıt hava şartlarına yol eğimine ortalama hıza göre çok değişkenlik gösterebilir