PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntodan uzak durun

ahurkan
22/12/2014, 09:06
beyler 2007 dizel puntom vardı bir türlü kıçını doğrultamadım.kronik hastası bir model punto..tipi fena değl..ama araba temelde sorunlu..şimji j kasa astra aldım..bu işi almanlara bırakmak gerek..güvenlik, sürüş, kalite, donanım..

hyzanki
22/12/2014, 09:09
tamam

Medii
22/12/2014, 09:14
Ben seninle aynı fikirde değilim tek bir araç sorunlu diye tüm araçlara mal etmemek gerekir.
Opel tabi güzel ama Puntoyuda yabana atıp öldürmeyelim

skirsan
22/12/2014, 09:25
Satmakla iyi etmişsiniz, keşke hiç almasaydınız. Aynı sorunlar opelde de olursa onun içinde söylersiniz bunları.

halils2
22/12/2014, 09:29
beyler 2007 dizel puntom vardı bir türlü kıçını doğrultamadım.kronik hastası bir model punto..tipi fena değl..ama araba temelde sorunlu..şimji j kasa astra aldım..bu işi almanlara bırakmak gerek..güvenlik, sürüş, kalite, donanım..

Bakmadan araba alırsanız her türlü sorunu yaşarsınız. Bahsettiğiniz aracı 3 yıl kullandım bırakın kıçını doğrultamamayı 1 kez olsun beni tedirgin etmedi, tehlikeye atmadı. Ya aldığınız araçta ya da sizde bir sıkıntı var.

grandeizmit
22/12/2014, 09:35

Muhtemelen sattığınız için aracınız da çok sevinmiştir. Herşey de kıyaslayın ama donanımda kıyasladığınıza göre bilmediğiniz ortaya çıkıyor.

AyBEROZ
22/12/2014, 10:34
Hatta Punto yu bu ülkeye sokmasınlar söyleyelim. Sadece Wolsvagen ve Opel satılsın diğer arabalar ülkeye hiç girmesin. 2007 sorunlu bir Punto kullanıcısı sonrası Türkiye'de alınan karar diye haber olsun.

Yapmayın Allah aşkına... 2001 Focus aldım Ağustos 2000 de 2006 da sattım. 2002 de şiddetli bir yağmur sonrası ön camdan araba su aldı ve paspaslar su içinde yüzecek duruma geldi. Servise gittik. Komple iç döşeme çıktı taban kazınıp tekrar astar ve boya oldu. Cam tekrar sökülüp takıldı. Hata neymiş biliyor musunuz? Fabrikasyom hata ön cam fitili birleşim yeri kısa kesilmiş boşluk var ve o birleşim yeri altta su biriken yerde. Oradan içeriye su giriyormuş. 800 TL ( 2002 yılı şartlarına göre ) masraf çıkacaktı. Servis o masrafı benden almaya kalktı. İnanmayacaksınız ne oldu biliyor musunuz? Servis denetimde imiş . Müfettiş örneklemesine deng gelmiş benim araba ve hatanın fabrikasyon hata olduğuna ve garanti kapsamında müşteri mağduriyeti giderilmiştir denilip 5 kuruş para almamışlardı. Ama bende Focus dan böylece soğumuş oldum. Ama kimseya aman sakın ha Focus almayın demedim. Sevgili kardeşim.

arenas
22/12/2014, 10:52
Mükemmel araba diye bişey yoktur.şikayet forumlarında dilediğiniz markayı aratın,hepsiyle ilgili şikayetler mevcut

Sent from my iPad using

hzrakts
22/12/2014, 11:14
Elbet her arabanın sorunu vardır hocam puntonuzun modeli 2007 ve astranızın modeline göre yaşlı bir araba. Ayrıca segment farkı var. Bende 2 yıldır punto kullanıyorum. İlk puntom 2010 modeldi kazalı olmasına rağmen tek bir masraf yapmadım. İkinci aracım ise 2006 model. Yaşı itibariyle aldığımda bir kaç masrafı vardı. Yaklaşık 400 lira harcadım ve şuan banamısın demiyor maşallahı var. İyi ki almışım diyorum. Tabi ki gönül ister golfe astraya binmeyi ama bütçem buna yetiyorken elimden gelecek bişey yok. Ve bence bu segment bu fiyata binilecek ekonomi konusunu da baz alırsak en doğru araç.

