PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 Puntonun Göstergesini 2010 punto göstergesi ile değiştirmek

ykaya1983
28/12/2014, 11:53
Arkadaşlar aracım 2007 model dinamik punto.göstergesi 3 satırlı ingilizce menü var.Bir de göstergemin ledleri beyaz olanla değiştirilmiş.2010 dan sonraki puntoların göstergeleri hem 3 satırlı hem de türkçe menü.Bunun için ben hem ledleri orjinale hem de menüyü türkçeye çevirmek için göstergemi 2010 ya da 2011 grande punto göstergesi ile değiştirmek istiyorum.Yalnız kıytırık bir plastik parçasına 100-150 tl fiyat veren servis göstergeye ne kadar fiyat çeker onu düşünüyorum.Sizce çıkmacılardan bu parçayı bulup takabilir miyim arkadaşlar?

byadrenalin
28/12/2014, 12:02
Arabanızla bu kadar uğraşıp arabayı orjinal yapmaya çalışmak yerine arabanızı satsanız ve tamamiyle orjinal kalmış başka bir Punto alsanız sizin için daha kolay olacak bence :)

ykaya1983
28/12/2014, 12:06
Arabanızla bu kadar uğraşıp arabayı orjinal yapmaya çalışmak yerine arabanızı satsanız ve tamamiyle orjinal kalmış başka bir Punto alsanız sizin için daha kolay olacak bence :)

Fazla değiştirecek parça yok aslında.Şu an sadece göstergeyi değiştirsem yeterli olacak.Sorun değil ama bir de klima göstergesini değiştirsem 200 tl ye buldum.Satsam ikinci elde bu fiyata böyle dolu araba yok.

ozkancavus5916
28/12/2014, 12:13
Benim aracta sana rakip cikar active paket ama :) sis fari alarm park sensoru cam kaldirma modulu hiz sabitleyici far sensoru follow me home tavan lambasi degisimi vites topuzu degisimi bagaj aydinlatma guclendirme

tosturuk
29/12/2014, 00:51
Hocam benimkide iki satırlı gosterge var ben bunu 3 satırlı olan ile degistirebilirmiyim ?

ibooovn
29/12/2014, 03:28
bence hiç gerek yok...zaten bi tarih yazıyor fazladan..tarihide okadar biliyoruz o gününkini...yinede siz bilirsiniz :D

okan atak
29/12/2014, 13:47
menu peki turceye donuyormu gostergeyı deıstırıne arkadaslar bu konda bılgısı olan varmı menunun turkce olması aracın beynıyle alakalı deılmı

khanunl
29/12/2014, 17:33
Arkadaşlar aracım 2007 model dinamik punto.göstergesi 3 satırlı ingilizce menü var.Bir de göstergemin ledleri beyaz olanla değiştirilmiş.2010 dan sonraki puntoların göstergeleri hem 3 satırlı hem de türkçe menü.Bunun için ben hem ledleri orjinale hem de menüyü türkçeye çevirmek için göstergemi 2010 ya da 2011 grande punto göstergesi ile değiştirmek istiyorum.Yalnız kıytırık bir plastik parçasına 100-150 tl fiyat veren servis göstergeye ne kadar fiyat çeker onu düşünüyorum.Sizce çıkmacılardan bu parçayı bulup takabilir miyim arkadaşlar?

Bu konuya girmeden önce .İngilizce menü yazılımsal olarak türkçeye çevrilebiliyormu öğrenmelisiniz.Değişmiyorsa aldığınız göstergede menüler yine ingilizce olacak.Empati yapıyorum ben olsam yazılımsal olarak menü Türkçeye çevirebildiğini varsayalım göstergedeki beyaz ampulleri orjinal renk ampullerle değiştirtip konuyu neticelendirirdim.Tabiiki deyimden yola çıkarsak her yiğidin yoğurt yemesi başkadır.Kolay gelsin.

ykaya1983
29/12/2014, 22:16
Bu konuya girmeden önce .İngilizce menü yazılımsal olarak türkçeye çevrilebiliyormu öğrenmelisiniz.Değişmiyorsa aldığınız göstergede menüler yine ingilizce olacak.Empati yapıyorum ben olsam yazılımsal olarak menü Türkçeye çevirebildiğini varsayalım göstergedeki beyaz ampulleri orjinal renk ampullerle değiştirtip konuyu neticelendirirdim.Tabiiki deyimden yola çıkarsak her yiğidin yoğurt yemesi başkadır.Kolay gelsin.
Güzel bir noktaya temas etmişsiniz.Doğrusu sizin bu sorunuzun cevabını tam olarak ben de bilmiyorum ama forumda bu konuyla ilgili açılan başlıklarda komple göstergenin değişmesinden bahsetmişlerdi.