PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam düğmesi zor basıyor

ibooovn
18/12/2014, 15:45
Arkadaşlar birkaç gündür sürücü tarafındaki cam otomatiği düğmesinin yolcu tarafı dibine sertçe bastırınca çalışıyor ucundan normal çekip indirince basmıyor.benim açıp yapabileceğim bir işlem var mı acaba?

Arrest
18/12/2014, 16:09
Arkadaşlar birkaç gündür sürücü tarafındaki cam otomatiği düğmesinin yolcu tarafı dibine sertçe bastırınca çalışıyor ucundan normal çekip indirince basmıyor.benim açıp yapabileceğim bir işlem var mı acaba?

yapacak bir işlem yok içinde dişli misali ufak plastik parçalar var onlar kırılıyor yerinden falan çıkıyor onarımı söz konusu değil

ibooovn
18/12/2014, 17:06
yapacak bir işlem yok içinde dişli misali ufak plastik parçalar var onlar kırılıyor yerinden falan çıkıyor onarımı söz konusu değil

düğmenin basması normal ama dip kısmına sertçe basınca temas ediyor gibi yani ucundan normal çekince çalışmıyor...yapıcak bişey yoksa ozaman gittiği kadar ...teşekkürler

alixxx
18/12/2014, 17:43
düğmenin basması normal ama dip kısmına sertçe basınca temas ediyor gibi yani ucundan normal çekince çalışmıyor...yapıcak bişey yoksa ozaman gittiği kadar ...teşekkürler

Buton kısmını söküp temas eden yerlerin altını temizleyin o zaman düzgün basacaktır. Sökerken içinde iki ufak yay var kaybetmemeye dikkat edin. Zamanla oksitlenme yaptığından basmıyordur.

Arrest
18/12/2014, 17:51
Arkadasin dedigi gibi soketleri veya lastigin bastigi yeri bi temizleyin sokerek

ibooovn
19/12/2014, 03:36
sokettenmiş sorun yolda giderken ışık yanıp sönüyordu her sarsıntıda...hafif oynattım kabloları ve soketi takıp çıkardım düzeldi...tekrarlarsa fırça ve kontak spreyiyle temizleyeceğim ..gece karanlık olduğu için yapamadım bu akşam...teşekkür ederim yardımlarınız için