Mert34
22/12/2014, 11:40
punto almadan önce bende astra h sedan kullanıcısıydım sattığıma bin pişmanım araç hala aynı değerde arkadaş :) sizin gibi kronik sorunlardan çok şikayetçiydim city motoru ile uğraştım 1ay boyunca sonunda servis değiştirdi ama 300bin lik arabada arıza vermeyenide var yani bana kalırsa siz biraz şanssızmışsınız. opel-fiat tabiki karşılaştırılamaz açık ara kalite farkı var ancak 22-28 arası bir bütçede alınacak en iyi araç punto yakıtı üzmez temizse kronik sorunuda illa hallediliyor .. yeni aracınız hayırlı olsun bu arada opel doğru seçim:notworth:

stotinka
22/12/2014, 11:47
ilk çıktğı 2006 da g.punto sahibi oldum 2010 da yine punto evo aldım iyi ki almışım dedirtti bana sorun yok yola devam

ozkancavus5916
22/12/2014, 12:01
komşumun 2006 vectrası var .punto kasalarda araç 118.000 km de türbo yedi . yetkili servise 1250 tl ye yenisini taktırdı .1 hafta sonra turbosu sorun yaratmaya basladı . şimdi yetkili servis yeni takıcakmış . özel servise taktırsaydı çok ugrasırdı herkes durmaz yaptıgı işin arkasında

ykaya1983
22/12/2014, 12:06
Tamam fıat bagaj lambasından tavan tutamaklarından çalan bir firma ama punto sorunlu bir araba uzak durun demeniz tamamen abartıdan öteye geçmeyen objektiflikle alakası olmayan duygusal bir cümle olmuş.Punto sınıfına göre gayet sağlam ve sorunsuz bir araç.Öyle 7 yaşında araca binip sorun yaşayarak yeni model bir araç alıp bu işi almanlara bırakmak lazım demek saçma sapan bir söylem olmuş.Moralini bozmak istemem ama donanımhaberforumda astra j ile ilgili sorun yönünden hiç iyi şeyler söylemiyorlar.Genel olarak opel markası sorunsuzluk yönünden zaten iyi bir konumda değil.Ben de 2007 model punto aldım.Yıla bağlı olarak çeşitli problemler çıkardı bana.Ama tüm bu sorunlar bilinçli ellerde ve doğru adımlarla sorun olmaktan çıkıyor.Şu an elimdekini derleyip toparladım ve sorunları bitmiş durumda.Bu 2006,2010,2007 olmak üzere elimden üç punto geçti.2010 model olan çok kullanılan şirket arabasıydı.2007 olan bilinçsizce orası burası modifiye amaçlı sökülüp dağıtılan bir araba dikkatini çekerim.Davlumbazlarından kapılarına,döşemelerden konsola kadar birçok yerini söktüm taktım ve genel kanım puntonun ne olursa olsun sağlam bir araç olduğudur.Ayrıca buraya gelip bu şekilde konu açmakla da ne elde edeceksin anlamış değilim.Git astra j ne bin tadını çıkar.Burdakiler puntoyu gayet iyi tanıyor sen merak etme.

ozkancavus5916
22/12/2014, 12:10
2006 vectrada toplam nisanda 2 senesi olucak 8000 km kullandı aracı . turbo degişti ,disklerler balatalar ,daha önce turbo hortumu degişti .enjektör bakımı yapmak zorunda kaldı .2nci sıfır aküyü taktı ,körükleri patladı degiştirdi .

Gokhan Tita
22/12/2014, 12:10
Ben alalı 6 7 ay oluyor sanıyorum. Aldığımda ağır bakımlarınıda yaptırmıştım kasnak bile değişti pompa temizlendi falan. Toplamda 2000 lira falan masraf yaptım şuana kadar. Turbo revize edildi airbag sargısı tamir edildi. Ama bunu araçtan çok önceki sahibinin kullanımına bağlıyorum. Aracım 143 binde almıştım. Sargıyı ben bozdum ama o kesin :)

ozkancavus5916
22/12/2014, 12:20
aracı ben aldıgımda araç 120bin e kadar servis bakımlı idi .125 binde özel servisçi bir arkadas satılımış 2 sene kullanmış 144500 km de ben aldım . bende aracımın bakımlarını yetkili serviste yaptırdım . 160 bin bakımında 1600 tl para verdim . zincir degişti ,diskler ön arka balatalar motor takozlarıı devir daim yag ve bütün filteler degişti mazot pompası revizyon gördü . motor koruma yapıldı seviste orjinal kol dayama takıldı carbon clean yapıldı hepsi 1600 tl nin içinde . isteseydim 1600 tl masraf yapmazdım zincir kimi araçlarda 200-250 bin km gidiyo keyfi olarak yaptırdım .servis 160 binde agır bakım dedi servisin dedigine uydum . daha sonraki bakımıma 130 tl verdim . allah sükür pek sorun çıkarmadı . 20 bin bakımımda yetkili serviste 300 tl falan tutucak

