PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağmurda yolu iyi aydınlatan ampül?

darktiger
26/11/2014, 14:06
Arkadaşlar dün akşamki sağnak yağmurda kör olduğumdan dolayı farların ampullerini acilen değiştirme kararı aldım. el feneri alıp camdan dışarı çıkarsam daha net görürdüm heralde. standart ampuller var üstünde. ne öneririsiniz farları değiştirmeden hangi ampulu alsam görüş birazcık da olsa netleşir?

henky
26/11/2014, 14:11
Tecrübesi olan arkadaşlarıda dinlemek gerek ama benim araştırmaları da osram all season kış şartlarında en iyi performansı veren ampul kendim şu anda philips diamond vsion kullanıyorum ama en kısa zamanda bir çiftte bu ampulden alıp deneyeceğim

https://m.tekzen.com.tr/Home/ProductDetail/2173778

darktiger
26/11/2014, 14:18
Tecrübesi olan arkadaşlarıda dinlemek gerek ama benim araştırmaları da osram all season kış şartlarında en iyi performansı veren ampul kendim şu anda philips diamond vsion kullanıyorum ama en kısa zamanda bir çiftte bu ampulden alıp deneyeceğim

https://m.tekzen.com.tr/Home/ProductDetail/2173778

sarı ışık iyidir yağmurda derler.bu osramda yağışılı hava koyu sarı oluyormuş kullanan varmı acaba forumda?

arenas
26/11/2014, 15:03
Bende nb+ vardı ,2 ay önce nb unlimited taktım.yağmurda görüş bunlarda da düşüyo ama orjinal 5 liralık osram ampulden kesinlikle daha iyi.ben sislerle gidiyorum yağmurda daha iyi görmek için.yukarda bahsedilen sarı osram ampulden sislerde denemek isterim açıkçası

Sent from my iPhone using

teo53
26/11/2014, 15:42
Ben kullanıyorum nb unlimited sıklıkla da kulladığım yol Göktürk Kemerburgaz otobanından hadımköye gider gelirim zincirlikuyudan geçen bir yağmur yağdı ağlıcaktım bildiğiniz zaten sağa çektim ve bekledim önünüzü görmek imkansız sis farlarımdan da birtanesi patlaktı yağmur dinince devam ettim yoluma mağlum o yol hem zifiri karanlık hemde kamyon dolu. Ama kuru havada benim diyen ampülün önünü aydınlatır kendisi o derecede iyidir bence ampüller yazlık ve kışlık olarak ayrılmalı benim kanımca

darktiger
26/11/2014, 16:10
dün akşam aynen benimde öyleydi işte. yeminlen arkamdaki aracın farı benim önümü benim fardan daha çok aydınlatıyordu.

ozkancavus5916
26/11/2014, 16:20
taner arabadada beyaz ampul vardı yagmurlu havada önümü göremiyordum . 2 hafta sonra muayneye giricem diye çıkardım .orjinal far ampullerini taktım beyaz ampulu taktıgıma pismanım . araç muayneden sonra sisleri xenon takıcam . far ampullerinde xenon yapsammı diye düşünüyorum . osram ın far ampülü güzel

darktiger
26/11/2014, 16:30
muayeneye girdim çok şükür cumartesi. 2 sene daha o dert yok. osramın ampulunu alayım deneyim bakalım. bu xenonları takınca far ayarı çalışıyormu acaba yükseklik ayarı?

ecuadorm
26/11/2014, 16:35
Osram breaker unlimited öneririm. Normal ampulden daha açık rengi vardir. Beyaz degildir. Dolayisiyla görüşte kayip yasamazsiniz. Taktiktan sonra Keşke daha once taksaydim bunlari dersiniz. Pişman olmayacaginiz bir ampuldur. Lakin ömrü normal ampullere göre kısa. Normali 4 yil kullaniyirsaniz bunu 1.5 yil anca kullanirsiniz. Kendi aracimda da kullanıyorum ve çok memnunum.

femoli
26/11/2014, 17:33
General elektrik ultra mega light şuan onun üstüne ampul yok ;)

teo53
26/11/2014, 17:36
muayeneye girdim çok şükür cumartesi. 2 sene daha o dert yok. osramın ampulunu alayım deneyim bakalım. bu xenonları takınca far ayarı çalışıyormu acaba yükseklik ayarı?

