PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardımcı olabilirmisiniz ? :(

mavi59
11/12/2014, 19:07
selam arkadaşlar birkaç oldu başıma gelen birşey var motor ilk çalıştığında soğukken geri vitese taktığımda 1 metre gitmeden tak diye bir ses geliyor bu çok nadiren oluyor. sanki arkada bir şey varmış çarpmış gibi sonra debriyaja basıp tekrar geri gelmeye çalıştığımda sorun olmuyo servis ile görüştüm birşey yok dedi senkromeç oturuyo o ses oradan dediler ama anlıyamadım başına gelen varmı yardımcı olur musunuz acilll yardım

ogzemre
11/12/2014, 19:09
Tuhaf bir durum bu ses sadece geri giderken mi oluyor ? Yoksa duz kalkislardada basina geliyormu ? Belki durum sanzimandan degilde aktarma organlarindan kaynaklaniyor olabilir.

mavi59
11/12/2014, 19:16
sadece geri viteste ve motor soğukken 2-3 kez başıma geldi geri vitese alıp gitmeye çalıştığında sanki vites atmış gibi ama atma yok tak diye bir ses sonra tekrar geriye al ddene sorun yok acaba vites mi geçmiyo o anda ama o zamanda geri gitmez yada tam oturmuyo tak sesi oturduğumu belli ediyor anlıyamadım :(

khanunl
11/12/2014, 19:36
Ses arkadan geliyorsa,el freni pabuçlarından biri geç bırakıyordur.El freni teli korozyon nedeniyle iyi çalışmıyordur.

mavi59
11/12/2014, 19:58
korozyon derken ustaya nasıl bir tarifte bulunmam gerek

ozkancavus5916
11/12/2014, 20:01
Sikinti yapma arasira bendede oluyodu bakimdan sonra kesildi sanki bi duvara carpmissin gibi inip baktigimda oldu

mavi59
11/12/2014, 20:12
aynen usta oem var bakıyorum arka boş görüyum bi anda tak diye bir ses sanki duvara vuruyorsun bakımada 3 km kaldı ben yine bi baktıyırım ama dediğimi anlatamıyorum sorun o orada deniyorlar yapma gidip geldim yani sonuç alamadım tam olarak bakılması gereken yer neresi peki ?

khanunl
11/12/2014, 20:30
korozyon derken ustaya nasıl bir tarifte bulunmam gerek
Ustaya söylemeniz gereken araç soğuk iken el freninizi bırakmanıza rağmen geri kalkış yapınca kampanalardan birinin bir anda ve geç bıraktığını söyleyin.Ustanız arka kampanaların bakım ve ayarını yapsın.El freni telinin kampana tarfındaki uçlarının sağlıklı çalışıp çalışmadığına baksın.Sıkıntı var ise el freni halatını komple değiştirebilirsiniz yada usta uğraşmak isterse el freni telinin içinde olduğu boruya bir miktar hidrolik yağ boşaltarak çalışmayı önleyici korozyonu yok edebilir.Bu işlemler sonrasında sorununuz ortadan kalkacak.Kolay gelsin.

Mert34
11/12/2014, 21:00
banada nadiren oluyor ilk çalıştırmada aracı salarken kaldırım olmamasına rağmen her seferinde aha vurduk diyorum :) sorun yaratmaz demişlerdi umursamadım nadir oluyor diye