marineros
22/12/2014, 13:57
İlginç bir itham olmuş.ben puntomu 2 seneye yakın kullandım ama bahsi geçen sıkıntıların hiçbirini yaşamadım.52binde aldım 67bine gelince sattım.Renault bayiisinde çalışan bir abimizle sohbet ederken söylemişti,1milyon araç üretiyorsak bunun 100 bine yakını geri dönebilir,bu beklediğimiz birşey demişti.bu abimiz renault dan önce mercedes bayiisinde çalılıyordu ve bunun bütün firmalarda geçerli olduğunu söylemişti.neyse sağlık olsun.ben de aracımı değiştirdim ve param opel insignaya yetmesine rağmen almadım :) sevmiyorum opel i.bu konuyla alakası yok sadece çok şişiriyorlar aracı anlatırken

halils2
22/12/2014, 14:09
İlginç bir itham olmuş.ben puntomu 2 seneye yakın kullandım ama bahsi geçen sıkıntıların hiçbirini yaşamadım.52binde aldım 67bine gelince sattım.Renault bayiisinde çalışan bir abimizle sohbet ederken söylemişti,1milyon araç üretiyorsak bunun 100 bine yakını geri dönebilir,bu beklediğimiz birşey demişti.bu abimiz renault dan önce mercedes bayiisinde çalılıyordu ve bunun bütün firmalarda geçerli olduğunu söylemişti.neyse sağlık olsun.ben de aracımı değiştirdim ve param opel insignaya yetmesine rağmen almadım :) sevmiyorum opel i.bu konuyla alakası yok sadece çok şişiriyorlar aracı anlatırken

Biz toplum olarak pireyi deve yapmaya bayılırız. Bu konuda olduğu gibi punto aldım yolda durmuyor, kapısı bacası oynuyor, yaramaz almayın opel alın daha iyi gibi söylemler hep var. Sanki passatı 30 40 bin tlye verdiler de biz almadık. Gereksiz pahalı araçlar zaten. Bu yakınlarda 2 tanıdığım araba aldı: Biri gitti 1.6 115ps astra aldı 50 bin verdi, diğeri elentra aldı 54 bin tl ye. Anlata anlata bitiremiyorlar. 53 bine lounge linea almamış gitmiş astra almış benzinli. Satış danışmanı ş.içi 30 kr yakar demiş benim cevabım da has....ordan oldu ani bir tepkiyle :) Ya ş.içi verisi 9lt kullanımla 10 lt şuanki fiyatlarla zaten 42kr yakıyor bizim satış danışmanları 30 kr diyor. hep şişirmece.

messi78
22/12/2014, 14:25
İki araçta şuanda kapımın önünde duruyor. Birisi benim olan 1.3mjet 75bg Euro5 motor Punto Lounge paket. Diğeri de Abimin olan Astra J kasa 1.4 T 140 bg. Sport. Şimdik yalan yok Astra segment olarak üstte olduğu için yol tutuş konfor ve dizayn olarak Puntolardan DOĞAL OLARAK üstün karşılaştırmakta mantıksız zaten. Ancak siz arabanıza bakmazsanız arabanızda size bakmaz. Benim aracım 10bin km deyken Airbag soket arızası verdi onun haricinde herhangi bir arızasıyla karşılaşmadım. Buradaki arkadaşlar Puntoyu öveceğim derken Astraya veya Opel markasına laf atmasınlar çünkü bu işin markayla alakası yok. Bütün araçlarda kronik sorunlar olabilir.

byadrenalin
22/12/2014, 15:01
Eski puntomun bende kıçını bir türlü doğrultamamıştım. 2006 moden benzinliydi. Arabayı bir araziye çekip yakmayı bile düşündüm. O derece kızdırmıştı beni. Sattım. Uzun süre bir sürü çeşit araba baktım yine gittim diesel bir punto evo aldım. Grande Punto mu ? Bir daha asla binmem. Ama Punto evo da adamlar bir çok şeyi aşmışlar. Astra J kasaya gelince Puntoyla kıyaslanacak bir araba değil. Gel gelelim Opel bir Alman markası diye abartılacak kadar iyi bir araba da değil. Bütün parçaları motoru fiat ile ortak. 1.6 diesel motoru kimden alıyor sanıyorsunuz ?

halils2
22/12/2014, 15:07
İki araçta şuanda kapımın önünde duruyor. Birisi benim olan 1.3mjet 75bg Euro5 motor Punto Lounge paket. Diğeri de Abimin olan Astra J kasa 1.4 T 140 bg. Sport. Şimdik yalan yok Astra segment olarak üstte olduğu için yol tutuş konfor ve dizayn olarak Puntolardan DOĞAL OLARAK üstün karşılaştırmakta mantıksız zaten. Ancak siz arabanıza bakmazsanız arabanızda size bakmaz. Benim aracım 10bin km deyken Airbag soket arızası verdi onun haricinde herhangi bir arızasıyla karşılaşmadım. Buradaki arkadaşlar Puntoyu öveceğim derken Astraya veya Opel markasına laf atmasınlar çünkü bu işin markayla alakası yok. Bütün araçlarda kronik sorunlar olabilir.