Sorunsuzca kullanabilirsin ama xenon seti takmanın tavsiye etmem 300 lira verdim sete ertesi gunu soktum bagajda duruyor 1 ne yaparsanız yapın mercek olmadığı için göz alıyor çok küfür yedim mercek şart ama yüksek isi ile çalıştığından yüzeyi karartıyor birde onla uğraş dur

darktiger
26/11/2014, 17:49
Sorunsuzca kullanabilirsin ama xenon seti takmanın tavsiye etmem 300 lira verdim sete ertesi gunu soktum bagajda duruyor 1 ne yaparsanız yapın mercek olmadığı için göz alıyor çok küfür yedim mercek şart ama yüksek isi ile çalıştığından yüzeyi karartıyor birde onla uğraş dur

yok yahu o göz alan şeyler Allah korusun insana kaza yaptırır. osramın standart sıfır ampullerini alıp far temizliği yaptırmaya karar verdim. bayağı bir araştırınca ne alırsan al yağmurda hiçbiri sarı ışık gibi fayda etmiyormuş onu anladım.

byadrenalin
26/11/2014, 18:57
Benim farlar orjinal sarı ışık ama yağmur da yine kör gibi gidiyorum. Arkadaşta xenon var çakıl taşını bile gösteriyor resmen.

darktiger
27/11/2014, 17:53
General elektrik ultra mega light şuan onun üstüne ampul yok ;)

sizin sitede satılan bu ürünün fiyatı çifti için mi teki için mi? birde yağmurda nasıl deneme şansınız oldumu

ibooovn
29/11/2014, 03:22
kesinlikle xenon 6000 k alin eskileri 8000 di yagmurda gostermiyordu 6000 harika orjinal gibi sari hafif beyaz yaniyor...daha selektor yapan olmadi 1 senedir ayari duzgun olursa

Mert34
29/11/2014, 03:51
xenon kadar değildir ama h7 kullanıyorum beyazlatılmış ampul daha uzun mesafe gösteriyor, standart sarı uzunlardan daha iyi görüyorum bunlarla hemde xenon küfrü yememiş oluyorum :)

henky
29/11/2014, 06:25
xenon kadar değildir ama h7 kullanıyorum beyazlatılmış ampul daha uzun mesafe gösteriyor, standart sarı uzunlardan daha iyi görüyorum bunlarla hemde xenon küfrü yememiş oluyorum :)

H7 puntoya nasıl oldu da oldu :) imkan varsa bende h7 kullanmak isterim

ibooovn
30/11/2014, 01:46
ona bakarsak ben Çok küfür ediyorum normal standart ampullülerede gözümü alıyor mesele farların ayarında bitiyor..xenonda değil ...:worthy00:

SaLDo
30/11/2014, 02:44
Kırık mavi 32 k var bende xenon. Angel far merceklidir bilirsiniz ona rağmen yağmurlu havalarda falan baya güzel aydınlatıyor. Bir de orjinal farlara taksak kim bilir nasıl aydınlatacak.

marineros
30/11/2014, 11:05
Merhabalar.benim de bu konuda sıkıntım vardı.lambaydı,ayarıydı derken baktım olmuyor,gittim internetten şu resmini eklediğim gözlüğü aldım.özellikle gece karşıdan ve dikiz aynasından yansıyan ışıkları kırıp yol göürüşünü arttırıyor.ayrıca sisli,yağmurlu havalarda,gece sürüşlerinde yol çizgilerini çok canlı bir şekilde karşımıza çıkarıyor.ortasındaki plastik parça av yapanlar için.ben onu çıkarttım.3-4 arkadaşıma tavsiye ettim ve aldırdım.onlar da şaşırdı ama cidden ben de şaşırmıştım :) eğer ilgilenirseniz veya internet adresi problem değilse buradan paylaşmak isterim.teşekkür ederim.

krm1983
30/11/2014, 16:49
Merhabalar.benim de bu konuda sıkıntım vardı.lambaydı,ayarıydı derken baktım olmuyor,gittim internetten şu resmini eklediğim gözlüğü aldım.özellikle gece karşıdan ve dikiz aynasından yansıyan ışıkları kırıp yol göürüşünü arttırıyor.ayrıca sisli,yağmurlu havalarda,gece sürüşlerinde yol çizgilerini çok canlı bir şekilde karşımıza çıkarıyor.ortasındaki plastik parça av yapanlar için.ben onu çıkarttım.3-4 arkadaşıma tavsiye ettim ve aldırdım.onlar da şaşırdı ama cidden ben de şaşırmıştım :) eğer ilgilenirseniz veya internet adresi problem değilse buradan paylaşmak isterim.teşekkür ederim.

Bu aralar ürünün methini çok duyuyorum.

Scottie
30/11/2014, 16:53
yağmurda tüm araçlarda hemen hemen bu sorun var... geçen linea ile aynı sorunu yaşadım... yeni clio da da var aynı sorun...

F500
30/11/2014, 18:19
Bende bravonun standart mercekli farlarina philipsin yan uretimi photon diamond xenon efekt ampul aldim gorus daha iyi oldu karsidan gelenide rahatsiz etmeyen ve su alsa bile patlamayan quartz cami var ayrica farlarinizin bozulmamasi icin ayni woltta ampul kullanin benimkinin orj li 55w h1 di aynisini takdim sonradan takilan xenonlar ozellikle mercekli olmayan farlara uygulandiginda isigi dagittigi icin gorus pek artmiyo ve ozelikle karsidan gelenide kor edio mercekli farlar odakladigi icin daha mantikli ama farda mercekde bozuluo bi far dunyanin parasi yazdigim herseyide yasadim

femoli
30/11/2014, 19:24
Oncelikle sunu soyliyim icimde kalmasin photon philipsle uzaktan yakindan ilgisi bile yoktur.

