PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun Yol Yakıt Tüketimim İstanbul-Ç.Kale

teo53
24/12/2014, 11:50
Merhabalar Cumartesi sabah Çanakkale tarafına gittim hemde bir yakıt testi yapayım dedim şuanda da kış lastiği var araçta ve depoyu fulledim istanbuldan yola çıktım ortalamam 110-130 arasıydı zorlamadan sakin sakin kullandım 105 km sonra yakıt alıyım dedim Shell'de tam 15 lira yakıt aldı aracım baya bi şaşırdım. Dönüş yolunda da araç hiç 100 ün altına düşmedi 110-130 arası bir tempo tutturdum kendime toplamda 520 km bir yol yaptım ve harcadığım yakıt ise 90+15 idi baya bir tatmin ediciydi tüketim . Pompacı ise şunu söyledi valla abey bedave geziyonuz :D Aracım 1.3 95hp 6 ileri model

ozkancavus5916
24/12/2014, 12:02
90 km de falan kullanabilseydın 80 tl ye bilegider gelirdin . yine de çok az yakmışssın tekirdağ yolu çok dik bayırlı

teo53
24/12/2014, 12:06
90 km de falan kullanabilseydın 80 tl ye bilegider gelirdin . yine de çok az yakmışssın tekirdağ yolu çok dik bayırlı

Hız sabitleyici şart arabaya hangi ara 100 ün üzerine çıktığımı anlamıyorum açıkcası o muratlı yolu zaten berbat in çık in çık bitmiyor :) İnerken ayağımı gazdan çekip indiriyorum zaten arabayı öyle rampalarda yakıta baya katkısı oluyor. 90'na sabitlesem dediğiniz gibi daha ekonomik gidip gelebilirdim

ozkancavus5916
24/12/2014, 12:09
tekirdaa yolunu kullanmadınmı otobantan em.eregli ,yeniçiftlik tekirdağ ,malkara ,keşan gibi

teo53
24/12/2014, 12:19
tekirdaa yolunu kullanmadınmı otobantan em.eregli ,yeniçiftlik tekirdağ ,malkara ,keşan gibi

Doğru evet o yolu kullandım Tekirdağdan sonra şarköy sapağına kadar olan yol inişli çıkışlı olan yer orası muratlı yolu diye biliyorum sanırım yalnış biliyormuşum :))

ozkancavus5916
24/12/2014, 12:50
insallah petrol ofisinin orda radara girmemisindir

teo53
24/12/2014, 14:17
insallah petrol ofisinin orda radara girmemisindir

Valla yola baktım hiç radar görmedim ama pusuda biyerdeyse yanmışlığım var :D petrol ofisini çıkaramadım ama tam olarak neredeydi

AyBEROZ
24/12/2014, 14:29
Bende haftasonu Manisa - Çanakkale yaptım. Oğlum orada öğrenci yanına gidip geldik. 1.3 MJ Grande ile 768 Km yol yaptım. ( Wurth enjektör temizleyici denemesi de yaptım) Dönüşte sıfıra yakın depoya koyup 100 tl lik mazot aldım. Toplamda 130 TL lik mazot ile 768 km yapmış oldum. 16.92 krş. Wurth 27.5 TL onu da dahil edersek 157.5 TL 20 krş. oluyor. ( Wurth denemesinde ortalama 3000 devirde kullandım ) Bu arada arabanın sesi değişti ve işe yaradığını hissediyorum. Öneren arkadaşlara teşekkürler.. Tavsiye ediyorum bende 95000 km de bir araba için gerekli olduğunu düşünmüştüm yanılmamışım. Hırıldayan bir insanın nefesinin açılması gibi birşeymiş.

