PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğrulur mu? Var mı kaportadan anlayan?

OzzY
28/10/2007, 00:37
Merhaba,
arka kapı kesin değişiyo...

direkte bişey yok
marşpiyelde hafifbi göcük var.

önemli olan ön kapıdaki hasar...
bu durum için 3 farklı servisten üç farklı yorum var.
bide sizlerin yorumlarını alalım:)

ilk önce enriko alibertiye gittim Erkan abi ile boya kaportaya gittik.
usta saç değiştirmek lazım doğrultma sağlıksız olur dalgalı olur vs dedi ok dedim çıktım...

merkez servise gittim bu kapıya saç değiştirme yapılmaz doğrultçaz güzel olmazsa bi daha eksper çağırıp kapı değişimi isticez dedi

sonra poyraza gittim onlarda doğrultçaz dedi...

evet buyrun fotolar:
https://img135.imageshack.us/img135/3527/photo0001nb0.jpg
https://img138.imageshack.us/img138/9633/photo0002sb3.jpg

Auto engineeR
28/10/2007, 00:40
walla anlamam kaportadan, ama ben olsam kopmle kapıyı ya da sacı değiştirtirdim sıfır kapı ohh.
satarken parça değişmiş gözükcek ama olsun

OzzY
28/10/2007, 00:49
abi cidden anlamıyosun :D:D

şaç değişmesi en kötü durum...

Auto engineeR
28/10/2007, 00:57
:D anlamıorm da nie kötü olsun ki yeni kapı işte mis gibi ?
satarkenki dışında dezawantajı war mı?

erdiyilmaz
28/10/2007, 01:02
saç degişmeden ya da boyatmadan ne yapmayı düşünüyorsun ozan?
dogruLup boyaya girecek, bu sefer de "boyaLı" oLacak. auto king'de de boyansa aynısı oLur.
aLperin dediği iş güzeL ancak eksper dogruLtmayLa haLLoLur dediyse, dogruLtur servis.

tavsiyem ekspere yeniden girmeden saca derin darbe yap, deLik gibi meseLa.. eksper de degişmesi gerekir desin ; ) bu konuda bir sivri çekiç işini görür

Auto engineeR
28/10/2007, 01:12
erdi arabayı satarken değişmiş parça,boyalı parçadan daha çok mide bulandırır. ama ben değişince daha rahat ederim şahsen tamponumu we çamurluğumu zorla değiştirtmiştim :D

OzzY
28/10/2007, 01:35
Alper değişmesi tabiki iyi ama kapının o kısmının kesilipte dışardan başka bi saç kaynatılması çok kötü onun yerine kapı komple değişmeli...

erdi illaki boyanıcak boyada çatlak var...
benim derdim bu çift kat saçın doğruulması sağlıklımı??? zaten henuz aracı gören bir eksper yok... acaba acenta nın veya servisin eksper üzerinde etkisi ne???

ama burda benim için önemli olan doğrulduğunda eskisi gibi olucakmı???
eğer olucaksa koskoca enriko aliberti neden doğrultamıyo
eğer adam gibi doğrulmıcaksa neden merkez ve poyraz doğrulur diyo...

bu kadar kafa karıştırılırmı kardeşim :S:S:S

Atilla bey arka kapı değişimi serviste yapılmalı bence mecburen ön kapıda serviste yapılacak

microab
28/10/2007, 03:23
Ozan geçmiş olsun.

Doğrultabilirlerse helal olsun,değiştirmeden orjinali gibi olacaksa 2x helal olsun...

OzzY
28/10/2007, 11:26
Ali abi bende öyle düşünüyorum kafam çok karışık :(

goldumut
28/10/2007, 11:58
bence boyalı olması parca degismıs omasında kat kat ıyıdır cunku boyalı oldugu zamam haıfı surtmeden yada dokundurmadan dersın ama parca degısmıs cıddı kaza durumu gibi..
ki galerıcılerde benımle aynı dusuncede...bır alıcı olarak bende:)

Korhan
28/10/2007, 13:12
Geçmiş olsun. Değişmeden hallolacaksa değiştirtme sakın. Dalgalı olsa da özel olarak bakmadıktan sonra farkedilmez.

biloGP
28/10/2007, 13:31
walla hiç bi fikrim yok ama satarken sana zorluk çıkartmayacak bir seçenek warsa onu tercih etsen iyi olabilir..

microab
28/10/2007, 13:40
Satarken İlk aranan;"DEĞİŞENİ YOK",

Boya varsa da,"TEK PARÇA BOYALI" olması her zaman avantajlıdır...

Mümkün olduğunca değiştirtme...

OzzY
28/10/2007, 13:49
benim için satarken önemli değil. daha 9000e gelmedi bu araba en az 6 sene daha bizde benim için iyi şekilde yapılması önemli bu yüzden gerekirse kapı değişir benim öğrenmek istediğim bu kısım sağlıklı biçimde doğrulurmu???

microab
28/10/2007, 13:53
Üst düzey işçilik lazım..

Kusursuz olacağını sanmam...

BaDWoLf
28/10/2007, 23:49
çok zor ama hiçbir sey imkansız değil yeterki usta ellerde olsun ;)

OzzY
29/10/2007, 00:33
kararımı verdim merkez serviste yapılcak.
herkese teşekkürler

BrK_20
29/10/2007, 01:47
o kapı dogrulur dogrulmassa benım arabayı verırım ozzy bu ısın ıcındeyım servısımız var ıyı bı ustam var ızmırde olsan :D bakardım bunun caresıne adam bmw mercedes dodge mustang bole arabalar ustunde calısan bı tıp

hakanyigit
30/10/2007, 17:51
sıkma canını bence değiştir gitsin

Marker
30/10/2007, 21:38
öncelikle gecmis olsun, 3 gun once benim aracimin arka sag kapisina serefsizin birisi takip kacmis kapi kolundan baslayip 15-17cm uzunlugunda derin bir cizik var(muhtemelen bir servis araci) kaportada cokme var aksaraydaki enerji otomotivde yaptiriyorum aracimi senin aracinin fotograflarinida gosterdim soylediklerine gore dikkatli bakilmadigi surece belli olmaz dediler sac degistirmeyi onlarda onermiyorlar. Tekrar gecmis olsun kazasiz belasiz gunler dilegiyle.