General electric ultra mega light ampuller kemal oto sitesinde takim olarak satilmaktadir tek fiyatlari degildir. Bu tip ampuller hep cift satilir tek olmaz . Bu ampuller beyaz degildir normal renk olan 3200 k dir sadece %10 beyazlatilmistir.

Xenon kotu degildir kotu olan far ayaridir.

Xenon tercihiniz olacaksa 4300 yada 6000 k olmalidir.

"I phone araciligi ile gonderildi"

Mert34
30/11/2014, 19:27
H7 puntoya nasıl oldu da oldu :) imkan varsa bende h7 kullanmak isterim

astramda h7 kullanıyordum puntoyu alırken de sormuştum kısa h7 uzun h1 var demişti uyumlu diye biliyorum ben yalanmı söylemişler bana ? :)

henky
30/11/2014, 20:16
astramda h7 kullanıyordum puntoyu alırken de sormuştum kısa h7 uzun h1 var demişti uyumlu diye biliyorum ben yalanmı söylemişler bana ? :)

Uyumluluğunu bilmem ama orjinali h4.

marineros
30/11/2014, 20:41
Bu aralar ürünün methini çok duyuyorum.
Merhabalar.ben bir ürünü sırf bende var diye kuru kuru öven insanlardan değilim olmam da inşallah.ama bir ürünü reklam değil kalitesi sattırır.kolay kolay reklamlarını dahi göremeyeceğiniz bu gözlüğü,siparişten 1 ay sonra alabildim.çünkü harıl harıl gidiyor.çalıştığım teknedeki mutfak şefimize geçen yaz başı sıfır opel aldık ama adam istanbul-bodrum arası mekik dokuyordu ve gece sürüşlerinde çok rahatsız oluyordu.al dene dedim verdim benim gözlüğü,İstanbul dan dönmeden telefonla aradı hemen bana da sipariş veriyorsun diye.kaptanımıza aldım,bir abimizin nişanlısına aldık :) hani yanlış anlaşılmasın benim bu firmayla bırakın bağlantıyı tanıdığım bile yok.güzel,kaliteli ve ücreti de uygunsa neden insanlar faydalanmasın?Sezar'ın hakkı Sezar'a...
mesela şu olay da dikkatimi çekti,5 saat aralıksız gittiğim yolu hemen hemen 7 saate çıkardı.sanırım rahatlatmasından ve gözü yormamasından ya da psikolojik :)(3 defa bodrum-antalya arasında,6 defa fethiye-antalya yolunda,2 defa da fethiye-izmir yolunda deneyerek edindiğim tecrübeyle sabittir).
Yakında olsaydınız size de denemeniz için gözlüğü verebilirdim :) kısmet artık Bodrum a uğrarsanız,beklerim(tüm forum üyelerini) :)
Bu da kısayolu(eğer yasaksa yönetici arkadaşlar silebilir)
https://www.metemteknoloji.com/eticaret/heider-hb1-anti-glare-gozluk.htm

krm1983
30/11/2014, 20:48
Merhabalar.ben bir ürünü sırf bende var diye kuru kuru öven insanlardan değilim olmam da inşallah.ama bir ürünü reklam değil kalitesi sattırır.kolay kolay reklamlarını dahi göremeyeceğiniz bu gözlüğü,siparişten 1 ay sonra alabildim.çünkü harıl harıl gidiyor.çalıştığım teknedeki mutfak şefimize geçen yaz başı sıfır opel aldık ama adam istanbul-bodrum arası mekik dokuyordu ve gece sürüşlerinde çok rahatsız oluyordu.al dene dedim verdim benim gözlüğü,İstanbul dan dönmeden telefonla aradı hemen bana da sipariş veriyorsun diye.kaptanımıza aldım,bir abimizin nişanlısına aldık :) hani yanlış anlaşılmasın benim bu firmayla bırakın bağlantıyı tanıdığım bile yok.güzel,kaliteli ve ücreti de uygunsa neden insanlar faydalanmasın?Sezar'ın hakkı Sezar'a...
mesela şu olay da dikkatimi çekti,5 saat aralıksız gittiğim yolu hemen hemen 7 saate çıkardı.sanırım rahatlatmasından ve gözü yormamasından ya da psikolojik :)(3 defa bodrum-antalya arasında,6 defa fethiye-antalya yolunda,2 defa da fethiye-izmir yolunda deneyerek edindiğim tecrübeyle sabittir).
Yakında olsaydınız size de denemeniz için gözlüğü verebilirdim :) kısmet artık Bodrum a uğrarsanız,beklerim(tüm forum üyelerini) :)
Bu da kısayolu(eğer yasaksa yönetici arkadaşlar silebilir)
https://www.metemteknoloji.com/eticaret/heider-hb1-anti-glare-gozluk.htm

Çok teşekkürler en kısa sürede deneyeceğim :)