İşte bunu anlamıyorlar, alman olduğu zaman sanki 0 sıkıntı ile araç üretiyorlar. interneti açıp bir araştırma yapsalar yere göğe sığdıramadıkları en az 50bin değerinde olan araçlarda olan sıkıntıları, müşteri mağduriyetlerini bir okusalar ve anlasalar hak verecekler ama araştırmak sanırım zor geliyor. Bayiden 0 araba alıyorlar veya pazardan 2. el, arabada sıkıntı çıkmazsa oooo adamlar yapmış hiç sorunsuz kullanıyorum ama gel bir de o araba direksiyon, airbag sargı problemi verdi mi ee kaka yaramaz adamlar yapamamış, hemen bozuldu, para istediler vs bir sürü şikayet ama bu durum genelde fiat için, Almanlar için değil. Hiç unutmam dh de vw arızasıyla ilgili bir konuda ya mekanik bu arıza yapar mantığı güden kişiler olay fiat olunca: ya fiat değil mi ne olacak yapamıyorlar vs bir sürü laf etmişlerdi. Bizim mantığımız böyle(geneli). Ama bilinçli tüketici grubu bu olaydan farklı. Adam f/p ye bakıyor. Mal kaç para, kaç paraya ne veriyor, aracın arıza durumu ne? kronik arızası var mı? parça fiyatı vergisi vs ne varsa hepsini inceleyip öyle alıyor. Gidip avuç kadar dreksiyonu vites kolu kasası olan arabaya 30 40 bin vermiyor, verecekse donanımı olan iç hacmi daha geniş ekonomik araca parasını veriyor ki öyle de olmalı.

Mert34
22/12/2014, 15:21
Eski puntomun bende kıçını bir türlü doğrultamamıştım. 2006 moden benzinliydi. Arabayı bir araziye çekip yakmayı bile düşündüm. O derece kızdırmıştı beni. Sattım. Uzun süre bir sürü çeşit araba baktım yine gittim diesel bir punto evo aldım. Grande Punto mu ? Bir daha asla binmem. Ama Punto evo da adamlar bir çok şeyi aşmışlar. Astra J kasaya gelince Puntoyla kıyaslanacak bir araba değil. Gel gelelim Opel bir Alman markası diye abartılacak kadar iyi bir araba da değil. Bütün parçaları motoru fiat ile ortak. 1.6 diesel motoru kimden alıyor sanıyorsunuz ?

Opele olan önyargınızı anlamadım hocam ben sizin. motorunu fiat tan almıyor mj motor GM tarafından üretildi 1.6 dizel motor ise opel tarafından geliştirilen ilk dizel ünitedir. 1.7 1.9dti üniteler isuzudan temin edilmiştir fiat la ortak parçası veya aldığı bir motor yok. opel i koruma amacım yok ancak iki aracıda kullandım h sedan h hb(cdti) vectra 1.9dti 1.8s

marineros
22/12/2014, 15:57

Gereksiz eleştiri,gizli hayranlıktır derler...şimdi size soruyorum,övdüğünüz astra ile punto nun donanımları aynı mı?bence değil.bir araç alırken neye göre alıyorsunuz?sadece yakıt değerleri mi yoksa genel olarak herşeyine bakar mısınız?opel,bazı araçlarında fiat motoru ve şanzımanını kullanmaktadır.nissan qahqai de renault 1.6 benzinli motoru kullanmakta,yine renault,mercedes in imparator şanzıman olarak adlandırdığı 4 ileri otomatik şanzımanı kullanmakta.ben opel e laf atarım çünkü 80bin tl verip,içine bindiğinizde tırak tırak tırak motor sesi gelirse,araba yerine traktör mü aldım düşüncesine kapılırsanız,kusura bakmayın ama 37bin tl lik punto ya laf ettirmem.araba bildiğiniz traktör.uzun yola gittik,beynim kulaklarımdan çıktı be...ayrıca,2 ay önce kardeşimin veteriner arkadaşına insigna aldılar,araba gaz takılmasından dolayı bobini yaktı.60binlerde daha.gaz taktı,3-4 bin km sonra gümmm...neyse şu Alman hastalığı Enver paşa da başladı,bakalım hangi babayiğit bitirecek bu öngörüyü.
Bu arada hazır konu açılmışken söyleyeyim,VW TERÖRÜNE DUR DİYELİM!Bir dönem megane cılarda vardı,şimdi bu ekip devraldı yol terörünü.

marineros
22/12/2014, 16:03
Opele olan önyargınızı anlamadım hocam ben sizin. motorunu fiat tan almıyor mj motor GM tarafından üretildi 1.6 dizel motor ise opel tarafından geliştirilen ilk dizel ünitedir. 1.7 1.9dti üniteler isuzudan temin edilmiştir fiat la ortak parçası veya aldığı bir motor yok. opel i koruma amacım yok ancak iki aracıda kullandım h sedan h hb(cdti) vectra 1.9dti 1.8s

