PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Küçük Bir Kaza Geçirdim Sorularım Var

teo53
13/11/2014, 01:43
Arkadaşlar merhaba az önce ışıklarda en önde dururken ışığa bakıyordum o sıra kafamı yola bi çevirdim araba geriye takmış bana doğru geliyor direk R ye takıp korna çaldım ama tam ön göbekten girdi. o sıra korna basılıydı birden sesi değişti indik baktık tamponda hiçbirşey yok ne kırık ne çatlak ancak o sıra araçtan benim bir balata kokusu geldi radyatöre iyice baktım herhangi bir sıkıntı yok kaput içine baktım ettim herhangi bir eğilme bükülme vs yok iç koruma demiri belki bükülmüş olabilir detaylıca ışık tutup ızgaradan radyatörlere ve en alt borusuna kadar baktım bır sıkıntı görmedim sadece kornaya bastım mı sanki vitesin hemen altındaymış gibi çalıyor. Kazayı yapan kişi sanayide çalışıyormuş bir şey varsa gel bakalım dedi numaralarımızı aldık tutanak tutmadık bir hasar yok diye. Yarın birmota gidip bi ön teşhis gibi birşey yaptırayım diyorum o koku çok rahatsız etti beni sizinde tavsiyeleriniz varmıdır ? Nasıl bir yol izlemem gerekli sizce kazadan sonra güngörenden büyükçekmeceye geldim herhangi bir tuhaf durum görmedim aracın çekişide yerinde ara sıra durup suyuna baktım ondada bir eksiltme yok. O koku o an frene basmış olabılırım ondan mı kaynaklıdır çözemedim açıkcası şimdiden teşekkür ederim

Ersal
13/11/2014, 06:45
Büyük geçmiş olsun.Baktırmanızda fayda var.

byadrenalin
13/11/2014, 08:04
Bir an da geri gelirken baskı balatayı biraz yakmışsınızdır belki. Onun kokusu gelmiştir. Korna da psikolojik olabilir. Ya da çarpmanın etkisiyle belki yerinden oynamıştır.

teo53
13/11/2014, 12:26
Koku kornadan kaynaklı kornanın içinde ki bobin sanırım yandı. Dün kaza yaptığım arkadaşla konuşucam bir kontrol amaçlı ön tamponu açtırıp baktırmak lazım. Bugun kendi ustamın söylediği şu açarsak içeride dağılmış bir şeyler varsa yapmadan toplanmaz bakalım ne olacak canımı sıktı hepten

teo53
13/11/2014, 15:52
Söktük baktık tamponu çok şükür hiçbir şey yok araçta olan bir kornama oldu yarın yenisi takılacak :)

Seronet
13/11/2014, 16:39
Geçmiş olsun

Kadir00906
13/11/2014, 17:38
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun

klavikula
13/11/2014, 18:14
geçmiş olsun böylece atlatmış olmanıza sevindim

Gcali
13/11/2014, 22:03
Fazla bir sorun yaratmaz korna büyük ihtimalle oynamıştır , ön göbekten çarptığı iyi olmuş arabanın en sağlam yerlerinden biri tam plakalık arkasında demirlere denk geliyor :) ben yetmişle öndeki arabaya vurdum sadece plakalık kırılmıştı :) geçmiş olsun allah beterinden korusun

teo53
13/11/2014, 23:13
Çok teşekkür ederim arkadaşlar araçlarımız cidden sağlammış ama bunu anlamış oldum ne demirlerde bir bükülme eğilme var nede tamponda nazar edecez :) . Çünkü küçük bir çarpma değildi frenleme sistemini benim aracın üstünde yaptı arkadaş :D 20 lira ile atlattık kornada çok basmaktan bobini yanmış serviste 110 lira bir korna :D Sanayide 20 liraya hallettiriyorum servise gene bir ton saydım =)

erenemre
14/11/2014, 08:04
Fazla bir sorun yaratmaz korna büyük ihtimalle oynamıştır , ön göbekten çarptığı iyi olmuş arabanın en sağlam yerlerinden biri tam plakalık arkasında demirlere denk geliyor :) ben yetmişle öndeki arabaya vurdum sadece plakalık kırılmıştı :) geçmiş olsun allah beterinden korusun

dostum 70 olduğuna eminmisin ncap bile 60 la yapılıyor ve komple ön kaput dağılıyor

ecuadorm
14/11/2014, 10:51
70 km/h hizla araca çarpmis olsaydiniz eğer aracinizin önü dagilirdi. Euro ncap testleri 64 km/h hızla yapılıyor.

ibooovn
14/11/2014, 17:05
öndekide belki 70 le gidiyodu ...arkadaşın babası yavaş gidenlere sinir olup direk arkadan ittiriyomuş. inincede yürü lan bas git hadi diye bağrıyomuş bide dayı biraz agresif :D :D :D :D

Gcali
14/11/2014, 17:36
yok 70 ile gittiğime eminim , şimdi bazı arkadaşlar 60 filan demiş ama çarpma testinde aracı ortalayıp öle vuruyor tam plakalıktan vurdum arkada bildiğiniz üzere bükümlü demirler var gayette sağlam , yada o gün alllah korumuş :) foto ve videoda vardı keşke silmeseydim direksiyona arasına sıkıştırılan şu aparatlar la telden hızı çekiyordum . ama 70 120 130 du hızım aslında fren bastım tam çarpma gösterdiğinde 70km hızla çarptım düzeltme olarak birde öndeki arabanın frende durmaması hasara yol açmamıs olabilir frende olsaydı dediğiniz olurdu