PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor ariza lambasi

geocolik
24/11/2014, 18:47
Merhabalar.
Aracimi alali yaklasik 1 ay oldu 3 keredir ariza lambasi yaniyor 1 gun sonra kendiliginden sonuyor. Gecen bergama fiat yetkili servise gittim 1 saat bekledim araci bi dogru duzgun bilgisayara baglayamadilar sonunda bagladilar ve biyerde hava kacagi var dediler ama sagina soluna baktilar bisey bulamadilar ve siz gidin sonra gelirsiniz dediler. Bugun tekrar ariza lambasi yandi bu sefer bosch servise gittim bilgisayara bagladilar ama oda bakti bir anlam veremedi yakitla alakali olabilir dedi gidin tekrar gelin dedi. Daha nekadar gidip gelecem anlamadim. Bu arada adam bakarken hata koduna baktim söyleydi " P 0234 doldurma basinci sensoru sinyal karsilastirmasi hatasi" nedir ne degildir bilmiyorum ama baya can sıkıcı bir durum.

Ziyaretci046
24/11/2014, 23:28
Turbo basinciyla alakali bir arizadir eger araca bosta gaz verdiyseniz ve ya turbo wastgatenizde problem varsa yanmış olabilir. Ama silindiginde bir daha yanmiyorsa sıkıntı yoktur. Hava kacagi genelde turbo manifoltunun civatalari zamanla gevşer

geocolik
25/11/2014, 00:24
Turbo basinciyla alakali bir arizadir eger araca bosta gaz verdiyseniz ve ya turbo wastgatenizde problem varsa yanmış olabilir. Ama silindiginde bir daha yanmiyorsa sıkıntı yoktur. Hava kacagi genelde turbo manifoltunun civatalari zamanla gevşer

geçenlerde bergama fiat servise gittiğimde hava kaçağını bulmak için arabaya boşta dakikalarca yüksek devirde gaz verdiler ondan mı bilemem. ama anladım ki bu bergamadaki servislerin harci değil. ilginize gerçekten çok teşekkürler en kısa zamanda yanınıza uğrayacağım işallh ama işten dolayı fırsat bulamıyorum.

Ziyaretci046
25/11/2014, 00:46
Boştayken arabayi yüksek devire çıkarmak çok doğru degil Volkswagenlerde dikkat edin 3000 devri boşta geçmez koruma amacli

geocolik
25/11/2014, 00:49
muhakkak haklısınızdır ama bunu bir yetkili servisin bilmesi lazım heralde.