1.5 dci reno-dacia-mercedes ve nissan

1.3 ve 1.6 multijeti opel ve fiat

1,6 tdci-hdi, ford-pejo-citroen,mazda

1,5-1,6 crdi hyundai ve kia

1.4ve1.6 tdi ile 1,2 tsi vw,seat,skoda

Sanırım ya sizde ya da bende bir yanlışlık var.birçok motor abd de üretiliyor diye biliyorum.siz üretimle,telif olayını karıştırdınız sanırım.

messi78
22/12/2014, 16:14
Gereksiz eleştiri,gizli hayranlıktır derler...şimdi size soruyorum,övdüğünüz astra ile punto nun donanımları aynı mı?bence değil.bir araç alırken neye göre alıyorsunuz?sadece yakıt değerleri mi yoksa genel olarak herşeyine bakar mısınız?opel,bazı araçlarında fiat motoru ve şanzımanını kullanmaktadır.nissan qahqai de renault 1.6 benzinli motoru kullanmakta,yine renault,mercedes in imparator şanzıman olarak adlandırdığı 4 ileri otomatik şanzımanı kullanmakta.ben opel e laf atarım çünkü 80bin tl verip,içine bindiğinizde tırak tırak tırak motor sesi gelirse,araba yerine traktör mü aldım düşüncesine kapılırsanız,kusura bakmayın ama 37bin tl lik punto ya laf ettirmem.araba bildiğiniz traktör.uzun yola gittik,beynim kulaklarımdan çıktı be...ayrıca,2 ay önce kardeşimin veteriner arkadaşına insigna aldılar,araba gaz takılmasından dolayı bobini yaktı.60binlerde daha.gaz taktı,3-4 bin km sonra gümmm...neyse şu Alman hastalığı Enver paşa da başladı,bakalım hangi babayiğit bitirecek bu öngörüyü.
Bu arada hazır konu açılmışken söyleyeyim,VW TERÖRÜNE DUR DİYELİM!Bir dönem megane cılarda vardı,şimdi bu ekip devraldı yol terörünü.

Yanlış kişiden alıntı yaptığını varsayıyorum. Yine de cevap vereceğim. İnsanlar rasyonel davranırlar arkadaşım en azından ben öyle davranıyorum. Aynı segmentte F/P olarak en dolu olan aracı en uygun fiyata almak isterim. Opel bazı araçlarında değil benim bildiğim 1.3 dizel motorunda Fiat ile ortak üretim yaptı. Bakınız ortak üretim diyorum. Mercedes firmasının yaptığı gibi 90 bin liralık araca Renault motoru koymadı. Benim ağabeyimin aracı benzinli çalıştırıldığında içinde oturduğunuzda arabanın çalıştığını bile farkedemeyecek bir ses yalıtımı mevcut. Bence siz önce sıfır veya deneme aracı olan bir opeli test edin öyle karar verin. Motoru vurdurulmuş 2. el şirket arabalarıyla kıyaslama yapılmaz. Ha bir de arkadaşım 50 bin üstü para verip tüp taktıran, üstüne üslük yanlış ellerde montajlanarak aracın bobinini yaktıran bunu da gelip burda "ahaa tüp taktırdık araç gümledi bu marka çok dandirik" gibi cümleler kurarak anlatırsan burda sana gülerler arkadaşım.

byadrenalin
22/12/2014, 16:36

Aç interneti de bir bak bakalım Corsa nın Astranın üstündeki 1.3 diesel motor 1.6 diesel motor kimin motoru ? Corsa D nin %50 parçası Grande Punto ile ortak. Askı rotundan tut salıncağına kadar aynı nerdeyse. Hatta ve hatta Opel 'in yeni kasa Combosu Fiat Doblo nun aynısı. Sadece önü biraz farklı. Opel 'e karşı ön yargım yok. Abartıldığı kadar kaliteli değil bunu söylemeye çalışıyorum. Şahsen şu an durumum olsa Puntoyu satıp 1.6 Benzinli Astra J ye binmek isterim açıkcası.

