PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Arıza Işığı Kapatılabilir mi?

eko74
28/11/2014, 19:11
Arkadaşlar puntomun Isıtma bujisi ışığı yanıyordu...
Bir elektrikçiye gittim baktı birtane bujyi değiştirdi....
Sonra çalıştırmamı istedi, çalıştırdım Işık tekrar yandı...

Usta başları anahtarı istedi aldı oturdu sürücü kaltuğuna direksiyonla falan oynadı arabayı açtı kapattı ışığı söndürdü, tamam dedi...

Bende şüphelendim, acaba teknik olarak yanan ışığı ön konsoldan bir cihaz bağlamadan söndürebilirmi yoksa gerçekten aracı kapatıp açmak mı gerekiyor....

khanunl
28/11/2014, 19:24
Arıza ışığı yanmasın diye usta sigortasını çıkartmış olabilirmi !

eko74
28/11/2014, 19:48

Hocam sigortalar nerede acaba sadece direksiyonun orada oyalandı?
Birde karanlıkda hiçbiyeri sökmeden bu işi yapmış olabilirmi

alixxx
28/11/2014, 20:03
Arabayı çalıştırdığınızda buji değiştiği için kendisi söner sigortayı sökmeye ya da başka bişeye gerek yok. İçiniz rahat olsun.

GPEMREE
28/11/2014, 20:35
Bu ariza isigi sondurmeyi bi usta da benim aracta yapti. Aynen arkadasin dedigi gibi anaharla bisiler yapti felan ariza isigini sondurdu. Cok merak ettim de soramadim bi turlu.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

eko74
28/11/2014, 20:41
Arabayı çalıştırdığınızda buji değiştiği için kendisi söner sigortayı sökmeye ya da başka bişeye gerek yok. İçiniz rahat olsun.

Hocam sorun bana çalıştır dendiğinde sönmemesi zaten...
Sonra ustası geçti direksiyona söndürdü...

eko74
28/11/2014, 20:42
Bu ariza isigi sondurmeyi bi usta da benim aracta yapti. Aynen arkadasin dedigi gibi anaharla bisiler yapti felan ariza isigini sondurdu. Cok merak ettim de soramadim bi turlu.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

İlginç valla şehir efsanesine döndü bu iş...

alixxx
28/11/2014, 20:55
Hocam sorun bana çalıştır dendiğinde sönmemesi zaten...
Sonra ustası geçti direksiyona söndürdü...

İlk çalıştırmada sönmez zaten hocam ikincide söner tecrube ile sabittir.

eko74
28/11/2014, 21:51
İlk çalıştırmada sönmez zaten hocam ikincide söner tecrube ile sabittir.

İnşallah öyledir...
Ama deseki kapat tekrar çalıştır anlıycam, kendi geçince direksiyona insan şüpheleniyo...

akk0212
29/11/2014, 12:41
öyle bi yöntem var aslında fiat servisindeki görevli telefonda birine anlatırken duymuştum, kontağı 5 mi 6 mı tam hatırlayamadım kez aç kapa yap dedi arıza yoksa eğer ışık söner dedi

F500
29/11/2014, 14:37
Akü eksi kutup basini cok hizli bi sekilde 1saniye icinde sokup takilidiginda ariza ekranda gidebiliyor ama beyne kayitli kalabilir boyle biseyde yapmis olabilir yetkili serviste bi usta soylemisti

halils2
29/11/2014, 14:56
Motorda ya da ilgili neresiyse arıza varsa o lamba kontağı ilk açtığında değilse bile 2.de illa yanar. Yani arıza lambasının sönük kalabilmesi için ya arıza ortadan kalkacak ya da ilgili arıza lambasını panelden iptal edeceksin. Bunun dışında bilgisayardan arızayı silsen bile bir sonraki kontak açışında yanar yine yanar. Hata ortadan kendi kalktıysa marş yaptıktan sonra normal olarak söner ya da hata usta tarafından giderildiyse ilk marşta sönmese bil 2.de söner..

Arrest
29/11/2014, 14:56

öyle bi sigorta yok hocam güldürdün :surprise:

eko74
29/11/2014, 15:57
Motorda ya da ilgili neresiyse arıza varsa o lamba kontağı ilk açtığında değilse bile 2.de illa yanar. Yani arıza lambasının sönük kalabilmesi için ya arıza ortadan kalkacak ya da ilgili arıza lambasını panelden iptal edeceksin. Bunun dışında bilgisayardan arızayı silsen bile bir sonraki kontak açışında yanar yine yanar. Hata ortadan kendi kalktıysa marş yaptıktan sonra normal olarak söner ya da hata usta tarafından giderildiyse ilk marşta sönmese bil 2.de söner..

Benimde teknik olarak iptal etme gibi bir özelliğin olmasi kafama yatmadi ancak gende tanımadı bir yer olunca insan şüphelenilen. ..

Mesajınızla biraz daha rahatladım...

halils2
29/11/2014, 16:29
Benimde teknik olarak iptal etme gibi bir özelliğin olmasi kafama yatmadi ancak gende tanımadı bir yer olunca insan şüphelenilen. ..

Mesajınızla biraz daha rahatladım...

Kontağı kapatıp tekrar marş yapsaydın lambanın söndüğünü görecek sorun olmıycaktı. İçiniz rahat olsun

eko74
29/11/2014, 17:21
Kontağı kapatıp tekrar marş yapsaydın lambanın söndüğünü görecek sorun olmıycaktı. İçiniz rahat olsun

Bugün şunu farkettim sarı Isıtma bujisi ışığı yanıp hemen sönüyor, eskiden Isıtma bujisi ışıgı 2-3 Sn sonra sönerdi diye hatırlıyorum...

halils2
29/11/2014, 18:12
Bugün şunu farkettim sarı Isıtma bujisi ışığı yanıp hemen sönüyor, eskiden Isıtma bujisi ışıgı 2-3 Sn sonra sönerdi diye hatırlıyorum...

Marş yaptıktan sonra yanıp sönüyorsa sıkıntı vardır. Marştan önce sönüyorsa problem aramayın.

eko74
29/11/2014, 19:25
Marş yaptıktan sonra yanıp sönüyorsa sıkıntı vardır. Marştan önce sönüyorsa problem aramayın.

Sağol hocam, Evet marştan önce çok hızlı bir şekilde sönüyor...

Umarım ilerde bir sorun olmaz...