PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah soğukken çalışmama problemi

sameters
28/12/2014, 02:22
Merhaba,

2008 Grande Punto Active Model 120.000km de bir aracım var. Yaklaşık 15 gündür soğuk havalarda aracım 4-5 marşda çok uzun beklemelerim sonucunda çalışıyor. Araç daha sonra gün içinde sorunsuz tek marşta çalışıyor. Kızdırma bujilerini kontrol ettirdim hepsi çalışıyor, gerekli enerji kontrollerini yaptırdım enerji gelmesi gibi bir problem yok. Ancak garanti olması açısından aküyüde değiştirdim yine aynı problem devam ediyor. Sizce problem neden kaynaklıyor olabilir. Bir tane usta güçlendirirmiş marş motoru takmak gerekiyor diye bir şey söyledi. Sizce sorun marş motorundan kaynaklanıyor olabilir mi.

Teşekkürler.

Mert34
28/12/2014, 02:25
kaçırmada yapıyormu gırçlama gibi bendede vardı kömürleri değişmek yetti marş motoru son çare

sameters
28/12/2014, 02:29
Herhangi bir ilginç ses duymuyorum. Kontağı çevirdiğimde ben geri kapatana kadar marş normal şekilde basıyor.

Mert34
28/12/2014, 02:35
bence bir elektrikçide kömürlere baktırın direk marş motoru değişmek ezbere demiş olabilirler 3 4 liralık bir sorun olabilir , birde bizim araçlarda tesisat hayli kötü oluyor böyle şeyler elektrikçi halleder diye düşünüyorum ben umarım basit birşeydir bu arada filtreler, ısı sensörü de yapabiliyormuş bunları

ibooovn
29/12/2014, 03:32
benimde aynı sorun var bujileri kontrol ettirdim ...yalnız ortadaki iki bujite elektrik gelmiyor sorun röledenmiş..rölede 200 300 arası...istanbul okadar soğuk olmadığı için şimdilik böyle sürüyorum...hava 5 derece falan olursa bi kaç kerede çalışıyor sadece