PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko yeniletme

EMRE ALTINOK
29/12/2014, 11:00
Selam forum, benim puntişin kaskosu 31 aralık gecesi sona eriyor.O gece ASLA araç kullanmamanızı ve başkasının kullandığı araca binmemenizi (hatta 1 ocak öğle saatlerine kadar kandaki alkol tamamen atılana kadarki gerekli olan 24 saat bitenece) hatırlattıktan sonra yazıma devam ediyorum..

geçen sene 1100 tl. ye yaptırmıştım.hasarsızlık indirimini alacam. bunun haricinde 1-2 yerden fiyat mı alayım? aynı yerde devam mı edeyim?

Birde ev ve işyerlerini hırsızlık,sel,deprem gibi olaylar için sigortalatırken eğer YANGINI da ekletirsen belediye bundan %10 ek vergi kesiyor.Araçlar içinde bu geçerli mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

celenlee
29/12/2014, 14:41
Selam forum, benim puntişin kaskosu 31 aralık gecesi sona eriyor.O gece ASLA araç kullanmamanızı ve başkasının kullandığı araca binmemenizi (hatta 1 ocak öğle saatlerine kadar kandaki alkol tamamen atılana kadarki gerekli olan 24 saat bitenece) hatırlattıktan sonra yazıma devam ediyorum..

geçen sene 1100 tl. ye yaptırmıştım.hasarsızlık indirimini alacam. bunun haricinde 1-2 yerden fiyat mı alayım? aynı yerde devam mı edeyim?

Birde ev ve işyerlerini hırsızlık,sel,deprem gibi olaylar için sigortalatırken eğer YANGINI da ekletirsen belediye bundan %10 ek vergi kesiyor.Araçlar içinde bu geçerli mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kesinlikle sormalısın...

1. Sene Anadoludan yaptırdım 1300TL (En düşük Anadolu vermişti.)
2. Sene Hasarsız Anadolu 1350 teklif verdi, AXA'da epey ucuz teklif verince AXA'ya yaptırdım.
4. senemdeyim, aracımı değiştirdim ama hala en iyi fiyatı AXA veriyor bana. Yine axa ile yeniledim.

EMRE ALTINOK
30/12/2014, 20:28
Aynı acenteden ama bu sefer aksigorta yerine güneş sigortadan yaptırdım. Buarada kasko ile ilgili bazı ilginç şeyler de öğrendim..

Araç sahibi 25 yaşın altında ise,araç 2 kapılı spor tip ise, rengi kırmızı ise, kasko yaptıranın daha önce kazası büyük cezası varsa bedel ARTIYOR. Yangın meselesini de sordum."zaten o standart dahil" dediler.Ayrıca hırsızlıkla ilgili sözleşmede şöyle birşey yazıyor:

"aracın içinde kimse olduğu zaman araçtan çalınan kıymetlideğerli eşyalar teminat kapsamı dışındadır. Araçta kimse yokken camlar kapalı ve kapılar kilitli olması şartıyla kilitli BAGAJ ve TORPİDO gözünden çalınan eşyalar teminata dahildir."

Yani koltuk altında üstünde yanında gözle görülen yerde olanlar dahil değil.sadece bagaj ve torpido gözü..

Neyse hasarsızlık indirimi dahil. 720 tl. ye yaptırdım.8 e böldürdüm.

fiery_hunter
31/12/2014, 00:45
Hayırlısı olsun Emre. Hırsızlıkla ilgili teminat Güneş poliçesine özel. Axa koltukta olsa bile karşılıyor ödeme yaptığımız müşteriler oldu.

Sent from my iPhone using