PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik vites sorunu

cetrefilli
19/11/2014, 12:59
Merhaba arkadaşlar 2013 model start stoplu Puntom var. Son birkaç gündür Örneğin ışıklarda durup tekrar çalıştığında boştan birinci vitese gecmiyor ya uğraşırken yada 10 15 saniye bekleyince geçiyor tabi bu arada kornalarda cabası start stop kullanmazken sorun yok bende bu nedenle akü olabilir diye düşündüm acaba akü bitmek üzere de ayni anda hem arabayı çalıştırıp hem vitese atmaya gücü yetmiyor mu? Yaklaşık 14 aylık 10000 km kullanılmış Yarısı şehir içi Yarısı şehir dışı bir akü bitebilir mi yoksa vites robotundami sıkıntı vardır. Tecrübeli arkadaşlar yorumlarlarsa memnun olurum ona göre servise giymeyi düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla

Evren_c
19/11/2014, 15:13
Aküden olabilir gibi geldi bana. Bir servise uğrayıp akünün voltajını, amperini ölçtürün isterseniz. 2 dakikada bakarlar.

grandeizmit
19/11/2014, 15:24
Merhaba arkadaşlar 2013 model start stoplu Puntom var. Son birkaç gündür Örneğin ışıklarda durup tekrar çalıştığında boştan birinci vitese gecmiyor ya uğraşırken yada 10 15 saniye bekleyince geçiyor tabi bu arada kornalarda cabası start stop kullanmazken sorun yok bende bu nedenle akü olabilir diye düşündüm acaba akü bitmek üzere de ayni anda hem arabayı çalıştırıp hem vitese atmaya gücü yetmiyor mu? Yaklaşık 14 aylık 10000 km kullanılmış Yarısı şehir içi Yarısı şehir dışı bir akü bitebilir mi yoksa vites robotundami sıkıntı vardır. Tecrübeli arkadaşlar yorumlarlarsa memnun olurum ona göre servise giymeyi düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla

14 aylık araçta akü sorunu olmaz en az 50.000 km veya 3 sene götürür diye biliyorum. Vakit kaybetmeden yetkili servise gösterin bence.

cetrefilli
19/11/2014, 16:33
Bugün dikkatimi çekti araba ilk çalıştığında yapıyor ve bostan bire Geçmiyor ama geriye geçiyor geriye takip bire Alınca geçiyor Çözümü öyle buldum sanırım bize servis yolu gözüktü robottan gibi geldi bana Hayırlısı bakalım belkide yazılımdan kaynaklıdır vites robotunun sigortasını çıkarıp geri taksam Ne olur aceba. Yorumlarınız için teşekkürler.

grandeizmit
19/11/2014, 16:38
illa bişi yapmak istiyorsan akünün kutup başını sök. Söktükten sonra hata kodları silinirse nasıl bulacaksın sorunu?

cetrefilli
19/11/2014, 17:56
Doğru söylüyorsun hocam eniyisi doğru servise gitmek sanırım

Evren_c
20/11/2014, 16:41
14 aylık araçta akü sorunu olmaz en az 50.000 km veya 3 sene götürür diye biliyorum. Vakit kaybetmeden yetkili servise gösterin bence.

Valla benim aracım da 2 yaşını doldurmadı ve 45bin km civarındayken orijinal aküsü bitti, yolda kaldım :) dualogic ve s&s'li benim araç da. Üstelik sıfır alınmış her gün 70 km yapan bir araç, yani şarj da oluyor. Arkadaşın aracı belki az kilometre yaptığından boşalmıştır araç. Emin değilim tabii, servise danışmak lazım.

cetrefilli
09/12/2014, 20:52
Selam arkadaşlar Aracın sorunu baskı balatadanmış Fabrikasyon dökümde sorun OLDUĞUNU komple değiştirdiklerini söylediler biraz bekleyip sorun çıkıp çıkmayacağını görerek öyle yazmak istedim araç düzeldi ilk Günler'de sanki böyle 1-2 saniye fren bırakmıyor yada hafif paticekerek Kalkıyor gibiydi ama oda düzeldi şimdilik sorun yok insallah olmaz da. Gerçi hararet biraz yavaş yükseliyor gibime geliyor belkide kis oldigundandir. Neyse durum bu arkadaşlar bilgilendirmek istedim saygılarımla