marineros
22/12/2014, 16:47
Yanlış kişiden alıntı yaptığını varsayıyorum. Yine de cevap vereceğim. İnsanlar rasyonel davranırlar arkadaşım en azından ben öyle davranıyorum. Aynı segmentte F/P olarak en dolu olan aracı en uygun fiyata almak isterim. Opel bazı araçlarında değil benim bildiğim 1.3 dizel motorunda Fiat ile ortak üretim yaptı. Bakınız ortak üretim diyorum. Mercedes firmasının yaptığı gibi 90 bin liralık araca Renault motoru koymadı. Benim ağabeyimin aracı benzinli çalıştırıldığında içinde oturduğunuzda arabanın çalıştığını bile farkedemeyecek bir ses yalıtımı mevcut. Bence siz önce sıfır veya deneme aracı olan bir opeli test edin öyle karar verin. Motoru vurdurulmuş 2. el şirket arabalarıyla kıyaslama yapılmaz. Ha bir de arkadaşım 50 bin üstü para verip tüp taktıran, üstüne üslük yanlış ellerde montajlanarak aracın bobinini yaktıran bunu da gelip burda "ahaa tüp taktırdık araç gümledi bu marka çok dandirik" gibi cümleler kurarak anlatırsan burda sana gülerler arkadaşım.
Arkadaşım ben gülecek bir durum göremiyorum,konuyu da böyle bağlamanızı ,forum gibi tartışma ortamlarında,insanları küçültmeye çalışmak,beni değil,sizi birtakım hallere düşürür.ithamınızı beğenmedim.
bahsi geçen opel yeni kasayı çıkarana kadar kimse neredeyse yüzüne bakmaz olmuştu.benim bahsettiğim 1.6 dizel olan modelidir.arabayı sıfır aldık.bildiğin bariz takır takır takır ses geliyordu.bunun haricinde birşey demedim,insigna içinse ben değil,tamiri yapan ustanın söylemini dile getirdim.neden internette insanlar araştırıp duruyorlar acaba?hangi araçlar gaza uyumludur veya değildir diye?
benim sıkıntım sizin gibi,her araçta böyle şeyler olabilir diyip,ardından gizli bir alman reklamı yaparak cümleyi bitirenleredir.yani,gördüğüm üzere pek bir rasyonel yaklaşmıyorsunuz.

Neyse,her insan,kendi iradesinin esiridir.ben kendi irademin siz ise kendinizin.ne yapsak da değişmez.
Son sözüm,inşallah biz de Rusya gibi Almanya ile ters düşeriz de o zaman insanlar piyasada başka arabalar olduğunun da farkına varırlar.nokta!

adrentos
22/12/2014, 16:55
Evde astra j sport 1.3 ve punto dynamic 1.3 var astra 60 bin tle puntoyu 3 sene once 27 bin tl e aldik bugüne kadar punto isitma bujisi ve amortisör takozu haric degiseni olmadi bugun deseler astaraya 60 bin verirmisin vermem fakat puntoya verdigim parayi sonuna kadar hak ediyor 200 gormesin viraja hizli girmesin punto candir

adrentos
22/12/2014, 16:57
Evde astra j sport 1.3 ve punto dynamic 1.3 var astra 60 bin tle puntoyu 3 sene once 27 bin tl e aldik bugüne kadar punto isitma bujisi ve amortisör takozu haric degiseni olmadi bugun deseler astaraya 60 bin verirmisin vermem fakat puntoya verdigim parayi sonuna kadar hak ediyor 200 gormesin viraja hizli girmesin punto candir
Ayrica 1.3 multijeti satip 1.6 benzinli almak gibi bir hata yapmayin bence hocam motor cok hantal lpg uyumu sifir

messi78
22/12/2014, 17:24
Arkadaşım ben gülecek bir durum göremiyorum,konuyu da böyle bağlamanızı ,forum gibi tartışma ortamlarında,insanları küçültmeye çalışmak,beni değil,sizi birtakım hallere düşürür.ithamınızı beğenmedim.
bahsi geçen opel yeni kasayı çıkarana kadar kimse neredeyse yüzüne bakmaz olmuştu.benim bahsettiğim 1.6 dizel olan modelidir.arabayı sıfır aldık.bildiğin bariz takır takır takır ses geliyordu.bunun haricinde birşey demedim,insigna içinse ben değil,tamiri yapan ustanın söylemini dile getirdim.neden internette insanlar araştırıp duruyorlar acaba?hangi araçlar gaza uyumludur veya değildir diye?
benim sıkıntım sizin gibi,her araçta böyle şeyler olabilir diyip,ardından gizli bir alman reklamı yaparak cümleyi bitirenleredir.yani,gördüğüm üzere pek bir rasyonel yaklaşmıyorsunuz.

Neyse,her insan,kendi iradesinin esiridir.ben kendi irademin siz ise kendinizin.ne yapsak da değişmez.
Son sözüm,inşallah biz de Rusya gibi Almanya ile ters düşeriz de o zaman insanlar piyasada başka arabalar olduğunun da farkına varırlar.nokta!

