PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene geldi çattı

ozkancavus5916
12/12/2014, 12:50
arkadaslar aracımın muaynesi geldi çattı . yarın saat 14:30 a randevu aldım . 2 sene öncede puntomu ilk aldıgımda muayneye ben götürmüştüm .
2 sene önceki muaynede farlarda ayarsızlık var diye hafif kusur almıştım . o da illa bir mazeret yazıcaklar diye bişey demedim .

yarın sabah aracımı egzos muaynesi ve far ayarına haliç otoya servise götürecegim . camdaki filmlerden dolayı ( 2 numara) hafif kusur ve far ayarsızlıgınada hafif kusur yazarlar diye tahmin ediyorum . ( far ayarını kendi güvenligim için yaptırıyorum )diger türlü pek kusur yazıcaklarımı tahmin etmiyorum . gecen hafta rot -balans yaptırdım .serviste motor temizligi yaptırdım . tüv ün istedigi sekilde fiat ilk yardım çantam 2 adet 1 er kg .2 adet reflektörlü yelek . geçen sene agır bakımda disk balatalar falan hepsi degişti( degişeli 10.000km oldu )2 taneden baska kusur beklemiyorum allahın izninle .
femoli abide 1 adet punto ayak dayama siparişi vermi,ştim kargo geldi onuda kısmetse bugun takıcam :w00t2000:

badsync
12/12/2014, 15:52
hadi kolay gelsin hocam umarım iyi gününde olan bir çalışana denk gelirsin. bir de bijonlarını kontrol et geçen arkadaşımın sağ ön tekerindeki bijonlardan biri düşmüş, böyle olunca da ağır kusur yazdılar. git gel iki günü bitti adamın. son olarak randevudan yarım saat önce orda olun diyorlar ama bence daha önce orda ol çnkü vezne kısmında çok yoğunluk oluyor.

tekrar kolay gelsin, umarım bir çırpıda geçer :)

Sonsuzluga
12/12/2014, 16:31
Kolay gelsin tüm lambalar yanıyor silecekler çalışıp su fışkırıyorsa emniyet kemerleri kitliyorsa ( arka koltuk emniyet kemer soketlerini içinde ise dışına çıkarın ) lastiklerin dişi uygun boyutta ve sinyaller yanıyorsa birde ilk yardım çantanız varsa gecmemeniz için sebeb yok.. amerikan park vs varsa sıkıntı çıkarabilirler

darktiger
12/12/2014, 17:14
yangın söndürme tüpünün tarihinede bak gitmeden özkan. bizim istanbulda saolsun simsarlar var muayene istasyonu önünde hemen dolum tüp bulabiliyorsun da sizin orda nasıldır bilmem. birde arkadaşların dediği gibi önceden gitmende fayda var bayağı yoğun bu aralar. 2 hafta önce saat 3de randevum vardı 5 de çıktım istasyondan.

tayfux
12/12/2014, 21:44
benim tek kusur yangın söndürme tüp tarihi idi..o da hafif kusur olduğu için direk geçtim..

halils2
12/12/2014, 22:13
çorluda bahsettiğiniz kadar olmuyor bazı zamanlar hariç. Bu güne kadar randevu alıp da hiç 10 dk dan fazla beklediğimi hatırlamam.

messi78
12/12/2014, 22:31
O far olayına oldum olası kılım arkadaş. Sıfır aracı al götür Far için kesin hafif kusur yazarlar.

tayfux
12/12/2014, 23:35
O far olayına oldum olası kılım arkadaş. Sıfır aracı al götür Far için kesin hafif kusur yazarlar.
benim araba 3 yaşında far kusuru çıkmadı :D ben de çok şaşırdım:D

ozkancavus5916
13/12/2014, 01:21
Yangin tupunu gecen hafts yeniledim . Muayneye gitcezya hersey terslik oluyo amerikan park modulu arizalandi arka cam suyu fiskirtma arizalandi sorunu buldum cozmecasamasina geldim yarin servise goturcem

halils2
13/12/2014, 01:45
modülü ne yaptın?

ozkancavus5916
13/12/2014, 09:12
Modul yanmis

ozkancavus5916
13/12/2014, 16:46
Muayneden gectik allaha sukur kusurlar motor numarasi okunmuyo yollarbalcik camurdu tuv un orda , debraj pedali ince yalan sifir gibi elfreni lastigi ince cozemedim farlar ayarsiz 30dk once baktilar serviste ayari tamam ayara gerek yok dediler sis fari az aydinlatiyo merak etmesinler haftaya xenonlari takcam tam aydinlatcak

halils2
13/12/2014, 16:53
Geçmiş olsun

ozkancavus5916
13/12/2014, 16:59
Sgl

rederfi
13/12/2014, 18:01
öncelikle geçmiş olsun.. yazılan kusurlara baktımda çok saçma ve çok komik kusurlar.. Yazmak için yazılmış kusurlar.. Bende 1 ay olmadı muayneye gideli. Farlar yeni değişmesine rağmen solmuş dediler. far ayarını sizin gibi yarım saat önce yaptırmıştım far ayarı yok dediler.. Orada çalışan arkadaşların arabalarını gerçekten çok merak ediyorum..

ozkancavus5916
13/12/2014, 18:55
Debraz ve fren pedalinda kesinlikle deforme yok. Far ayarina baktilar ayarkari duzgun araci yikattim tuv turk balcik camur motor no okunmuyo dedi .lastiklerim kis ladtikleri 2012de 7.0olculdu toplam 25000km yol yaptim yaz kis lastigi taktim gecen ay 6.8geliyodu derinlik muaynede 5.1 olcmusler tuv de

darktiger
13/12/2014, 23:59
Muayneden gectik allaha sukur kusurlar motor numarasi okunmuyo yollarbalcik camurdu tuv un orda , debraj pedali ince yalan sifir gibi elfreni lastigi ince cozemedim farlar ayarsiz 30dk once baktilar serviste ayari tamam ayara gerek yok dediler sis fari az aydinlatiyo merak etmesinler haftaya xenonlari takcam tam aydinlatcak

Hadi geçmiş olsun. 2 sene daha kafan rahat boşver

ozi28
14/12/2014, 20:31
Benimde muayene geldi sayılır app plaka ile Amerikan parklarla muayeneden geçermiyiz
Sizce

Mert34
14/12/2014, 21:53
Benimde muayene geldi sayılır app plaka ile Amerikan parklarla muayeneden geçermiyiz
Sizce

amerikan geçmez hocam , app hafif kusur yazıyorlar ama oda geçmez aslında

GPEMREE
14/12/2014, 22:11

Gecmis olsun Ozkan. Gozun aydin :)

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Mert34
14/12/2014, 22:17

geçmiş olsun hemen düz boru + amerikan :) kusurlar herzamanki gibi saçma ben 1hafta önce lastik aldım gittim lastikler eski dediler

ozi28
14/12/2014, 22:32
amerikan geçmez hocam , app hafif kusur yazıyorlar ama oda geçmez aslında

O zaman parkları iptal edicez birde konu dağılmasın bu düz boru 77bg fark ettirirmi