PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Puntoda gördüğüm eksiklikler

taka8604
23/12/2014, 22:02
Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 1 haftadır punto aracımla zaman geçirmekteyim. Bu zaman zarfında puntoda gördüğüm birkaç eksiklikten bahsetmek istiyorum.

Öncelikle aracı severek aldığımı belirtmek isterim.Aracım 2009 grandepunto 1.3 active modelidir (75 hp). Puntodan önce vw caddy marka araç kullanmaktaydım. İkisi arasında yaptığım birkaç farklılıktan bahsetmek istiyorum.

1. Marşa basmak suretiyle araç çalıştıktan sonra otomatik marş kesmiyor. Araç çalışırken marş basmaya devam ediyor. Bu benim için sorun değil ama bilmeyen birisi için ileride arıza yapabilir. Vw caddy de bu yoktu.

2. Uzaktan kumanda dan bagaj açma tuşuna bastığında direkt bagaj kapağını açmakta. Normalde 2,3 veya 4 saniye boyunca bastığında açılması gerekiyor. (bana göre) Çünkü cebinizde yanlışlıkla tuşa basarsanız bagaj kapağı açılacaktır.

3. Deneme amaçlı uzaktan kumanda dan kapı açma tuşuna bastım. Aracın kapılarını açmadan bir dakika boyunca bekledim tekrardan aracı kitlemesi gerekirken aracın kapılarını kitlemedi. Cebinizde yanlışlıkla basarsanız tekrar kitleyene kadar farkında olmadan kapılar hep açık kalacaktır. Vw caddy de bu yoktu.

4. Pencereler açıkken aracı stop edip uzaktan kumanda dan kapı kapama tuşuna uzunca bastığınızda pencereleri de kapatması gerekirken kapatmadı. Pencereler açık kaldı. Vw caddy de bu yoktu.

1 Hafta içinde şimdilik gözlemlediğim eksiklikler bu arkadaşlar.

Uzun zamandır vw caddy kullanıcısı olduğumdan kıyasmayı bu araçlar arasında yaptım. vw caddy daha iyidir yada punto daha kötüdür demiyorum kesinlikle yanlış anlamayın. Başka araçlarla denemediğimden caddy ile kıyaslama yaptım.

Herkese iyi forumlar.
Saygılar.

ibooovn
24/12/2014, 00:40
bendede punto haricinde 2001 passat var highline deri otomatik yağmur sensoru herşey var ama ondada kapıları kapatmıyor camda kapanmıyor..aktif etmek gerekiyormuş...puntodada üst modellerinde cam falan kapanıyor basılı tutunca...okadar dert edicek özellikler değil bunlar...konfordan falan bahsediceksin sanmıştım ben