PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su eksiltme sorunu

ogzcn
28/12/2014, 23:51
Herkese selamlar

Aracim 1.3m jet grande punto henuz 80.000km de.bakimlari eksiksiz servisinde yapiliyor ve ek olarak kendi ustama da kontrol ettiriyorum fakat uzun suredir takip ettigim bi problemim var.

Arac ortalama 4 ayda bir yarim su bardagi kadar su eksiltiyor.su min ve maks cizgilerinin ortasinda minimumun altina inmiyor hafif ustunde oluyor fakat ben azaldigini farkedince yarim bardak kadar su ekleyip min ve maks cizgisinin ortasina kadar doldurup birakiyorum.sizce ne gibi bi sorun olabilir.bu kadar sure icersinde bu suyu eksiltmesi normalmidir?konuyla ilgili bilgisi olanlarin yardimci olmasini rica ediyorum.arabam konusunda biraz hassasim ve bu beni telaslandiriyor.tesekkurler

GP COSKUN
28/12/2014, 23:56
bu kadar su eksiltmesi elbette normal soruni yok rahat olun

ogzcn
28/12/2014, 23:59
bu kadar su eksiltmesi elbette normal soruni yok rahat olun

Degerli cevabiniz icin tesekkurler:)

SaLDo
29/12/2014, 00:34
Yardım bardak sıkıntı çıkarmaz. Sonuçta su sürekli genleşip duruyor içinde. İçiniz rahat olsun :)

cemdogu
29/12/2014, 01:17
4 ayda daha çok eksilten araçlar var.Benim aracım dci motor, 1 bardak kadar su eksiltiyor 2 ayda.Bakımlarında su ekletiyorum.Genleştiği için ziyadesiyle normal bi durum.Eğer Hararetle beraber bir su eksiltme durumunuz varsa endişelenin yoksa sorun olmuyor genelde.

Xperia L cihazımdan gönderildi

ozkancavus5916
29/12/2014, 08:24
genleşme kabın üst taraftan çatlamasın . benim öyle olmuştu .

marineros
29/12/2014, 10:57
İyi şoför aracın kaputunu kaldıran şofördür derler.(sizi tenzih ediyorum)aracı çalıştırmadan en fazla haftada 1 defa yağ,su,cam suyu,fren hidrolik yağı seviyesi,gözle kontrol,lambaların,sinyallerin,lastik basınçlarının kontrolü yapılmalıdır.zaten farklı bir ses,kaçak oluştuğunda çok daha erken farkedersiniz.

ogzcn
30/12/2014, 18:41
aracta hıc bı hararet problemı yok.zaten bu konularda cok hassasım sureklı kontrol edılıyor.genlesmeden kaynaklı olabılır dıye dusunuyorum fakat arac 2006 model halıyle ısınmadan ya da sogumadan dolayı hortumlarda ya da sızın de dedıgınız gıbı su kabında da bır kılcal delik olabılır.yıl basından sonra aracın altına bı gırıp detaaylı kontrol yapıcagız.kılcal bıseyse goremeyede bılırız tabı ki:) ama takıp etmeye devam edecegız degerlı cevaplarınız ıcın tesekkurler :)

Ziyaretci046
31/12/2014, 00:44
Radyatör kapagin basinci tutamiyorsa ondan eksiltebilir kapagin etrafi islaksa kontrol ettiginde onu degistir devirdayimin altina da aynayla bakmak lazim