PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar direksiyon kutusundan gelen ses?

caner_ege
15/11/2014, 13:01
arakdaşlar 2008 model fiat punto aracımda direksiyondan gelen tıkırtı çok sinir bozucu sanki direksiyon kutusu dağılcak gibi sadece şöför hissediyor bu sesi
yolcu pek anlamıyor
iki lastik çukura düştüğünde geliyor bu ses yada sol lastik pis bi çukura düştüğünde geliyor...
ben bu direksiyon kutusunun içine pamuk basmayı düşünüyorum valla artık :)
ya arkadaşlar bu sesin gelmesini nasıl önleyebilirim ama ?

caner_ege
15/11/2014, 18:54
kimse mi bilmiyor bu sesi? yada tamiri vs olayını ? arkadaşlar

galatasaray
15/11/2014, 20:16
Ayni sorun bendede var yazarlarsa seviniriz:)

halils2
15/11/2014, 22:00
Ses konusunda burdan yazarak zor yardımcı olunur, en güzeli iyi bir ustaya göstermek. Arkadaşım 2 sene sesi bulamadı tesadüf ustanın biri 1 civata sıkıyor ses kesildi.

teo53
15/11/2014, 23:29
Aynı sorun bendede var 2007 benım araçta serviste sanayideki ustalarda söylediği tek şey var sökülüp tornaya giricek revize edilecek sıfırı 900 liraydı işçilik hariç. Revize ettirmekte 350 400 lira falan işçiliği dahil. Servisteki usta sadece öter dağılmaz revize etsende sıfırımı taksanda 6 ay sonra aynı sesi vermeye başlar korkmadan binebilirsin demişti

caner_ege
16/11/2014, 11:55
Ses konusunda burdan yazarak zor yardımcı olunur, en güzeli iyi bir ustaya göstermek. Arkadaşım 2 sene sesi bulamadı tesadüf ustanın biri 1 civata sıkıyor ses kesildi.

hangi civatayı sıkıyor bi tekrar sorsan o ustana abicim o kadar çok kişiye faydan dokunur ki anlatamam sana inan....
gerçekten çok sinir bozucu araçtan soğutucu bir ses...

gurcan45
16/11/2014, 12:07
benım grande puntoda da vardı garantiden komple dıreksıyon kutusu degısmıstı kesılmıstı.Tamır ettirenler var dıye bılıyorum zamanında okumuştum forumdan araştırırsanız bulabılırsınız

halils2
16/11/2014, 12:11
hangi civatayı sıkıyor bi tekrar sorsan o ustana abicim o kadar çok kişiye faydan dokunur ki anlatamam sana inan....
gerçekten çok sinir bozucu araçtan soğutucu bir ses...

Sıktığı cıvata direksiyon kutusunun değil. Araçtan ses geliyordu bayağı bir süre, yaklaşık 2 yıl bulamadık. Ben de baktım ama aracın altına girmek gerektiği için bişey yapamadım. Geçenlerde rot balansçıya gidiyor ses için tekrar. Sağını solunu kurcalarken altta egsozun altından geçen demirin şasedeki civatasını sıkıyor ses gidiyor. Yani alakasız yerlerden alakasız sesler çıkabiliyor.
Yine 2 sene kadar evvel direksiyondan ses geliyordu takır tukur, aracın içerisinde direksiyon milini sıktı usta, ses gitti. Bir süre sonra yine aynı ses gelmeye başladı aynı yeri biz sıktık ses kesilmedi. Aradan çok zaman geçmeden kaza yaptı arkadaş sadece sol çamurluk hasar aldı değişti. Sağına soluna bakarken direksiyon kutusu milinde boşluk görmüş usta burç yaptılar düzeldi. Yani demek istediğimses %100 direksiyon kutusundan geliyorsa zaten 3 tane mili var aracın altına girilir bakılır nerden ses geliyorsa yapılır. Sizin ses de direksiyon kutusundan gelse ustalardan birinin gözüne çarpardı diye düşünüyorum.

caner_ege
16/11/2014, 12:41
hadi bakalım hakkımızda hayırlısı dediğiniz yerlere bakıtrcam özellikle bu güzel bilgileriniz için tşk ler.... sesin neden sebep olduğunu öğrenir öğrenmez burdan herkesi bilgilendirmeye çalışcam....

Kryguns
19/11/2014, 21:42
aynı sıkıntı benım aracımda da var direksiyon sağa sola cevırınce hırıltı geliyor şöför duyacak kadar bu kronik bi arıza sanırım..

Ziyaretci046
19/11/2014, 22:02
Amortisör rulmani dir

gurik
23/11/2014, 19:09
tıkırtı burcu dur o en ufak sarıntıda tıkır tıkır ses yapar.kutudaki küçük burç değişecek kolay bir işlem.

ibooovn
24/11/2014, 05:02
benimkide hafif benim hissettiğim cok az bir tıkırtı yapıyor bozuk yola girince gösterge panelinin aşağısından gibi geliyor...neysede 1 senedir halledemediğim gıcırtı sesini bilen varmı arkadaşlar ? el frenini yarım santim çekince ses kalmıyor bırakınca yine gıcır gıcır vida sesi geliyor arkadan..kampanaları söküp temizlettim yağlattım...el freninin içerdende sıktım fazla sıkarsam frenler kitlenir...acaba el freni telini tutan birşey mi var onu mı sıkmak yada teli yağlamak gerekiyor?sinirlerimi cok bozuyor o ses teybin sesi açık gidiyorum onun yüzünden hep..