PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyin sorunumu yoksa normal biseymi ?

ms100110
28/12/2014, 15:34
Selam arkadaslar;

1. Hizli gittigim zamanlarda cukurlara denk geldiginde arac kendi kendine 1 veya 2 sn boyunda 4 luleri yakip sonuyor.(hizli giderken cukura girdigim esnada oluyor)

2. Yagmurlu havalarda arka silecegi calistiriyorum ve isim bitiyor haliyle kapatiyorum. 5 sn sonra hic durmadan kendisi calisiyor, 5-6 kere temizliyor cami ve duruyor. Mantigini cozemiyorum, belkide normaldir...

Tesekkurler.

tosturuk
28/12/2014, 15:47
Hızlı gittiginiz zaman çukurlara girerken frene basıyor musunuz ?

Geri vitese taktığınızda ön silecekleriniz çalışıyor ise arka silecekler otomatik çalışır bunun dışında ise sorun olabilir.

ms100110
28/12/2014, 17:04
Hızlı gittiginiz zaman çukurlara girerken frene basıyor musunuz ?

Geri vitese taktığınızda ön silecekleriniz çalışıyor ise arka silecekler otomatik çalışır bunun dışında ise sorun olabilir.

Evet cukurlara girerken frene basiyorum.

ethemyigit
28/12/2014, 18:00
aracında hıc bır sorun yok cukura gırerken frene bastıgın ıcın bosta cukura gelen tekerler abs devreye gırdıgı ıcın arac arkadakılerı uyarmak ıcın dörtlüleri yakıyor
ayrıca tam cukura gırerken frene basmanı tavsıye etmem frene bas tam cukura gırerken frenden ayagını çek on takım daha uzun sure gider

hzrakts
28/12/2014, 18:37
Ani frenlemelerde araç 4lüleri yakıyor aracın kendi özelliği onda bir problem yok. Silecek konusunda bir fikrim yok ama beyinle alakalı olcağını hiç sanmıyorum içiniz rahat olsun

GP COSKUN
29/12/2014, 00:05
sileceginiz muhtemelen geri giderken calisiyordur
aninfrenlemede dortlulerin yanmasi normal
ama
sizin ani frenle cukurlara girmaniz anormal
arkadaslarin dedigi gibi bu sekilde araciniza daha fazla zarar verirsiniz
on takim amortisorler lastikler hatta jantlariniza bile
eger cukura gireceginiz kesinlesmisse yani gec fark edip yavaslayamiyorsaniz
cukur yada kasis birakin araciniz rahat gecsin frenle gecmekten daha iyidir
ama en iyisi tabikide erken farkmedip yavas gecmek en iyi yontem

ogzcn
29/12/2014, 00:31
Daha oncesinde doblomuzda sileceklerin durmamasi problemini yasamistik.sigorta panelinden bi lehim atmasi oldugunu soyleyip lehimleri tazelemislerdi bilginize

ms100110
29/12/2014, 11:30
Daha oncesinde doblomuzda sileceklerin durmamasi problemini yasamistik.sigorta panelinden bi lehim atmasi oldugunu soyleyip lehimleri tazelemislerdi bilginize

Arka sileceklermiydi sizinde ??