PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLEMEDİ! Arka amortisörlerde lokurtu ve gaza bastigimda titreme!!

turboferhat
13/12/2014, 19:52
SelaMlar arkadaslar , 1 aydir mucadele edip cozemedigim iki onemli sorunum var.. 1 ay once arka amortisorlerimi yag kacirmasi nedeniyle monroe marka ile degistirdim fakat arka tekerleklerde kasislerde vurma sesi ve engebeli asfalt yolda ciddi lokurtu geliyo.. Bir suru usta gordu fAkat sorunu giderebilen yok.. Arac 2009 dizel fun ve 85.000 de , hic kazasi yok zaten duzgunde bi kullaniciyim.. Ustalarin dedigi toz körükleri yapmaz , arka ust amortisor takozlari saglam.. Ama sorun devam ediyo.. Acikcasi sök tak ve iscilik parasi vermekten , bazilarini tenzih ediyorum ama isleri gucleri o degisecek bu degisecek deyip sorunu gidermeden para alan usta milletinden , konunun uzerine egilip sorunu cozmektense ezbere is yapan , tamamen gozunu para burumus kisiler... 1 hafta boyunca ne zaman gelim dedigimde surekli yogun olan insanlar.. Her gittigimde yag filtre degisimi yapilan yeni yeni araclar... Kolaylarina geliyo.. Zorla para kazandiramiyorim.. En sonunda bi lift ve takim alip kendim giricem...

İkinci sorunum ise 2. Viteste cok hafiff kafa sallama.. 90 km hizla giderken gaza basip arac yüke bindiginde gelen vuruntu sesi ve titreme.. Yol sesini bastirip insanin kulaklarini sisiriyo.. 450 lira para harcadim sorunumla ilgili degisen hic bisi yok... Ona iscilik ver buna iscilik ver... Kimi aks lalesi diyo kimi aks yapmaz diyo.. Kimin ne dedigi belli degil... En sonunda iki aksida sokturup teshis istedim.. Sol saglam sagda ise lale istavroz kisminda 1 mm ye yakkn bosluk var.. Bu yparmi diyorum yapmaz diyolar... Allah rizasi icin biri ciksin desinki , git su ustaya , bu adam helal sut emmis.. Sorunlarini gereksiz masrafa sokmadan cozer! Ama ozellikler rica ediyorum , bostanci rese oto ve cevizlibag ero servis ismi vermeyin bana.. Baska alternatif sunabilecek veya akil verebilecek arkadaslardan yardim bekliyorum

GP COSKUN
17/12/2014, 17:20
2 . anlattığın sorun muhtemelen şanzuman arka kulaktan geliyor

1. ci soruna gelince amortisörlerin yeni değişmissin keşke amortisör takozlarınıda değiştirseydin buda muhtemelen takozlardan olabilir

birde araca aşırı yük atıyormusun

akillideli
17/12/2014, 19:59
amortisör konusunda yardımcı olamayacağım ama, vuruntu sesi benimde ilk aklıma gelen şanzıman kulağı

byadrenalin
17/12/2014, 21:20
O vuruntu bende de var birazcık. Ama kulak sağlam. Başka bir şeyden olma ihtimali nedir ?

turboferhat
17/12/2014, 22:57
2 . anlattığın sorun muhtemelen şanzuman arka kulaktan geliyor

1. ci soruna gelince amortisörlerin yeni değişmissin keşke amortisör takozlarınıda değiştirseydin buda muhtemelen takozlardan olabilir

birde araca aşırı yük atıyormusun

Coskun abı merhaba... senın yazılarını ozellıkle takip ediyorum... ama uzun zaman gırmedın heralde sıteye.. ozellıkle yazıma ortak olmana cok sevındım... bugun amortisör takozlarınıda degıstırdım zaten ancak sadece takozlar, yanı toz körüğü ve korugun ıcındekı armut takozu degısmedım , ustte kuleye amortısoru baglayan takozları deıstırdım , sankı sesler bıraz azaldı ama lastıgın yere carpma anında gelen vurma sesı devam edıyo... 195 55 16 ve sertlesmıs olmalarınında bunda payı var dıye dusunuyorum.. bırde arka helezonları degıstırıp denıcem onlarda sonucda 5 senelık yay artık. aşırı yuk atmıyorum ayrıca..

2. soruna gelınce şanzuman arka kulak saglam olması lazım cunkı aracta vites motor yuke bındıgınde cok stabil.. yukarı asagı kasma yapmıyo.. sag ıc aks lalesını sokturup baktırmıstım 1 mm kadar bosluk vardı.. bunuda sanırım ondan yapıyo kısa zamanda bı lale degıstırıp denıcem...