Bak güzel kardeşim benim niyetim kimseyi küçümsemek değil. İnsanların yazdıkları yazılarda tutarlı olmaları önemlidir. Bir araç gaza uyumlu olsa bile yapılan montaj hatası sonucu bobini yakabilir. Bu motor kusuru mudur sence ? Bu nedenle markayı kötülersen sana gülerler dedim. Ayrıca Opel artık şanzımanlarını ve 1.6 DİZEL MOTORU kendi üretiyor. Active Select bunlardan biridir. Yapılan testlerde 1.3 dizeline göre 2 db daha az gürültü yaptığı tescillenmiş. Evet her araçta kronik arzalar olabilir. Daha geçen gün arkadaşın teki forumda yeni kasa Jetta aracın birtakım sorunlarından bahsetti belki okumuşsundur. Neticede markanın önemi yok kronik sorun her markada mevcuttur ve sizinde başınıza gelebilir.

ahurkan
22/12/2014, 19:14
Beyler amacım kimseyi küçültmek, rencide etmek yada arabaları kıyaslamak değil..ilk arabam puntoydu tipinede hala hayranım..Ama ben koç kızıyorum..Servisleri ilgisiz, yedek parçası pahalı..arabada kronik city arızası çıktı..Adamlar neredeyse bizi suçlayacak..Ya kardeşim tüm arabaları servise yönlendirsene..Suç sizin..Antep fiat servisi 2000tl para istedi...Bide benimki biraz şanstı..Arabanın kötüsüne düştüm sanırım..Ama buradaki temiz arkadasları rencide etmek değil amacım..Tabiki tüm firmaların sorunlu olanı var.Ama yazık değilmi 30bin tl para veriyoruz.Paramız niye çöpe atalım..Hakkımızı istemek suç mu..Belki avrupadaki puntolar daha kalitelidir inanın..Türkiyede yolma ve rant üzerine bir savaş var..City modu herkes duydu..Arabanı geri çağır yada bilgilendirme yap..Ben bunun gibi baya bi problem yaşadım..Burada lütfen birbirimize hakaret etmeyelim.Sonuçta bunlar cihaz..Biz bunları eleştiriyoruz, şahısları değil..korkmadan söylemek lazım beyler..Allah herkesin arabasının tadını aldırsın..kimseyi servislerde süründürmesin..Kazasız belasız sürüşler versin..

2jz
22/12/2014, 19:35
kavga etmeyin :)

fiat gm powertrain ile multijet motor üretildi, fiat ve gm araçlarında kullandı, daha sonra gm içinde bulunduğu ekonomik krizden dolayı haklarını fiat'a devretti, 1,3 multijet corsa, astra gibi araçlarda kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor.

Yeni Astra'da kullanılan 136 hp'lik 1,6 dizel motor gm'nin geliştirmesi ile üretilmiş motordur, fiat ve multijetle alakası yoktur. opel'in fiattan aldığı tek 1,6 multijet motor yeni kasa opel combo'daki cdti motordur

erenemre
22/12/2014, 21:29
tamamen provokasyon olarak açılmış bir konu madem beğenmedin bu forumda işin ne ? git astra forumlarında takıl 6 senedir gp ile birlikteyim gayette memnunum ayrıca şikayetvar da en çok şikayet alan opel firmasıdır girin bakın .

tayfux
22/12/2014, 22:07
kul yapısı bozulabilir burada önemli olan markanın aracını sahiplenip arkasında durmasıdır başka bir şey sıkıntı değil. Bu tarz konular nedense bazen burada açılıyor ve bazı arkadaşlar dayanamayıp laf atmaya başlıyorlar. Bu konuda sitede o kadar tartışma oldu ve o kadar insan birbirinin kalbini kırdı ki inanın bu başka araçlarla özellikle opel ve wv ile ilgili bilgilerimi yada puntolar ile ilgili bilgilerimi paylaşmak bile istemiyorum bazen.

darktiger
22/12/2014, 22:21
Binlerce üyesi olan ve sorunda çıkarsa aracını seven insanlar tarafından takip edilen bir sitede puntodan uzak durun diye bir mesaj atarsanız doğal olarak tepki alırsınız. Aracını begenmeyen satar parası yettiği başka araç alır. Birbirimizi kırmaya gerek yok

Sonsuzluga
22/12/2014, 23:11
Ne insanlar var :)

Berkantonlu
22/12/2014, 23:21
2 punto eskittim sırada 3 cü varr belki 4 5 gittiği yere kadar punto ile birlikteyizzzzzz..4 senedir 2 puntomda canımı yakmadı yaksada başım üzerine yinede punto derimmmm yinede punto derimmm..trilyonlarım olsa da garajımda ömürlük durmasını istediğim tek arac punto dur..birde abarth olursaaaa daha ne isterimmm :D

arkdaş yanlış bir genelleme yapmış..bilinçli yada bilinçsiz bilemem..ama bence arkadaşın sorunu sahip olduğu punto biraz üzmüş arkadaşı :) bugun sıfır km bmw mercedeste dahi dünya sorunlar çıkarken bu işin şans faktörünü kavrayamamış bir arkadaşımız anlaşılan..arabadan anlamak gerek bakmak gerek bu şekildede üzmez sahibini..bu arkadaşa benim beğendiğim bir punto vereyim ömürlük kullansın bakalım sonrasındaki düşünceleri ne olur '

