PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt Tüketiminde Artış

blacklightning
13/11/2014, 20:52
Arkadaşlar sizde de yakıtta artış var mı özellikle sabahları gaza ne kadar az dokunsamda 20-25lt anlık tüketim görüyorum 1 ay öncesinde en fazla 15-16 ltler gözüküyordu ayrıca aracıma bakım yapıldı mazot polen yağ hava filtresi değişti

onurgenc87
13/11/2014, 21:20
havalar soğudu o bakımdan olabilir...

blacklightning
13/11/2014, 22:06
1lt den fazla farketti ortalama tüketimde

atila huseyin
13/11/2014, 23:39
ARKADAŞLAR KIŞIN HAVALAR SOĞUDUĞU İÇİN ARAÇ ÇALIŞMAK İÇİN DAHA FAXLA YAKIT HARCAR...AYRICA HAVALARIN SOĞUMASIYLA LASTİK BASINÇLARIDA BİR MİKTAR DÜŞER..VE BUDA ETKİLİ OLUR.HAVA FİLTRENİZ VE BAKIMLARINIZIN DÜZENSİZ OLMASIDA OLAYDA ETKİLİDİR...
LÜTFEN LASTİK HAVALARINIZI KONTROL EDEREK EN AZINDAN HAVA FİLTRENİZİ KONTROL EDİNİZ..HAVALAR SOĞUDUĞU İÇİN KLİMAYI ÇALIŞTIRMAMAZLIK ETMEYİN. MUTLAKA HAFTADA BİR ÇALIŞTIRIN...
lPG TAKILI BENZİNLİ ARAÇLARDA LÜTFEN LPG VE BENZİN HATTINIZA UYGUN LKESİCİYİ TAKTIRARAK BENZİN POMPANIZIN SAĞLAM KALMASINI SAĞLAYIN..ZİRA KESİCİ ARAÇ LPG YE GEÇTİĞİNDE BENZİN POMPASINA GİDEN ELEK. KESEREK DURDURUR. BU SİSTEMİN AŞIRI BASINCIN DÜŞÜREREK POMPANINDA ISINARAK YANMASINI ENGELLER...
BU ARADA KIŞA GİRERKEN LPG YAKIT TÜKETİMİDE ARTAR.öZELLİKLE LPG FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRMEYİDE UNUTMAYALIM..
pOMPA ELEKTRİK KESİCİYLE İLGİLİ YAZAN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLABİLİRİM .dİZEL ARABALARDA YAKIT EKONOMİSİ YAPIP GÜCÜ ARTTIRAN
POWER BOX İÇİNDE ÇALIŞMALARIM VAR LTF BEKLEYİN YARIN GEREKLİ AÇIKLAMALARI SİSTEM MANTIĞINIDA VE UYGUN OLARAK TEDARİK EDEBİLECEĞİMİZ YERİ YAZACAĞIM...
SAYGILARIMLA TEKNİK ÖĞRETMEN ---(MOT. ARAÇ. TEK.ALANI)

Castell
14/11/2014, 11:38
Arkadaşlar sizde de yakıtta artış var mı özellikle sabahları gaza ne kadar az dokunsamda 20-25lt anlık tüketim görüyorum 1 ay öncesinde en fazla 15-16 ltler gözüküyordu ayrıca aracıma bakım yapıldı mazot polen yağ hava filtresi değişti

Yakıt tüketimini etkileyen onlarca faktör var..... ancak aracında arıza olmadığını sorun olmadığını, filtrelerinin temiz hava akışının normal, yağının yeni, bujilerinin kurum bağlamadığını düşünürsek tek ihtimal havaların soğuması ve gaza fazla yükleniyor olmandan başka bir sorun görünmüyor..........

atila huseyin
21/11/2014, 22:57
Arkadaşlar zaönüne man zaman çeşitli bilgilendirmeler yapacağım.lütfen yorumlarınızla geliştirmeler yapabiliriz..
Arabalarda alternatörler alternatif gerilim üretir.Bu alternatif gerilim diyot sistemiyle doğru akıma çevrilmek suretiyle doğru akıma çevrilir.Bu her ne kadar çevrilirse çevrilsin tam düz hale gelmez.Bu da elektrik tesisatında zaman zaman dalgalanmalar ve elektikle çalışan her türlü parçada verim düşüklüğü yaratır.Bunun önüne geçmek için internetten devre indirerek eniştemle (elektronikçi) yaptık ve uyguladık.Akünün başlığına takılmakta ve elektiği tam düz hale getirerek devrelerin mak. verimle çalışmasını sağlıyor.Gece aydınlatmada cihaz takılıyken ve takılı değilken farkı bariz belli olmakla beraber Yakıt ekonom,is,ni de ilerde açıklayacağım ...hoşça kalın...
Fikri olan arkadaşlar paylaşırsa değişik fikirleride yapıp deneyebiliriz....