PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüklenmiş TJET vs honda VTİ kapışması tahminleri?

kalite kontrol
01/01/2015, 02:31
Merhaba arkadaşlar hepinizin yeni yılı kutlu olsun.Konu biraz uzun olacak sabırla okuyup olumlu,olumsuz değerlendirmelerde bulundugunuz için hepinize teşekkür ediyorum.Yaptıgımız drag denemeleri ; trafik olmayan boş yollarda denenmiştir,denenecektir.Ne kendi canıma ve malıma nede başkalarının malına canına kast edecek bir insan olmadıgımı, hızı sevmediğimi herseyi tadında ve cok nadir olarak yaptığımı bildirerek konuya başlamak istiyorum.Aracımı almadan önce kayınbiraderim honda ies vtec almıstı akabinde bende tjeti aldım.kayınım fiat oldugu için burun kıvırarak bakmış ve güya beğenmemişti aracımı. tatlı bir rekabetle cıktık yola ve 2,3 boy farkla yarışı aldım.o an kayınımın surat ifadesi cok kötüydü :) aracım stok bu arada şimdi bana idda aracını satıp honda sedan vti aldı tahmini 170 hp oldugunu düşünüyor.şimdi stok şekilde onla rekabet etmem yersiz olacak.aracımı yüklemek istiyorum fakat uzun vadede aracıma zarar vermeyecek bir şekilde modifiye olması lazım.
1)mevcut turbo,intercol ve katalizöre dokunmadan performans egzost (koç egzost)
2)remaps chip tuning
3)kn kutu içi hava filtresi
4)iridyum buji
bunları aracıma uyguladıktan sonra tahminen ;
a) nekadara mal olur
b)gerçekçi olmak kaydı ile aracım en fazla kaç hp ve kaç nm torka ulaşabilir
c)tjetin anlattıgım vti karşısında şansı ne kadar olur
d) sizce bunlar haricinde uzun vadede aracıma zarar vermeyecek hangi işlemleri yapamamı daha iyi performans elde etmemi sağlayabilirim?

kısacası tjet motorun vti motorundan kötü olmadıgını aracımın performansının iyi oldugunu kanıtlamam gerekiyor. siz değerli arkadaşlarımın yazacağı tüm cevap ve önerileri için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. TEŞEKKÜRLER...

tayfux
01/01/2015, 02:44
t-jet ile vti tamamen farklı motorlar. İyi yada kötü diyemeyiz. Birisi atmosferik diğeri turbo beslemeli. Birisinde yılların yıpranması da mevcut...ayrıca şöyle bir durum var bu iki arabanın yarışında olay 0-400 ise sarma yapmayan kazanır. Ama şunu biliyorum ki vti drag da inanılmaz sarıyor..
bu modifiyeler sana çok pahalıya mal olmaz ama ciddi bir şey yapmak istiyorsan bence turboyu da büyültmekte fayda var ama uzun vade de aracına hafif hafif zarar verebilir..

henky
01/01/2015, 07:15
Biri yıllardır kullanılan atmosferik bi motor biri turbo beslemeli yeni bir motor.burada kazanan kim olursa olsun vti yi alkışlamak gerek diye düşünüyorum.

ouzh34
01/01/2015, 08:43
Atmosferik vti motorun,tjetten daha ciğersiz olduğunu biliyorum.Ama 170 hp diyorsun.Sürüşlede alakalı olacaktır.

Arrest
01/01/2015, 09:45
Gecen 40-140 roll yaptik bravo 120 lik ile 2 oy attim , atmosferik vti yi 0-160 da tjet yer ama sonrasi icin ne olur bilmem.

OAGP1960
01/01/2015, 11:21
Hasan kardeşim, turbo, intercooler ve cat. e dokunmaksızın sadece cat-back egzoz, filtre ve doğru bir yazılım ile t-jet rahatlıkla 150HP-240Nm. değerlerine ulaşır ve de stock 160HP-150Nm. lik ve 40kg. daha ağır olan vti'ı özellikle de daha alt devirde ulaşmakta olduğu ezici tork üstünlüğü ile rahatlıkla geçer.:)

kalite kontrol
01/01/2015, 11:46
arkadaşlar hepinizin verdiği cevaplara teşekkür ediyorum. orkun abi nasipse havaların biraz düzelmesi akabinde ankaraya geleceğim. işlemlerin yapılmasını 4 gözle bekliyorum.bunların haricinde yapılacak birsey varmıdır ?? spor cat ne oluyo ??? ben pek bilmiyorum bu işlerden sizlerin yorumlarını okudugum kadarını biliyorum. teşekkürler...

kalite kontrol
01/01/2015, 11:50
Gecen 40-140 roll yaptik bravo 120 lik ile 2 oy attim , atmosferik vti yi 0-160 da tjet yer ama sonrasi icin ne olur bilmem.

stok 120 lik bravo ile honda vti ya 2 boy farkmı attın ??? süperr ozaman yüklersem rahat alırım :) vti kat iptali komple egzostu filan var ama ekstradan ???,

