PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyaz ledlerden nasıl kurtulurum?

ykaya1983
05/12/2014, 12:01
Arkadaşlar malum açmış olduğum konuda da belirttiğim gibi benim aracımın klima,teyp,kapı ışıkları tavan lambası dahil turuncu ledler değiştirilip beyaz led takılmış.Ben göstergeler hariç diğer bütün yerleri tekrar orjinal turuncu rengine çevirmek istiyorum.Sizce bu işlemi herhengi bir elektronikçide yaptırabilir miyim?Turuncu led için hangi voltta nasıl bir led kullanılmalı?

tosturuk
05/12/2014, 12:25
Hocam yetkili serviste patlıyan lambaları 10 TL ye değiştiriyotr diye biliyorum onlarıda o fiyattan yapılırsa bence yaptırın eliniz yatkın değil ise kesinlikle kendiniz yapmayınız yoksa takıldığında eskisi gibi olmuyor sinir bozucu bir hal alabiliyor.

alixxx
05/12/2014, 14:32
Arkadaşlar malum açmış olduğum konuda da belirttiğim gibi benim aracımın klima,teyp,kapı ışıkları tavan lambası dahil turuncu ledler değiştirilip beyaz led takılmış.Ben göstergeler hariç diğer bütün yerleri tekrar orjinal turuncu rengine çevirmek istiyorum.Sizce bu işlemi herhengi bir elektronikçide yaptırabilir miyim?Turuncu led için hangi voltta nasıl bir led kullanılmalı?

Yunus bey dijital klima mı manuel klimamı? Ona göre yardımcı olurum isterseniz ve tabi parçaları bana kargolayabilirseniz.

GPEMREE
05/12/2014, 14:56

Hocam kötü mü duruyor yoksa siz mi beğenmiyorsunuz?
Hani çoğu arkadaş ve başta kendim olmak üzere beyaz led yaptırmak istiyoruz aslında :)

ykaya1983
05/12/2014, 20:43
Yunus bey dijital klima mı manuel klimamı? Ona göre yardımcı olurum isterseniz ve tabi parçaları bana kargolayabilirseniz.

Dijital klima,teyp,direksiyonun solundaki tuşlar ve kapı düğmeleri

byadrenalin
05/12/2014, 20:49
Ledlerini beyaz yapmak isteyen bir arkadaşla direkt takasa girin olsun bitsin :)

alixxx
05/12/2014, 21:02
Ledlerini beyaz yapmak isteyen bir arkadaşla direkt takasa girin olsun bitsin :)

Bak bu da mantıklı ama ben olsam kendi parçalarımı vermek istemezdim. Karşıdakinin parçaları temiz mi ya çizik içindeysr :) ama mantıklı geldi.

alixxx
05/12/2014, 21:03
Dijital klima,teyp,direksiyonun solundaki tuşlar ve kapı düğmeleri

Valla Yunus bey istiyorsanız yardımcı olurum dedim ya söküp gönderme durumunuza göre değiştirilir ama zor bir iş gönder al en az bir hafta sürer ve Türkiyede o renk ledlerden bulmak çok zor.

byadrenalin
05/12/2014, 21:15
Bak bu da mantıklı ama ben olsam kendi parçalarımı vermek istemezdim. Karşıdakinin parçaları temiz mi ya çizik içindeysr :) ama mantıklı geldi.

Eee onda da buluşup karlılaştırsınlar işte :) İki tarafta razı olduktan sonra olacak bir iş sonuçta. Eski grande puntom olsa ben düşünmeden değişelim mi diye talepte bulunurdum :) Çizikte olsa piano black boyar takardım. Eskisini boyamıştım mesela :) Şimdi göstergelerim beyaz olsun isterim aslında ama araç evo :)

ykaya1983
05/12/2014, 21:58
Valla Yunus bey istiyorsanız yardımcı olurum dedim ya söküp gönderme durumunuza göre değiştirilir ama zor bir iş gönder al en az bir hafta sürer ve Türkiyede o renk ledlerden bulmak çok zor.

Turuncu led bulmak zor ise orjinale dönmek de sorun olur o zaman.Tek parça olsa söküp göndereceğim de bir sürü parçayı sökmem gerekecek.Herhangi bir elektronikçi yapamaz mı bunu?Orjinal ledlerden bulmaz mıyım?

alixxx
05/12/2014, 22:39
Bence o ledlerden bulmanız neredeyse imkansız. Bende var ama parçaların hepsine yetecek kadar çıkmaz ve elektroniçi de uğraşmaz onunla tabi bu benim görüşüm. Bence siz takas için bi konu açın bakalım belki arkadaşlardan isteyen olur.

ykaya1983
05/12/2014, 23:07
Bence o ledlerden bulmanız neredeyse imkansız. Bende var ama parçaların hepsine yetecek kadar çıkmaz ve elektroniçi de uğraşmaz onunla tabi bu benim görüşüm. Bence siz takas için bi konu açın bakalım belki arkadaşlardan isteyen olur.

Bu linkteki ledler olmaz mı Ali bey?

3 Çip Turuncu Amber ?erit Led 5mt Kargo Bedava Array Array GittiGidiyor'da 136692393 (https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/3-cip-turuncu-amber-serit-led-5mt-kargo-bedava-136692393)

alixxx
05/12/2014, 23:35
Bu linkteki ledler olmaz mı Ali bey?

3 Çip Turuncu Amber ?erit Led 5mt Kargo Bedava Array Array GittiGidiyor'da 136692393 (https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/3-cip-turuncu-amber-serit-led-5mt-kargo-bedava-136692393)

Olmaz Yunus bey. Ledler tek çipli ve 1210 smd led olmak zorunda ve teyprekiler daha da küçük nokta gibi.

Scottie
19/02/2015, 17:18
Deneme...

caner8072
27/02/2015, 00:11

caner8072
27/02/2015, 00:12
Orjinalle takas düşünürseniz goruselim

ykaya1983
27/02/2015, 19:11
Orjinalle takas düşünürseniz goruselim

Orjinalle derken hangi parçayı kastediyorsunuz hocam?Bende gösterge,teyp,dijital klima göstergesi,sol menü tuşları,göğüsteki sinyal bölümü tuşlarının hepsi beyaz led.Üstelik aracınız dinamik mi?Parçaların uyum sağlama durumu önemli.

caner8072
28/02/2015, 14:31
Klima hariç gerisi uyar diye düşünüyorum ama yinede iyi bir ustaya sormak lazim