PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gaza basınca ve virajlarda direksiyondaki titreme

bayil32076
14/11/2014, 05:16
arkadaşlar tüm puntoculara selamlar. rot balans için ayrıntılı kontrol ettirecem fakat aynı problemi yaşayan arkadaşlara faydası olur diye size de danışma gereği hissettim.
aracım gp t jet. geçen hafta 16 inç jant ve 205 55 r16 continental premium contact 5 lastik aldım. balansları yapıldı ve takıldı. 100 km şehir içi kullandım. bugün de can sıkıntısı biraz hız yapıp arabanın yeni jant lastikle durumunu göreyim dedim.
- 110 km civarı arabada genel bir titreme var ama gaza yüklenince bu titreme direksiyona vuruyor.gazdan ayağımı çekince düzeliyor.
- 110 km üstünde sağa yada sola virajlarda titreme katı katı artıyor.
- 160 lara gelince titreme baya azalıyor ama gaza yükleninceki direksiyondaki titreme devam ediyor
- 190-220 civarında çok iyi araba resmen akıyor yolda
- direksiyonda sürekli bir sağa dönme hevesi var düşük ve yüksek hız dahil.
- jant, lastiğin 205 tabanından biraz daha geniş dolayısıyla lastik tabanı jantdan içerde duruyor bilmem alakası var mıdır?
- bir de ön jantın birini 3 bijon tutuyor teki yalama yapmış

halils2
14/11/2014, 09:41
Bende de 110 kmh hızda direksiyonda titreme var ve aynı şekilde sizdeki gibi lastik değişimi ile başladı. Bu balanstan yapıyor. Siz iyi bir rot balansçıya gidip araca iyice baktırın. Muhtemelen balanstan sonra sorununuz düzelir.

F500
14/11/2014, 09:43
Viraj demir uç lastikleri degisecek buyuk ihtimal

tafo0911
14/11/2014, 10:20
Sağa çekme olayı rot ayarı ile düzelmezse muhtemelen city direksiyon kalibrasyonu isteyebilir. Bendeki sağa çekme olayı city direksiyon kalibrasyonuyla düzeldi.

tayfux
14/11/2014, 10:23
lastiklerden de kaynaklı olabilir..

bayil32076
14/11/2014, 19:10
Bende de 110 kmh hızda direksiyonda titreme var ve aynı şekilde sizdeki gibi lastik değişimi ile başladı. Bu balanstan yapıyor. Siz iyi bir rot balansçıya gidip araca iyice baktırın. Muhtemelen balanstan sonra sorununuz düzelir.

direksiyonda normalde titreme yok. kasada var. ne zamanki gaza yüklenirsem direksiyon feci şekilde titremeye başlıyor. ayrıca virajlarda titremenin artması da daha önce başıma gelen birşey değil.

bayil32076
14/11/2014, 19:17
Sağa çekme olayı rot ayarı ile düzelmezse muhtemelen city direksiyon kalibrasyonu isteyebilir. Bendeki sağa çekme olayı city direksiyon kalibrasyonuyla düzeldi.

city nin de kalibre edildiğini öğrenmem iyi oldu hocam sağolun. düzelmezse servise yol göründü. ayrıca direksiyonda bir sorun daha var ki araba giderken direksiyon yoldaki bozukluklara göre yön değiştiriyor. düşük hızda sorun olmuyor da hız yükseldikçe direksiyonu anlık bile olsa bırakamıyorsunuz. diğer puntolarda var mıdır acaba?