OAGP1960
01/01/2015, 11:54
arkadaşlar hepinizin verdiği cevaplara teşekkür ediyorum. orkun abi nasipse havaların biraz düzelmesi akabinde ankaraya geleceğim. işlemlerin yapılmasını 4 gözle bekliyorum.bunların haricinde yapılacak birsey varmıdır ?? spor cat ne oluyo ??? ben pek bilmiyorum bu işlerden sizlerin yorumlarını okudugum kadarını biliyorum. teşekkürler...
Her zaman beklerim Hasan kardeşim, şeref verirsiniz, Spor cat., egzoz gazı geçiş porları daha geniş olan ve de cat. görevini tam olarak yapabilen ve tabiki performansı kısıtlamayan cat. tipidir. Orijinal cat. e dokunmadan 60mm. çaplı cat. back egzoz sistemi de yapılabilir. Geldiğinizde, uygulamaları yaptırabiliriz.:)

kalite kontrol
01/01/2015, 12:14
abi sen mükemmel bir insansın teşekkür ediyorum .:) ben gelince yardımcı olacaksınız değilmi abi? numaranız var bende ben ankarayı hiç bilmiyorum kayıp filan olmayalım :) teşekkürler abi :)

OAGP1960
01/01/2015, 14:23
abi sen mükemmel bir insansın teşekkür ediyorum .:) ben gelince yardımcı olacaksınız değilmi abi? numaranız var bende ben ankarayı hiç bilmiyorum kayıp filan olmayalım :) teşekkürler abi :)
Rica ederim Hasan kardeşim, gelmeden önce haberleşiriz, elimden geldiğince yardımcı olurum.:)

Arrest
01/01/2015, 14:39
stok 120 lik bravo ile honda vti ya 2 boy farkmı attın ??? süperr ozaman yüklersem rahat alırım :) vti kat iptali komple egzostu filan var ama ekstradan ???,
Tjet ile bravo ya 2 boy attm 40-140 km roll de

kalite kontrol
15/03/2015, 14:09
arkadaşlar aracıma yükleme yapmadan vtı ile kapışma şansım oldu hondada kısa sanzuman var ve komple egzoz var tjet stock sadece kn hava filtresi var. honda vtı 170 hp oldugunu düşünüyoruz. 5 kere denedik aynı yerde hep aynı sonucu aldık. işte yarısın videosu

NzAOmvZknMg

TMRT
15/03/2015, 17:43
O nasıl bir vites atmaktır... (VTI için)

Gorky
15/03/2015, 19:01
yalnız siz vti ve ies aynı motorlara sahip değiller. ies'i geçmeniz normal :) vti'yı bilemem ama tahminen kalkışta siz alırsınız ama vti sonradan boy atar gibi geliyo

tayfux
15/03/2015, 20:16
katılıyorum..ayrıca ;
vti sarması ile ünlüdür..daha çok roll de daha iyidir..crx ile defalarca vti ı yenmiştik ki crx bilindiği üzere 136 beygir yendiğimiz vti gırtlaktı..yani uzun lafın kısası 0-400 vti için çok da elverişli bir yarış değil tabii ki usta şöför olursa başka..

kalite kontrol
16/03/2015, 07:36
yalnız siz vti ve ies aynı motorlara sahip değiller. ies'i geçmeniz normal :) vti'yı bilemem ama tahminen kalkışta siz alırsınız ama vti sonradan boy atar gibi geliyo

bu yarış yaptıgımız arac ies değilki vti 160 hp olandan +egzost ve kısa sanzuman var. 170hp civarı oldugunu düşünüyorum. benim aracımda stoc yazılım ve egzostla roll dede alırım galiba.

Luc
16/03/2015, 10:04
TJEt her türlü ezer ivmelenme de. IES, VTI farketmez.

Bu arada güzel bir video olmuş, Honda kesiciye girmiş yalnız 2. vites geçişinde. Devri takip ederse biraz daha iyi ivmelenme yakalayabilir. Tebrikler ikinize de.

Arrest
16/03/2015, 14:02
tjet her turlu ezer 120 km hıza kadar arada 8 boy civarı olur

tayfux
16/03/2015, 16:32

Bu arada güzel bir video olmuş, Honda kesiciye girmiş yalnız 2. vites geçişinde. Devri takip ederse biraz daha iyi ivmelenme yakalayabilir. Tebrikler ikinize de.

vti ies farketmez ??? Hocam emin misin?

kalite kontrol
17/03/2015, 15:18

teşekkürler... 4 veya 5 kere denedik ilk vitete 5 bin devire kadar doldurup öyle kalktı ama vtı cok sarıyor kalkamıyor yerinden 3. vitesten sonra acılıyor. stock tjeti cok az bir farkla rolde alır. ama vtı stock değil tabiki benimki stock. bende oynama yapsam rollde de alamaz eminim.