PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 90 watt ampul sorun yaratır mı ?

rederfi
13/12/2014, 16:29
Merhaba arkadaşlar. Bugün philips bluevision ultra almak için yola çıktım baya bi dolandım parçacıları büyük marketlerin oto bölümlerini gezdim ama bulamayınca biraz sabırsızlık ile narva marka 4100K aldım. açıkçası bu markayı çok duymuştum çok övüyorlardı.. Hemen arabaya taktım ama problem şu ki bizim arabalarda 55 watt ampul var benim taktığım ampuller 90 watt bir problem yaratır mı ?

fct1071
13/12/2014, 16:59
çok kaliteli bir marka almışsınız. hayırlı olsun. bir iki olumsuzluk söz konusu olacaktır, benim aracımda da narva 4500K xenon white vardı. 90\100 watt çektiği için bazen far takımının (-) eksi hatta yüke yetişemediği için sinyallerde sorun oluyordu. örneğin sola sinyal veriyorsunuz belli bir süre kolu indirdiğiniz halde sinyal vermiyor bir iki saniye sonra sinyal geliyor du. bu sorun stoplardan herhangi birinin iletim tablasının eksi tarafına takviye kablo çekerek çözülüyor, ikinci sorun kesinlikle normalden daha fazla aydınlatıyor ve karşının gözünü alıyor(bence önemli bir sorun), üçüncü sorun yağmur yağdığında farlar kayboluyor. bildiğiniz sanki hava açıkken etrafı pamuk tarlası gibi aydınlatan ışık yağmurda kayboluyor. ve son olarak farların dışındaki mikayı sarartıyor. ben 3 ay kadar kullandım. yukarıda bahsettiğim olumsuzların hepsini yaşayınca bana pek cazip gelmedi söktüm. yerine kaliteli 55W orijinal ampül taktım

rederfi
13/12/2014, 17:33
Açıklamanız için çok teşekkür ederim. Ben bu ampullerden crafter midibüsümede takmayı düşünüyordum ancak yağmurda görüşün azalması uzun yolda çok yorar.. Tekrar teşekkür ederim.. Şimdi daha yeni taktım 1-2 hafta bir tadına bakayım hemen değiştiricem.

fct1071
13/12/2014, 18:32
rica ederim, iyi günlerde kullanın

F500
13/12/2014, 19:32
Fazla vat duyuni ve farı bozabilir

khanunl
13/12/2014, 19:59
Merhaba arkadaşlar. Bugün philips bluevision ultra almak için yola çıktım baya bi dolandım parçacıları büyük marketlerin oto bölümlerini gezdim ama bulamayınca biraz sabırsızlık ile narva marka 4100K aldım. açıkçası bu markayı çok duymuştum çok övüyorlardı.. Hemen arabaya taktım ama problem şu ki bizim arabalarda 55 watt ampul var benim taktığım ampuller 90 watt bir problem yaratır mı ?

Normal şekilde bağlarsanız başınıza gelecekler.Öncelikle far kolundaki platinler yanacaktır.Dolayısıyla far sinyal kol takımını zorunlu olarak değişmeniz gerekecek.Lambaları bağlarken yapmanız gereken yeni ampulleri aküden alacağınız direkt elektriği röle yardımıyla sisteme adapte etmenizdir.Birde ampulün yaydığı ısının artmış olması sebebiyle farlarınızı arada bir kontrol edin ısı plastik aksamlarda erimesine neden olabilir.Lamba wat'ı arttığı için seyir alanınız daha aydınlık olacak tabiiki doğru far ayarıyla karşı yönden gelen sürücüleri rahatsız etmemek ve trafiği tehlikeye düşürmemek kaydıyla.Keyifli kullanmalar.

halils2
13/12/2014, 20:12
Normal şekilde bağlarsanız başınıza gelecekler.Öncelikle far kolundaki platinler yanacaktır.Dolayısıyla far sinyal kol takımını zorunlu olarak değişmeniz gerekecek.Lambaları bağlarken yapmanız gereken yeni ampulleri aküden alacağınız direkt elektriği röle yardımıyla sisteme adapte etmenizdir.Birde ampulün yaydığı ısının artmış olması sebebiyle farlarınızı arada bir kontrol edin ısı plastik aksamlarda erimesine neden olabilir.Lamba wat'ı arttığı için seyir alanınız daha aydınlık olacak tabiiki doğru far ayarıyla karşı yönden gelen sürücüleri rahatsız etmemek ve trafiği tehlikeye düşürmemek kaydıyla.Keyifli kullanmalar.

Müsadenizle bir düzeltme yapmak isterim: Bizim araçlarda sinyal kolunda platin vs yok. Far devresi bodyden sigorta kutusundaki röle çektirilerek farlar çalıştırılıyor. Yüksek güçlü ampul dediğiniz gibi tüm yük geçen devreye,
(sigorta kutusuna) zarar verir.

khanunl
13/12/2014, 22:31
Müsadenizle bir düzeltme yapmak isterim: Bizim araçlarda sinyal kolunda platin vs yok. Far devresi bodyden sigorta kutusundaki röle çektirilerek farlar çalıştırılıyor. Yüksek güçlü ampul dediğiniz gibi tüm yük geçen devreye,
(sigorta kutusuna) zarar verir.

Bilgilendirme için teşekkürler.