PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cidy Arızasi Başka özel tamirciye yaptiran varmi ?

ardanuclu
31/12/2014, 20:07
Arkadaşlar fiat punto grande 1.3 multijet dynamic aracım var aracim 1 ay önce cidy arazı verdi direksiyon seyir halinde 3 km sonra sertleşiyor fiat müşteri temsilcsini aradim karşilamayacaği söyledikten sonra biraz araştirdiktan istanbulda ki "hakem direksiyona "direksiyon cidy moturu yolladım iki yıl garanti veriyorlar 650 tl ye yapacaklarini belirttiler acaba yaptiran arkadaşlar varmi memnunlarmı ?

ardanuclu
31/12/2014, 21:16
demeyi unuttum 2005 model punto'dur ve parçayi iki gün önce yolladım istanbula

eskay
01/01/2015, 11:48
Servis benim aracimida yapamayacagini soylemisti 3000 tl vermektense bende kendi ustama soyledim arastirdi ve 750 tlye yapabileceklerini soylediler.tabi hala goturmedim bir umit servis ararmi diye.sanirim daha fazla beklemeyip goturucem.

Mert34
01/01/2015, 14:06
Servis benim aracimida yapamayacagini soylemisti 3000 tl vermektense bende kendi ustama soyledim arastirdi ve 750 tlye yapabileceklerini soylediler.tabi hala goturmedim bir umit servis ararmi diye.sanirim daha fazla beklemeyip goturucem.

servis yerine genel müdürlükle irtibat kurun ben genel müdürlüğe başvurarak 2008gp aracımın city motorunu ücretsiz değiştirttim 750lira demişlerdi banada biryerde, sadece soketi değişiyorlar sokette ebayda 3dolar bunu getirticez diyip 1yıl garanti veriyorlar ama 750lirayı hakedecek birşey yapmıyorlar satarkende sorun olur direksiyon bu bence güvenmeyin

tosturuk
01/01/2015, 14:33
Arızalanan direksiyon açı sensörüdür. zamanla direksiyon hareketlerinden dolayı sensör aşınmakta ve doğru karar verememektedir. bu nedenle elektirik motoruna yanlış sinyaller gönderip direksiyonun kendi kendine dönmesi, titreşim ve ses yapması gibi durumlar ortaya çıkıyor. sensör iyice gidince EPS sistemi toptan çalışamaz hale geliyor. Tabi bu duruma gelmeden önce belirtileri artıyor. Önce Gösterge panelinde kırmızı renkli EPS hata ışığı ile birlikte direksiyon sertleşir. İlk hatada genellikle kontağı kapatıp açtığınızda düzelir ancak arıza kapıdadır.

Yetkili servis bu sorunu para karşılığı çözeceğini söylüyor bu miktarda fazla geliyor dışarıda yaptırmak istiyorsanız açı sensörünü değiştirmeniz lazım istanbul kocasinan sanayi sitesinde full oto ile görüştüğümde bu tamiri yaptıklarını anlattı ve arızalı sensörleri bana gösterdi açı sensörünü 120 euro ya sattıklarını birde işçilik aldıklarını söyledi yaklaşık 600 TL gibi demişlerdi ama pazarlık ile çok rahat 500 TL ye yaptırabilirsiniz dediğim yerden

ardanuclu
01/01/2015, 17:11
Arızalanan direksiyon açı sensörüdür. zamanla direksiyon hareketlerinden dolayı sensör aşınmakta ve doğru karar verememektedir. bu nedenle elektirik motoruna yanlış sinyaller gönderip direksiyonun kendi kendine dönmesi, titreşim ve ses yapması gibi durumlar ortaya çıkıyor. sensör iyice gidince EPS sistemi toptan çalışamaz hale geliyor. Tabi bu duruma gelmeden önce belirtileri artıyor. Önce Gösterge panelinde kırmızı renkli EPS hata ışığı ile birlikte direksiyon sertleşir. İlk hatada genellikle kontağı kapatıp açtığınızda düzelir ancak arıza kapıdadır.

Yetkili servis bu sorunu para karşılığı çözeceğini söylüyor bu miktarda fazla geliyor dışarıda yaptırmak istiyorsanız açı sensörünü değiştirmeniz lazım istanbul kocasinan sanayi sitesinde full oto ile görüştüğümde bu tamiri yaptıklarını anlattı ve arızalı sensörleri bana gösterdi açı sensörünü 120 euro ya sattıklarını birde işçilik aldıklarını söyledi yaklaşık 600 TL gibi demişlerdi ama pazarlık ile çok rahat 500 TL ye yaptırabilirsiniz dediğim yerden

siz yaptirdinizmi ben artvinde yaşadiğim için istanbula gitmem imkansız hakem direksiyon diye bi firma buldum nette görüştüm parçayi yolladim bakalım yapacaklarmi

tosturuk
01/01/2015, 18:58
Yok ben orada yaptırmadım hocam benimki yetkili serviste yapıldı ücretsiz bi şekilde

ardanuclu
03/01/2015, 19:21
bende şimdi yaptirdim ama daha gelmedi parça iki üç güne gelir özel tamircide yaptiran varmi acaba yaptirip sorun çıkıyormu

Merruse
05/01/2015, 13:29
Var ben hakem direksiyonda yaptırdım. Daha geçen hafta. Bozulan şey aslında motor değil. Motorun üzerinde bir potansiyometre var, tork sensörü demişler bir de ona utanmadan. Onu yenisi ile değiştiriyor ve düzeliyor. Ben 580 TL verdim kredi kartı ile. O adamlar temiz çalışıyor ve kendileri ithal ediyorlar o parçayı. Kalibrasyonunu falanda yapıyorlar. Değiştirttikten sonra 2bin km yol yaptım sıkıntı yok. Inıltı da geçti, tam sağ yaptığımda arıza lambası yakıp sertleşmesi de.

recep83
05/01/2015, 13:36
arkadaşlar benim aracımda da aynı sıkıntı vardı. Bende hakem direksiyonda yaptırdım ve 1 senedir çok memnunum. Oradaki kişilere sonuna kadar güvenebilirsiniz.

ardanuclu
07/01/2015, 10:22
Dün itibariyle istanbulda hakem direksiyona yaptirdim şimdilik hiç bir sorun gözükmüyor çalişiyor cidy moduda 650 tl ye yaptirdim inşallah bundan sonra bi aksilik çıkmaz

hulyapaksoy
21/01/2015, 13:30
City arızası sadece puntolardamı mevcuttur 500 yada diğer modellerde varmı acaba?

extram
24/01/2015, 14:48
Ben city arızasını hakem otoda yaptırdım . çok başarılı memnunum. herkese tavsiye ederim usta ve çalışanlar çok iyi.