1923qw
22/12/2014, 23:25
Almanlar punto yaptı da biz mi binmedik. napalım italyanlar yaptı kısmet işte :) arabaların kıçıyla ilgilenmeyin sadece binin hocam, hangi aracın kabininde mutluysanız o araca binin ama bizim keyfimizinde kahyası olmayın lütfen

lionT-JET
22/12/2014, 23:46
sorunsuz araba yoktur.ufak tefek sıkıntılar her araçta olabilir.bizdede 4 farklı alman aracımız oldu.passat ve vectradan cektıgımızı Mercedeslerden çekmedik.mercedeste kendi çapında sorun çıkartıyor ama ufak olunca sıkıntı yok.2 hafta once 0 km aldık,her gun rot-balans yaptırmaktan gına geldi,1000 km de diskler değişecek bu işler birazda şans işi..

ibooovn
23/12/2014, 02:12
opel astra puntodan biraz daha iyi olabilir ...ama astrayla fiat brawoyu karşılaştırcaksın....opelde zaten almanların en dandiği biz corsa almıştık 10 binde sattık arabayı kurtulduk 1.4 motor otomatik 12 yakıyordu araba ve skotır motor gibi ses geliyordu bayırlarda...keşke bi mercedes c kasa yada bmw 320 falan alsaydınız ozaman opelde araba mı yapıyor derdiniz....okadar para yok derseniz...onu bırak vw golfle astrayı karşılaştırın farkı görüceksiniz yine

fotobelit
23/12/2014, 09:52
Yanlış yere yanlış konu..

serkandikici
23/12/2014, 17:09
Fiat punto forumunda "punto'dan uzak durun" diye konu açmak biraz yanlış olmuş sanki.

Her aracın kronik sorunları vardır fiat babamızın malı değil biz de haybeye savunmuyoruz ben 2008 grande punto kullandım sonra ford fusiona bindim şimdi yine punto evoya döndüm. Keyifle de kullanıyorum.

Astranın fiyatı ile puntonun fiyatını karşılaştırınca ben fiyat/kalite olarak puntoyu çok üstte görüyorum ha öte yandan paran varsa istediğin arabaya binersin piyasada puntodan üstün milyon tane araba var. Olay tamamen arabadan ne bekliyosun, ne kadar paran var endeksine dayalı..

Forum tartışma ve sorunları paylaşma belki çözüm bulma platformudur bana göre bu anlamda punto almayın vah tüh eh pis gibi konular yerine sorunlarınızı listeleyerek çözümlenen çözümlenmeyenleri belirtip bizleri ileride yaşamamız durumunda uyarsanız daha iyiydi.

Şimdi forumca puntoları satmaya kalksak biraz zor olacak çünkü...

haruncoban
23/12/2014, 21:06
punto gerçekten çok keyifli parça maliyetleri opele göre çok çok ucuz. hepimizin derdi olan bende dahil city arızası şu anda 500-600 Tl ile rahat halledilirken sorun olarak bile görülmez. o yüzden kıyaslamaya bile değmez. haa sağlamlık dersen sanayi sitelerini dolaş tamircilerin ekmek kapısıdır alman araçları.

tamirci yolunu unutmak istersen alacaksın bi japon bineceksin. ki onlarda dahi yeri geliyo kronik arıza çıkabiliyor. 1998 model mitsubishi L200 ü sıfır çıkarttık 175000 e geldi fren balatası dahi değişmedi. aynı katagoride değil belki ama japon yapıyo arkadaş.

erenemre
23/12/2014, 21:20
arkadaş konuyu açmış kaçmış bence tamamen yalan ve karalama amaçlı punto kullandığına bile inanmıyorum

rodopian16
24/12/2014, 15:59

2011 sıfır aldığımız j kasa astra ilk yıl 4 kez fren ikazı için servise gitti...

comanchee
24/12/2014, 18:39

sadece 1,3 75 hp ve95 hp mjt üniteleri fiat veriyor.corsada 1,3 75 hp, astrada 95 hp olanı kullanılıyor.opele 1,6 105/120 lik ünite vermedi fiat.bu nedenle 1,6 130 hp dizel ünite geliştirdiler kendi çabaları ile.bir önceki kasa corsa ile punto da platform kardeşi.

karaduman205
19/02/2015, 21:01
Arac isi zevk isi gonlun hangini isterse onu al punto nun ederi neki.. ne bekliyorsunuz.ederinin karsiligini alabiliyormusun aractan.. Onemlu olan bu...

usermm1
19/02/2015, 21:47
şimdi opel forumuna corsanın kıçını doğrultamadım bravo aldım demeye gidiyorum :gatherin:

ibooovn
20/02/2015, 03:30
şimdi opel forumuna corsanın kıçını doğrultamadım bravo aldım demeye gidiyorum :gatherin: ve opel zaten almanın en dandiği yazmayıda unutma:happydan: