PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Arabam 2011 Punto Evo Mylife dualogic LPG li Devir olayında bir sıkıntı var gib

kemalakkan
04/12/2014, 19:45
Selamlar arkadaşlar dinamik evoyu sattım sonra bora aldım ve pişman oldum tekrar punto evo aldım vazgeçilmiyor puntodan sormak istediğim bir soru var şimdi aracı bugun aldım istanbuldan yola cıktım eskişehire geldim araba rolantidide çalışırken devir saati 9 devirde olması gerekli öceki arabadamda öyleydi fakat bu arabamda sanki 7 ye felan iniyor lpg de ve titreme hissediyorum daha 36 bin km de araba motor iyi ama bi ayarsızlık var gibi Landi marka lpg var neyden olabilir bu durum

kemalakkan
04/12/2014, 20:15
Arkadaşlar yokmu cevap yazıcak bide yarın yağ bakımı yapmak istiyorum yağ olarak ne tavsiye edersiniz

halils2
04/12/2014, 21:40
Selamlar arkadaşlar dinamik evoyu sattım sonra bora aldım ve pişman oldum tekrar punto evo aldım vazgeçilmiyor puntodan sormak istediğim bir soru var şimdi aracı bugun aldım istanbuldan yola cıktım eskişehire geldim araba rolantidide çalışırken devir saati 9 devirde olması gerekli öceki arabadamda öyleydi fakat bu arabamda sanki 7 ye felan iniyor lpg de ve titreme hissediyorum daha 36 bin km de araba motor iyi ama bi ayarsızlık var gibi Landi marka lpg var neyden olabilir bu durum
Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
Öcelikle yağ bakımı için: Punto benzinli aracımda 5-40 castrol edge kullanırdım ve çok memenundum. Linea mda da 5 -30 edge kullanıyorum. Hiç bir sıkıntıda yaşamadım ve aracımda hala sıkıntım yok(alan kişi komşum). Tüm filtreleri orjinalleri ile değiştirmeniz yeterli olacaktır hem de araca ne yapıldığını da bilmiş olacaksınız. Devir dalgalanmasına gelecek olursak:
Satmış olduğum 2007 model aracıma: 40bin de aldım, 42 binde gaz taktırdım. Devir dalgalanması, ışıklarda aracı boşa alıp frene bastığım zamalarda 500 devirlere kadar indiği olurdu ama hiç aracım stop etmedi bu yüzden. Sizdeki durum tam olarak anlatmadığınız için nerelerde ne kadar yaptığını bilmiyorum ama anlattığım gibi oluyorsa şayet arkasında bir sorun aramayın. Size tavsiyem öncelikli olarak aracın yağ bakımlarını tam olarak yaptırmanız, filtreleri değiştirip ki lpg filtresi de dahil; aracınızı öyle gözlemlemeniz. Belki bujiler de değişmek ister. Eğer tüm bakımlara rağmen aracınızda anormallik varsa sonrasında aracınızıbir süre benzinle kullanıp gözlemleyin, bakalım benzinde dalgalanma var mı? Eğer benzinde dalalanma yoksa sorunu lpg kitinizde, filtrenizde, lpg ayarlarınızda, yakıt aldığınız istasyonda arayın.

kemalakkan
04/12/2014, 21:51
Saolun mesajınız için yarın kısmetse baktırıcam bi daha önceki puntomda böyle bir sıkıntı yaşamadım yani devir dalgalanma yapmıyor sadece 9 yerine 7 gibi duruyor ve bi motorda titreme hissediyorum gibi geliyor yarın bi detaylı baktırayım.Bide şeyi sormak istemiştim bu balatalarda kablolar var ya önceki aracımda kablo kopmustu zaten balatalarda bitikti ama arabada herhangi bir balata arızası yada hatası cıkmadı

halils2
04/12/2014, 23:44
Saolun mesajınız için yarın kısmetse baktırıcam bi daha önceki puntomda böyle bir sıkıntı yaşamadım yani devir dalgalanma yapmıyor sadece 9 yerine 7 gibi duruyor ve bi motorda titreme hissediyorum gibi geliyor yarın bi detaylı baktırayım.Bide şeyi sormak istemiştim bu balatalarda kablolar var ya önceki aracımda kablo kopmustu zaten balatalarda bitikti ama arabada herhangi bir balata arızası yada hatası cıkmadı
Rica ederim. Kablo kopuksa balata bittiğinde hata ikazı vermez, tabi kablo herhangi bir yere değmediyse ki o da yanlış alarm olur. Kablolunun özelliği: Balata bittiğinde kontak yaparak, beyine balatanın bittiğini haber verir. Kablosuzda sizin balatayı takip etmeniz gerek. Rölanti 7 de durması anormal geldi bana 8 9 gibi olması lazım. Gerçi bilgisayarda 750 800 arası çalışıyor mama kadranda değişiyor biraz tabi.