ozkancavus5916
24/12/2014, 14:30
yeniçiftligi geçiyosun shell benzinlik var işıklar var işıkların orada çorlu tekirdağ yolu birlesiyo yine tekirdağ yolunu takip ediyosun salat yag fabrikası var( eski bir fabrika )
oto tepeyi geçtikten sonra saglı sollu 2 tane petrol ofisi var .petrol ofisini geçiyosun fidancı ve kahvaltı salonu var orada pusuya yatıyolar her gün . tekirdağdan gelirken petrol ofisine gelmeden yol kenarında duruıyolar . istanbul yönünde dogru gidi,nce radara girersen eski salat yag fabrikasının karsısında polis otosu ceviriyo . çanakkaleye tekrar gidersen istanbula dönerken trakpet petrol ofisi tesislerine ugra . yemek veya çay iç güzel deniz manzarası var bide ufak hayvanat bahçesi seklinde yer yapmışlar . çanakkaleden istanbula gelirken ramada hotel bayırından asagıya inince köprünün orada duruyolar

teo53
24/12/2014, 15:52
yeniçiftligi geçiyosun shell benzinlik var işıklar var işıkların orada çorlu tekirdağ yolu birlesiyo yine tekirdağ yolunu takip ediyosun salat yag fabrikası var( eski bir fabrika )
oto tepeyi geçtikten sonra saglı sollu 2 tane petrol ofisi var .petrol ofisini geçiyosun fidancı ve kahvaltı salonu var orada pusuya yatıyolar her gün . tekirdağdan gelirken petrol ofisine gelmeden yol kenarında duruıyolar . istanbul yönünde dogru gidi,nce radara girersen eski salat yag fabrikasının karsısında polis otosu ceviriyo . çanakkaleye tekrar gidersen istanbula dönerken trakpet petrol ofisi tesislerine ugra . yemek veya çay iç güzel deniz manzarası var bide ufak hayvanat bahçesi seklinde yer yapmışlar . çanakkaleden istanbula gelirken ramada hotel bayırından asagıya inince köprünün orada duruyolar

Tamamdır bildim orayı şimdi bakındım oraya temizdi ortalık :D ama hiç durup mola vermedim sık sık gider gelirim hep mutlaka tavsiyenizi dinliyeceğim bir sonrakı mola yerim belli oldu :) ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim :)

ozkancavus5916
24/12/2014, 16:04
çorlu ve edirneye de gidiceksen radar yerlerini söyleyebilirim

teo53
24/12/2014, 19:04
çorlu ve edirneye de gidiceksen radar yerlerini söyleyebilirim

Memnun olurum :) oralarada gider gelirim genellikle :merhaba:

byadrenalin
24/12/2014, 19:21
Bana bir yerde yanlış var gibi geldi. 15 tl ye 105 km yol. İlginç. Tüplü kadar az yakmış.

ozkancavus5916
24/12/2014, 20:49
Edirney otobandan gideceksen sikintiyok ama corlu uzerinden gideceksen corlu havaalanini gecince osuklara gelmeden corlu vakiflar koyunde cift taraf donuste seymene giderken oto satisi yapan yerin orada radar oluyo hic anlamiyosun gecince farkediyon shele gelmeden durduruyolar alkollu isen corlu vakiflardan uzak dur durduruyolar

teo53
24/12/2014, 21:07
Bana bir yerde yanlış var gibi geldi. 15 tl ye 105 km yol. İlginç. Tüplü kadar az yakmış.

Gerçekten bende çok şaşırdım rüzgar bile yakıt tüketimine etki edebiliyor 6.viteste aracı zorlamadan kibar kullandım yakın zamanda carbon clean temızlıgı ve yağ bakımını da yaptım şimdiye kadar aldığım en iyi değerdi zaten yakıtta şahsen bende şaşırdım :)

teo53
24/12/2014, 21:08
Edirney otobandan gideceksen sikintiyok ama corlu uzerinden gideceksen corlu havaalanini gecince osuklara gelmeden corlu vakiflar koyunde cift taraf donuste seymene giderken oto satisi yapan yerin orada radar oluyo hic anlamiyosun gecince farkediyon shele gelmeden durduruyolar alkollu isen corlu vakiflardan uzak dur durduruyolar

Abi vallahi radar programları halt etmiş senın yanında teşekkür ederim alkollü araç kullanmıyorum zaten 1 bira bile içsem binmem asla :)

ozkancavus5916
24/12/2014, 22:06
Allaha sukur crza yemedim ama yiyen arkadaslarim oldu

EMRE ALTINOK
30/12/2014, 21:03
"Kışın öğleden sonra uzun yola çıkılmaz." (EMRE A.)